بازی

10 قهرمان سرسخت بازی‌های ویدئویی که از شرایط غیرممکن جان سالم به در برده‌اند!

نویسنده : دانیال نوروزی۰۷ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بعضی مواقع در بازی‌های ویدئویی، قهرمان داستان با چالش‌هایی فراتر از حد خود مواجه می‌شود. صرف نظر از اینکه آن‌ها یک سرباز فوق‌العاده یا جنگجویی شجاع باشند، گاهی اوقات وضعیت آن‌قدر وخیم است که با خودتان فکر می‌کنید شاید نتوانند از آن مخمصه نجات پیدا کنند، چه جزیره‌ای پر از دزدان دریایی باشد یا یک سفینه فضایی مملو از هیولاهای فرازمینی، این قهرمانان کسانی هستند که به نوعی از شرایط غیرممکن جان سالم به در برده‌اند.

۱- لارا کرافت – Tomb Raider

لارا که یکی از قهرمانان مورد علاقه طرفداران است، ماجراهای متعددی را پشت سر گذاشته است و ما شاهد نبرد او با همه چیز، از خدایان گرفته تا دایناسورها بوده‌ایم. با این حال، در نسخه ریبوت سال 2013 بازی Tomb Raider ، بقا قطعا اولویت اصلی توسعه‌دهندگان بود. لارا کرافت از یک باستان‌شناس بی‌تجربه به یک قهرمان شجاع و بی‌باک تبدیل می‌شود و به تنهایی دوستانش را نجات می‌دهد و افراد یک فرقه عجیب را در جزیره اسرارآمیز شکست می‌دهد. ناگفته نماند که او در مقابل ارتش اونی قرار می‌گیرد و از طوفان خشمگین ملکه هیمیکو جان سالم به در می‌برد، در حالی که احتمالا در تمام طول این مدت گرسنه، تشنه و خسته است.

۲- ایتن وینترز – Resident Evil 7

سری رزیدنت اویل به دلیل داشتن برخی از کشنده‌ترین شخصیت‌های منفی در بازی‌ها با هیولاهای جهش‌یافته که هر کجا که می‌روند باعث ایجاد ضرب و شتم می‌شوند، شناخته می‌شود. با این حال، شخصیت‌های رزیدنت اویل اکثر اوقات  برای مبارزه با چنین هیولاهایی مجهز هستند، البته این مسئله تا قبل از پا به عرصه گذاشتن ایتن وینترز صادق بود. او به دنبال همسر گم شده خود می‌گردد و در نهایت مجبور می‌شود با خانواده‌ای که توسط قارچ‌های جهش‌یافته تغییر شکل داده‌اند مبارزه کند. اگرچه او خودش هم جهش‌یافته است، اما هنوز هم زنده ماندن ایتن قابل توجه است بخصوص که وقایع Resident Evil 7 همه فقط در یک شب رخ می‌دهند و او طی این مدت با صدمات جانی و هیولاهای سرسختی دست و پنجه نرم می‌کند.

۳- نیکو بلیک – Grand Theft Auto 4

ممکن است عجیب باشد که قهرمانی از Grand Theft Auto در لیست باشد، به‌خصوص زمانی که معمولا همه آنها مجرمان بدنامی هستند که کم و بیش می‌دانند درگیر چه خطراتی می‌شوند و چه آینده‌ای در انتظارشان است اما وقتی صحبت از نیکو بلیک به میان می‌آید، ریسک تقریبا خیلی زیاد می‌شود. باید به یاد داشته باشیم که نیکو فقط از حوادث بازی جان سالم به در نمی‌برد. او همچنین از یک جنگ وحشیانه زنده بیرون می‌آید. نیکو یک ارتش تک نفره در برابر مافیای روسی است که قدرت این را دارد تا خانه‌اش را به آتش بکشند و او و پسر عمویش را از یک منطقه کامل از شهر لیبرتی تبعید کنند. علی‌رغم سوءقصدهای بی‌پایان، نیکو همچنان موفق می‌شود از یک قدمی مرگ فرار کند.

۴- آیزاک کلارک – Dead Space

بعضی موقعیت‌ها از همان ابتدا آن‌قدر وخیم هستند که هیچ راهی برای زنده ماندن کسی وجود ندارد، اما آیزاک کلارک به ما ثابت می‌کند که اشتباه می‌کنیم. داستان بازی Dead Space در یک سفینه فضایی متروکه مملو از یک گونه انگلی متشکل از اجساد جهش‌یافته به نام نکرومورف‌ها اتفاق می‌افتد. تنها هدف انگل‌‍‌ها این است که تا جایی که می‌توانند کاوشگران را آلوده کنند و آیزاک کلارک یک مهندس با زمان و مهمات محدود است که موفق می‌شود با نکرومورف‌ها مبارزه کند و زنده بماند.

۵- کلمنتاین – The Walking Dead

دنیای تیره و تار The Walking Dead بدترین بخش‌های بشریت را  به تصویر می‌کشد و خشونت انسان‌ها اغلب سریع‌تر از هر زامبی زندگی افراد را از هم می‌پاشد. این چیزی است که کلمنتاین را بسیار خاص می‌کند. کلمنتاین در ابتدای فصل اول هشت سال دارد، اما موفق می‌شود از هر چهار فصل هرج‌ومرج آخرالزمانی، از جمله مبارزه و سفر در میان انبوهی از زامبی‌ها، بزرگ کردن یک کودک به تنهایی و مبارزه با راهزنان جان سالم به در می‌برد. کلمنتاین علی‌رغم اینکه خیلی جوان است، بهتر از اکثر بزرگسالان اطرافش رفتار می‌کند.

۶- نیتن دریک – Uncharted

نیتن دریک به نوعی خوش‌شانس‌ترین و بدشانس‌ترین کاوشگر جهان است. شما نمی‌توانید تعداد دفعاتی را که او مجبور است در ویرانه‌های در حال فروپاشی برای زندگی عزیزش از سخره‌ای آویزان شود یا از مزدوران متعدد جان سالم به در ببرد را روی انگشتان یک دستتان حساب کنید، در طول بازی‌های Uncharted همه دشمنان همواره درحال شلیک کردن به سمت او هستند. اگرچه نیتن دریک وارد  هر مقبره‌ای که بشود تقریبا همه تله‌هایش را راه می‌اندازد، اما هنوز هم از عقل خود برای زنده ماندن استفاده می‌کند و در نهایت در این راه رستگاری‌اش را پیدا می‌کند.

۷- جیسون برودی – Far Cry 3

هیچ تعطیلاتی بدتر از رفتن به جزیره خلاف‌کاران و از دست دادن برادر خود برای فرار از دست آن‌ها نیست. در بازی Far Cry 3 پسری ثروتمند و لوس به نام جیسون برودی که تابه‌حال در زندگی خود به سختی اسلحه در دست گرفته است، به جنگجویی تبدیل می‌شود که شورش علیه مزدوران و سردسته‌های آنها را رهبری می‌کند. مانند لارا، جیسون نیز برای نجات دوستانش دست به هر کاری می‌زند و اگرچه او در طول راه از شورشیان کمک‌های زیادی دریافت می‌کند، این واقعیت که او می‌تواند کل اردوگاه‌های مردان مسلح را از بین ببرد، با حیات‌وحش بجنگد و واس را بکشد، قابل توجه است.

۸- کازوما کیریو – Yakuza

شاید هیچکسی جز کازوما کیریو نتواند صد مرد را به تنهایی شکست دهد و جنایت‌کاران فاسد را سرنگون کند. او همواره به قدرت‌های مافوق بشر از جمله زنده ماندن پس از جراحات شدید، تحمل مبارزات پشت سر هم و شکست دادن تقریباً هر شخصیت قدرتمند دنیا که سعی می‌کنند در بازی‌های یاکوزا به مصاف او بروند، دست می‌یابد. در طول بازی‌های سری Yakuza، کازوما کیریو از ضرب و شتم‌های سهمگین، ضربه چاقو، تیراندازی، منفجر شدن توسط یک نارنجک و چندین سوءقصد جان سالم به در برده است. با وجود همه اینها، کیریو هنوز هم زمانی را برای تغییر و رشد متعالی خود اختصاص می‌دهد و تلاش می‌کند انسان بهتری شود.

۹- کوریر – Fallout: New Vegas

اگرچه اطلاعات زیادی در مورد کوریر در دست نیست اما او موفق می‌شود از حوادثی که معمولاً می‌تواند هر کسی را بکشد، جان سالم به در می‌برد، در اولین لحظات Fallout: New Vegas، کوریر را با دست و پای بسته می‌بینیم که عده‌ای به سرش شلیک کرده و سپس او را دفن می‌کنند. با این حال، The Courier نه تنها از این مهلکه زنده بیرون می‌آید، بلکه آن‌قدر سرسخت است که به حرکت، فکر کردن و نفس کشیدن ادامه طوری ادامه می‌دهد که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. علاوه بر این، او موفق می‌شوند قاتل خود را ردیابی کند، هیولاهای تحت تابش را شکست دهد، هر سرباز لژیون یا NCR را که به سراغش می‌آید را بکشد و از برخی از خطرناک‌ترین بخش‌های Wasteland مانند The Divide و Sierra Madre Casino جان سالم به در ببرد.

۱۰- مایلز آپشور – Outlast

برخی داستان‌ها ارزش حداقل یک بار شنیده شدن را دارند و داستان اتفاقاتی که مایلز آپشور در بازی Outlast پشت سر می‌گذارد یکی از آن‌ها است. مایلز به‌عنوان یک روزنامه‌نگار مستقل، مخفیانه به پناهگاهی می‌رود که آزمایش‌های غیرانسانی، بسیاری از بیماران آن را به هیولاهای دیوانه‌ای تبدیل کرده است. با وجود اینکه مایلز تنها به یک دوربین مسلح است، موفق می‌شود دزدکی وارد مکان‌های مخفی شود، از دست دشمنان فرار کند و پناهگاه و آزمایش‌های آن‌ها را در معرض دید جهانیان قرار دهد؛ بنابراین می‌توان به جرئت گفت که مایلز، یکی از سرسخت‌ترین افرادی است که از شرایط غیرممکن جان سالم به در برده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید