بازی

۷ دلیل برای اینکه باید سرویس ایکس‌باکس گیم پس بخرید!

نویسنده : دانیال نوروزی۱۹ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

چرا باید سرویس ایکس‌باکس گیم پس خرید؟ آیا این سرویس ارزش خرید دارد و آیا بازی‌های آن می‌توانند ما را سرگرم کند؟ در این مطلب به ۷ دلیل برای خرید این سرویس می‌پردازیم.

ایکس باکس گیم پس از مایکروسافت، یکی از آن سرویس‌های اشتراکی محبوب سرگرمی در سالیان گذشته بوده است، طوری که خیلی‌ها آن را با ارزش‌ترین سرویس اشتراکی گیمینگ در حال حاضر می‌دانند. این سرویس در حال حاضر هم روی ایکس باکس و هم روی پی‌سی در دسترس قرار دارد. همچنین با خرید گیم پس آلتیمیت می‌توانید به صورت همزمان به گیم پس ایکس باکس و پی‌سی دسترسی داشته باشید. اما آیا ایکس باکس گیم پس ارزشش را دارید؟ اصلا چرا باید آن را بخریم؟ در ادامه با 7 دلیل ما همراه باشید.

بدون هزینه زیاد، به جدیدترین بازی‌ها دسترسی پیدا کنید

بازی کردن روی کنسول‌های ایکس باکس در حال حاضر می‌تواند بین 50 تا 70 دلار برای هر بازی جدید AAA هزینه روی دستتان بگذارد. با این که بازی‌های ایندی و مستقل می‌توانند قیمت کمتری داشته باشند، اما بازی‌های بزرگ می‌توانند تا بیشتر از 100 دلار برای خرید اکسپنشن پس و موارد جانبی برای شما هزینه بتراشند. با خرید ایکس باکس گیم پس، شما دسترسی عجیبی به لایبرری سالانه ایکس باکس پیدا می‌کنید و خیلی از بازی‌های جدید از شرکت‌های مختلف، از جمله تمام بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس گیم استودیوز، از روز عرضه در گیم پس قرار می‌گیرند.

بازی‌های روز عرضه

اگر به پیش‌خرید کردن بازی‌ها اعتقادی ندارید، ایکس باکس گیم پس دوست شماست. گیم پس به شما اجازه می‌دهد تا خیلی از بازی‌ها را روز عرضه تجربه کنید. خیلی از این بازی‌ها در جریان رویدادهای گیمینگ ایکس باکس در گیم پس تایید می‌شوند اما لیست آن‌ها را می‌توانید از سایت ایکس باکس نیز پیدا کنید. در نظر داشته باشید که تمام بازی‌های ایکس باکس گیم استودیوز از جمله بازی‌های جدید 343، کوالیشن، پلی‌گراند گیمز و تمام بازی‌های بتسدا از روز عرضه در گیم پس قرار می‌گیرند.

بازی‌های مختلف تجربه کنید

اگر دل‌تان می‌خواهد تا بازی‌های مختلف را تجربه کنید، یا باید چک کنید تا آن بازی یک دموی قابل تجربه داشته باشد یا آن را بخرید و اگر دوست نداشتید، ریفاند کنید. متاسفانه همه بازی‌ها دموی قابل بازی ندارند و از طرفی، ریفاند کردن بازی‌ها هم بهترین استراتژی نیست و شاید حتی بخواهید تا نسخه پایرت‌شده و کرکی یک بازی را برای تجربه دانلود کنید. ایکس باکس گیم پس تمام این مشکلات را حل می‌کند و به شما کالکشن بزرگی از بازی ارائه می‌دهد. با دسترسی داشتن به این کالکشن، حالا مایکروسافت هر ماه تعداد خوبی بازی به لیست بلند بازی‌های گیم پس اضافه می‌کند که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید.

کاتالوگ گسترده

گیم پس به شما اجازه می‌دهد تا به لایبرری بزرگی از عناوین مختلف دسترسی داشته باشید. این لایبرری ماهانه آپدیت می‌شود و هر ماه تعدادی بازی جدید به آن اضافه و بعضا هم تعدادی بازی قدیمی‌تر از آن خارج می‌شوند. این لایبرری همه سبک‌ها را از ماشین‌سواری، شوتر اول شخص تا بازی‌های ایندی را شامل می‌شود. اگر در این بین دنبال تنوع هستید، گیم پس راهکار خوبی برای بازی کردن عناوین مختلف از بین کاتالوگ گسترده آن است. اگر پلی‌استیشن دارید، احتمالا درباره سرویس پلی‌استیشن پلاس می‌دانید که کار مشابه گیم پس را روی کنسول‌های پلی‌استیشن انجام می‌دهد.

EA Play

در حالی که EA Play یک اشتراک جدا نسبت به گیم پس است، می‌توانید با خرید گیم پس پی‌سی یا گیم پس آلتیمیت، به آن دسترسی پیدا کنید. بنابراین این اشتراک به شما اجازه می‌دهد تا بازی‌های شرکت الکترونیک آرتز را هم روی گیم پس خود داشته باشید. اشتراک EA Play به شما اجازه تجربه بازی‌های مهمی مثل فیفا، بتلفیلد، نید فور اسپید، دد اسپیس، مس افکت، Plants vs Zombies و غیره را می‌دهد. همچنین اشتراک ماهانه این سرویس به شما جوایز داخل بازی در بازی‌هایی مثل بتلفیلد و ایپکس لجندز می‌دهد.

بازی کراس پلتفرم

با این که مایکروسافت دو سرویس اشتراکی مجزا برای نسخه کنسولی و پی‌سی گیم پس معرفی کرده است، اما بین آن‌ها اشتراکاتی وجود دارد. با خرید ایکس باکس گیم پس آلتیمیت نه تنها می‌توانید هر دو اشتراک را با هم برای پی‌سی و ایکس‌باکس خود تهیه کنید، بلکه حالا می‌توانید بازی‌ها را به صورت کراس پلتفرم بازی کرده و پروسه بازی خود از جمله سیو و دیگر نکات جزئی را بین این دو به اشتراک بگذارید.

آیا باید گیم پس بخرید؟

اگر دنبال تجربه بازی‌های زیاد با هزینه‌ای معقول و به صرفه هستید، گیم پس بهترین دوست شماست. گیم پس برای پی‌سی و کنسول یکی از به صرفه‌ترین اشتراک‌های حال حاضر دنیای سرگرمی است و می‌توانید ماه اول آن را هم با تخفیف خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید