بازی

۲۶ ترفند بازی کلش آف کلنز: همه را شکست دهید!

ترفند بازی کلش آف کلنز
نویسنده : دانیال نوروزی۲۲ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

برای حرفه‌ای شدن در بازی کلش آف کلنز، شما نیاز دارید تا به برخی نکات مهم توجه کنید. اگر قصد حرفه‌ای شدن در این بازی محبوب را دارید، با ۲۶ ترفند بازی کلش آف کلنز در مگ‌تک همراه باشید.

کلش آف کلنز که توسط سوپرسل توسعه یافته و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد، ترکیبی از آدرنالین و اکشن خالص است. هر بازیکن باید پایگاه خود را به یکی از بهترین قبیله‌های بازی تبدیل کند. این بازی موبایل به سطح خاصی از تفکر و استراتژی نیاز دارد که می‌تواند برای گیمرهای تازه‌کار گیج‌کننده باشد. در این مقاله نکات و ترفندهای بازی کلش آف کلنز را برای شما آماده کرده‌ایم تا به بهترین شکل در این بازی موفق شوید.

۱- قفل ششمین سازنده را باز کنید

در بازی کلش آف کلنز شش سازنده وجود دارد. شما می‌توانید پنج سازنده را از فروشگاه دریافت کنید اما برای باز کردن قفل سازنده ششم باید مأموریت‌های خاصی را انجام دهید. شما می‌توانید ششمین سازنده بعد از تاون هال 10 و بیلدر هال 9 را باز کنید.

ترفند بازی کلش آف کلنز

۲- پایگاه ساخت‌وساز خود را ارتقا دهید

بیشتر بازیکنان بخش ساخت‌وساز را نادیده می‌گیرند، زیرا زمان‌بر است و در 24 ساعت فقط سه جایزه لوت به شما می‌دهد. با این حال، ارتقای پایگاه سازندگی شما مزایای زیادی دارد. شما می‌توانید با انجام مأموریت‌های خاص جواهرات به دست آورید. همچنین، می‌توانید قفل ششمین سازنده را در بیلدر هال 9 باز کنید؛ بنابراین فقط در بیلدر هال 2 ننشینید و آن را ارتقا دهید.

۳- عجله نکنید

بسیاری از بازیکنان بدون اینکه ابتدا سیستم دفاعی خود را ارتقا دهند به سالن شهر بعدی می‌روند. آنها نمی‌توانند دهکده‌های لیگ برتر را با نیروهای سطح پایین خود شکست دهند. هیچ پایگاهی برای غارت طلا یا اکسیر پیدا نمی‌کنند و در نهایت تصمیم می‌گیرند بازی را رها کنند. پس بهتر است قبل از رفتن به شهر بعدی، تمام ساختمان‌ها، نیروها و قهرمانان خود را تا حد ممکن ارتقا دهید.

۴- نگران دیوارها نباشید

ارتقای دیوارهایتان را به مراحل آخر بسپارید. ساخت دیوار منابع زیادی را مصرف می‌کند و همچنین منابع زیادی را هدر می‌دهند. دیوارها را به یک سطح قوی ارتقا دهید اما روی به حداکثر رساندن آنها تمرکز نکنید.

۵- ارتقای ساختمان‌های دفاعی که می‌توانند هم به زمین و هم به هوا حمله کنند

بسیاری از بازیکنان ترتیب ارتقای پایگاه خود را درک نمی‌کنند. بر ارتقای ساختمان‌های دهکده خود، حتماً واحدهای که هم هوایی و هم زمینی حمله کنند را در اولویت قرار دهید. در مرحله بعد واحدهای مهاجم زمینی را آتش پرت می‌کنند را تقویت کنید و در مرحله آخر ارتقای پرتاب‌کننده‌های توپ را قرار دهید.

۶- به مناطق نزدیک تاون هال حمله کنید

شما یک ستاره برای از بین بردن تالار شهر، یک ستاره برای تخریب نصف دهکده و ستاره سوم نهایی را برای به ثمر رساندن ۱۰۰ درصد تخریب دریافت می‌کنید. پس همیشه باید نیروهای خود را در نزدیکی تالار شهر مستقر کنید. این کار شانس شما را برای از بین بردن تاون هال حریف افزایش می‌دهد.

ترفند بازی کلش آف کلنز

بیشتر بخوانید: ۲۵ ترفند بازی فورتنایت: به بازیکنی حرفه‌ای تبدیل شوید!

۷- اچیومنت‌های بازی را به دست آورید

آیا می‌دانید که پس از تکمیل تمام دستاوردهای بازی کلش آف کلنز بیش از 10000 جواهر برنده می‌شوید؟ پروفایل خود را باز کنید و ببینید چه تعداد از دستاوردها را تکمیل کرده‌اید.

۸- از سربازان قلعه کلن استفاده کنید

بسیاری از بازیکنان اصلاً از نیروهای قصر کلن استفاده نمی‌کنند و اکثرشان حتی در قلعه کلن خود سرباز قرار نمی‌دهند. شما نیروهای سطح بالا را در Clan Castle خود دریافت خواهید کرد که می‌توانند به یک عامل مهم برای پیروزی در نبردها تبدیل شوند.

۹- در صورت نیاز از نیروهای Dark Elixir استفاده کنید

استفاده از ارتش دارک الکسیر می‌تواند واقعاً قدرتمند باشد اما چند نکته منفی هم دارد. استفاده از دارک الکسیر هزینه زیادی خواهد داشت و ممکن است این مقدار اکسیر تیره را از یک غارت دیگر بازیابی نکنید. همچنین تعلیم دادن ارتش با این اکسیر بسیار کند است. شما  حتی با یک معجون تمرینی فقط می‌توانید 4-5 بار در هر ساعت حمله کنید؛ بنابراین از این ارتش فقط در جنگ‌های مهم استفاده کنید.

ترفند بازی کلش آف کلنز

۱۰- ارتقای ملکه از پادشاه مهم‌تر است

ممکن است این ترفند بازی کلش آف کلنز برای بسیاری از بازیکنان جذاب نباشد اما نباید از آرچر کوئین غافل شوید. در انتهای هر فصل پس از انجام تمام چالش‌ها برنده کتابی از قهرمانان خواهید شد. با استفاده از این کتاب می‌توانید قهرمان دلخواهتان را ارتقا دهید.

۱۱- از مدال‌های لیگ عاقلانه استفاده کنید

شما می‌توانید  با استفاده از مدال‌های لیگ خود چندین آیتم جادویی را از فروشگاه لیگ خریداری کنید. به هیچ عنوان با مدالتان طلا و اکسیر و معجون نخرید زیرا ارزش این هزینه را ندارند. عاقلانه‌ترین کار استفاده از مدال‌ها برای تعلیم نیروها، تحقیق یا ساخت معجون است.

۱۲- آیتم‌های بی‌ارزش پیشنهاد روزانه را نخرید

هر 24 ساعت یکبار سه پیشنهاد جدید خرید آیتم به شما داده می‌شود که اکثر اوقات بی‌ارزش هستند. شما نیازی به پرداخت 1500 نگین برای حلقه‌های دیواری یا 2000 نگین برای یک کتاب ساخت‌وساز ندارید.

۱۳- از تکنیک فانل استفاده کنید

استراتژی فانل در ترفند بازی کلش آف کلنز، روشی برای استفاده از دیوار شکن‌ها برای تخریب دیوارها و پاکسازی مسیر واحدهای سنگین به سمت تالار شهر است. این واحدهای سنگین شامل PEKKA، Giants، Golem و Valkyrie می‌شوند.

۱۴- حمله هوایی بهتر از حملات زمینی است

ممکن است هرکسی نتواند از تکنیک فانل استفاده کند. این هنری است که برای کامل شدن به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد. از طرف دیگر حمله هوایی برای افراد تازه کار مناسب‌تر است و می‌تواند هر پایگاهی به‌راحتی نابود کند. با پیشرفت در بازی کلش آف کلنز، نیروهای هوایی پیشرفته‌تری مانند Mass Dragons، Lavaloon، E Drag Rush و Queen walk به شما ارائه می‌شود.

۱۵- از دارک الکسیر برای سوپر تروپ‌ها استفاده نکنید

سوپر تروپ‌ها یکی از محبوب‌ترین گروه‌های جنگی بین بازیکنان کلش آف کلنز هستند که در اغلب مبارزات از آن‌ها استفاده می‌شود. با این حال سوپر تروپ‌ها واحدهای مقرون به صرفه‌ای برای کارهای عادی نیستند. قبلاً کلش آف کلنز سوپر تروپ‌ها را به مدت 7 روز در ازای 75 هزار دارک الکسیر می‌داد اما آنها این سیستم را در یک به‌روزرسانی تغییر دادند.

ترفند بازی کلش آف کلنز

۱۶- قدرت گابلین‌ها را دست‌کم نگیرید

بازیکنان کلش آف کلنز اکثر اوقات خیلی دیر به قدرت گابلین‌ها پی می‌برند. این موجودات کوچک طلا دوست بهترین دوست شما خواهند شد. شما به راحتی می‌توانید از یک معجون تمرینی یک ساعته استفاده کنید و فقط با گابلین بازی کنید تا به طلا و اکسیرهای زیادی دست پیدا کنید.

۱۷- محدوده قدرت خود را بشناسید

اگر قصد ارتقای پایگاه خود در حداقل زمان ممکن دارید، باید هرچه سریع‌تر به فکر غارت طلا و انواع اکسیر باشید اما با پیشرفت در بازی متوجه می‌شوید که غارت پایگاه‌های لیگ‌های بالاتر سخت‌تر می‌شود. به همین دلیل شما باید پایگاه‌هایی را پیدا کنید که یا رها شده‌اند یا صاحبان آنها بازیکنان فعال نیستند. وقتی در آن لیگ قوی‌تر شدید یک ارتش گابلین بسازید و فقط روی غارت تمرکز کنید.

۱۸- روی ارتش‌های مقرون به صرفه تمرکز کنید

هرچه پیشروی بیشتری در بازی کلش آف کلنز داشته باشید، برای ارتقا و تعلیم دادن یک ارتش قدرتمند به اکسیر بیشتری نیاز پیدا می‌کنید. پیدا کردن اکسیر عادی کار نسبتاً راحتی است اما رسیدن به اکسیر تیره سخت‌تر خواهد بود. یک راه‌حل ساده این است که از ارتشی استفاده کنید که بتواند یک ستاره کسب کند و نیازی به اکسیر زیاد نداشته باشد.

۱۹- موانع را از بین ببرید

درختچه‌ها، درختان، جعبه‌های جواهر و موانع مخصوص کلش آف کلنز هر از گاهی در پایگاه شما ظاهر می‌شوند. اگر این موانع را از بین ببرید جواهرات رایگانی را که در آنها پنهان شده‌اند دریافت خواهید کرد. با این ترفند کلش آف کلنز به راحتی می‌توانید فقط با تمیز کردن پایگاه خود به 50-75 جواهر در ماه دست پیدا کنید.

۲۰- رویدادهای را کامل کنید

شرکت سوپرسل هر از گاهی رویدادهای چالش برانگیز جدیدی را برای بازی کلش آف کلنز معرفی می‌کند. این رویدادها اغلب از شما می‌خواهند که با استفاده از گروه خاصی از سربازها ستاره کسب کنید. پاداش تکمیل این رویدادها اغلب از جواهرات تا آیتم‌های جادویی متغیر است.

ترفند بازی کلش آف کلنز

۲۱- همیشه در چالش‌های فصلی شرکت کنید

هر ماه بازی کلش آف کلنز چالش های فصل جدید را معرفی می‌کند. اگر این چالش‌های فصلی را کامل کنید، می‌توانید جوایز زیادی از جمله معجون‌ها، طلا، کسیر تاریک و کتاب‌های جادویی کسب کنید.

۲۲- عضو یک قبیله فعال شوید

به محض باز کردن مرحله تاون هال 3، یک قبیله فعال پیدا کنید و به آن بپیوندید. یک قبیله خوب قبیله‌ای است که در لیگ‌ جنگ‌های قبیله‌ای و بازی‌های قبیله‌ای شرکت می‌کند و به طور فعال نیرو اهدا می‌کند.

ترفند بازی کلش آف کلنز

۲۳- همیشه در بازی‌های قبیله‌ای شرکت کنید

بخش بازی‌های قبیله‌ای روز 22ام هر ماه باز می‌شود. شما با تکمیل چالش‌های مختلف امتیاز کسب می‌کنید و از این امتیازهای می‌توانید برای باز کردن جوایز استفاده کنید. یک عضو کلن می‌تواند حداکثر 4 هزار امتیاز برای قبیله خود کسب کند.

۲۴- همیشه در لیگ جنگ‌های قبیله‌ای شرکت کنید

لیگ جنگ‌های قبیله‌ای در اول هر ماه سازماندهی می‌شود و شامل هفت جنگ پشت سر هم می‌شود. اگر قبیله شما در جنگ پیروز شود، مدال‌های لیگ را دریافت می‌کنید که می‌توانید به کمک آن‌ها از فروشگاه لیگ آیتم‌های جادویی بخرید.

۲۵- مأموریت‌های تک نفره را کامل کنید

بیشتر تازه‌ واردان این ترفند بازی کلش آف کلنز را نادیده می‌گیرند و از همان ابتدا روی نبردهای چندنفره متمرکز می‌شوند. باید بدانید که در تاون هال‌های پایین‌تر، مأموریت‌های تک نفره و مأموریت‌های تمرینی ارزش بیشتری نسبت به جنگ‌های چند نفره دارند و جوایز مهم‌تری ارائه می‌دهند.

ترفند بازی کلش آف کلنز

۲۶- الماس ذخیره کنید

اولین چیزی که کدخدای دهکده به محض شروع بازی در تاون هال 1 به شما می‌گوید این است که از الماس‌ها استفاده کنید تا ارتقای توپخانه را به پایان برسانی اما بهتر است به حرفش گوش نکنید. الماس‌ها باارزش‌ترین منابع بازی هستند. اگر از الماس برای ارتقا یا تعلیم ارتش استفاده کنید، نمی‌توانید قفل بخش‌های مختلف ساخت‌وساز را باز کنید. روش‌های مختلفی برای به دست آوردن الماس در کلش آف کلنز وجود دارد. شما می‌توانید تنها با تکمیل مأموریت‌های این بازی فقط حدود 10 هزار الماس به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید