بازی

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید!

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید
نویسنده : دانیال نوروزی۱۹ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بازی‌های ویدیویی اصولا قهرمان و ضد قهرمان دارند. در این بین کمتر می‌توان بازی‌هایی را پیدا کرد که به شما امکان بازی کردن نقش شیطانی را (حتی حین کنترل کردن قهرمان اصلی) بدهند. در ادامه ما می‌خواهیم تعدادی از این بازی‌ها با قدرت انتخاب را به شما معرفی کنیم تا در آن‌ها انتخاب‌های اخلاقی خودتان را به چالش بکشید!

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Destroy All Humans!

معمولا وقتی درباره بازی‌های علمی تخیلی صحبت می‌کنیم، همیشه یک موجود یا آنتاگونیست خارجی، ساکنین زمین را تهدید می‌کند و قهرمان قصه باید به مقابله با او بپردازد. بنابراین وقتی اولین بار Destroy All Humans! را بازی کنید، احتمالا حس کاملا متفاوتی را خواهید داشت. این بازی جای قهرمان و آنتاگونیست را تغییر می‌دهد و شما در نقش یک آدم فضایی قرار می‌دهد که باید با سفینه خود به هدف‌های مختلفی روی زمین حمله کند. داستان این بازی لزوما بهترین داستان ممکن از یک بازی علمی تخیلی نیست اما شما را با خودش همراه می‌کند تا یکی از جذابترین بازی‌ها از نظر تخریب‌پذیری، تنوع گیم‌پلی و ایده‌های جدید را امتحان کنید.

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Far Cry 3

فارکرای 3 شما را در نقش یک جوان به نام «جیسن برادی» قرار می‌دهد. شخصیتی که برای تعطیلات به یک جزیره آمده و دوستانش توسط آدم‌های جزیره دستگیر می‌شوند اما خودش موفق به فرار می‌شود. فارکرای 3 بازی خوش‌ساخت و جذابی است که تبدیل شدن جیسن برادی از یک توریست ساده به یک مبارز تمام‌عیار را به تصویر می‌کشد. گیم‌پلی بازی در نسخه‌های بعدی کامل و کامل‌تر می‌شوند و جنون هم به مراتب بیشتر است. با این حال، فارکرای 3 روند تبدیل شدن جیسن از یک شخصیت کاملا بی‌دفاع به کسی که در برابر دیوانگی‌های واس مونتنگرو قد علم می‌کند را خیلی زیبا نشان می‌دهد.

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

The Outer Worlds

استودیوی آبسیدین در ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی نیازی به تعریف ندارد. از بازی‌هایی مثل Pillars of Eternity گرفته تا ساوت پارک و البته فال‌آوت نیو وگاس. پیش از خریده شدن این استودیو توسط اکس‌باکس، آن‌ها روی یک بازی جدید به نام The Outer Worlds کار کردند. این بازی در آینده‌ای دور جریان دارد که بشریت روی سیارات خارج از منظومه شمسی به دنبال حیات است. در این بین، شخصیت شما توسط یک پروفسور به هوش می‌آید و ماموریت مهمی را برای بازیکن دارد. شما از همان ابتدا هدف بزرگی دارید اما این که آن را به روش انسانی یا شیطانی انجام دهید، دست خودتان است.

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Infamous

سری بازی‌های Infamous می‌توانند هم به عنوان بازی‌های سوپرهیرویی و هم به عنوان بازی‌های سوپرویلنی معرفی شوند. از آن جایی که شخصیت شما قدرت‌های ماوراالطبیعه‌ای پیدا می‌کند، می‌تواند مسیر داستان را با کشتن انسان‌های بی‌گناه و دوختن زمین و زمان به یکدیگر ادامه دهد یا این که مثل یک ابرقهرمان عمل کند. انتخاب راه بازی کردن مثل یک قهرمان یا یک شیطان واقعی دست شماست و البته Infamous هم چندین نسخه مختلف روی PS3 و PS4 دارد که شاید نزدیکترین حس و حال به آن بازی‌ها را بتوان سری Prototype دانست.

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Grand Theft Auto V

سری بازی‌های جی‌تی‌ای به نداشتن اخلاق معروف هستند. اصولا کسی در جی‌تی‌ای به قوانین راهنمایی و رانندگی توجهی نمی‌کند، خیلی راحت پلیس‌ها و مردم عادی را می‌کشد و البته این بی‌قانونی است که به جی‌تی‌ای هویت می‌بخشد. جی‌تی‌ای 5 در این زمینه به شما گزینه‌های بیشتری هم برای شیطانی بازی کردن می‌دهد و شخصیت «ترور» از همان اوایل بازی به عنوان یک روانی تمام عیار معرفی می‌شود. شخصیتی که کنترلی روی اعصباش ندارد و حتی اگر بخواهید بدون آزار رساندن کسی بازی را تمام کنید، قطعا ترور خودش سرخود با یکی دو نفر جر و بحث می‌کند و شاید حتی آن‌ها را به قتل برساند.

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Fallout 3

بازی فال‌آوت 3 از همان ابتدا یک بازی با انتخاب‌های مختلف است. شما در نقش یک بازمانده انفجار اتمی، با آدم‌های مختلف، فکشن‌های گوناگون و انتخاب‌های متعددی روبرو خواهید شد. یکی از همین انتخاب‌ها دقیقا پس از بازدید از اولین ستلمنت بازی به نام Megaton پیش رویتان قرار می‌گیرد. این همان جایی است که شما می‌توانید یک بمب اتم منفجرنشده را در این شهر منفجر کنید تا کل شهر نیست و نابود شود. این فقط یکی از انتخاب‌های سخت و شرورانه و شیطانی فال‌آوت 3 است که می‌تواند روی کارمای شخصیتتان تاثیر گذاشته و باعث پایان بد یا خوب در بازی شود.

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Red Dead Redemption 2

آرتور مورگان یکی از بهترین شخصیت‌هایی است که راکستار تا امروز نوشته است. شخصیتی که یکی از بهترین‌های ویدیوگیم محسوب می‌شود و به شدت وفادار، دوست‌داشتنی و به اصطلاح آچار فرانسه کل گنگ وندرلیندر در بازی Red Dead Redemption 2 است. در این بازی اما شما این فرصت را دارید تا یک آرتور خوب یا یک آرتور بد باشید. آرتور مورگان یک نوار کارما دارد که بر اساس کارهای خوب یا بد شما بالا و پایین می‌رود و روی نحوه پایان‌بندی او تاثیر دارد. می‌خواهید یک مرد دوست‌داشتنی و وفادار باقی بمانید یا از مردم در روز روشن دزدی کنید و یک کابوی همواره در حال تعقیب باشید؟ انتخاب با شماست!

۸ بازی که می‌توانید در آن ضد قهرمان باشید

Divinity Original Sin 2

بازی‌های Divinity Original Sin تا به حال دو نسخه داشته‌اند که توسط استودیوی لاریان ساخته شده‌اند و حالا بازی Baldur’s Gate 3 نیز از این استودیو به تازگی به بازار عرضه شده و حسابی سر و صدا کرده است. دیوینیتی 2 یکی از پیچیده‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی دهه اخیر است و آن‌قدر انتخاب‌های مختلف با نتایج مختلف پیش پایتان می‌گذارد که برای خیلی از آن‌ها دیگر آدم خوب بودن کافی نیست و باید حتما یک آدم شیطانی با تصمیماتی سخت و بد باشید. دیوینیتی 2 اخلاق و ارزش‌هایتان را برای تبدیل شدن به چنین شخصیتی به چالش می‌کشد و یکی از بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید در آن نقش شیطانی بازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید