بازی

آموزش بازی فیفا 23: نکات و ترفندهای کامل آلتیمیت تیم – قسمت دوم

آموزش بازی فیفا 23
نویسنده : دانیال نوروزی۱۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در قسمت دوم آموزش بازی فیفا 23 در رسانه مگ‌تک، به سایر نکات و ترفندهای بخش آلتیمیت تیم پرداخته‌ایم که توجه به آنها می‌تواند از شما یک بازیکن حرفه‌ای بسازد. در ادامه با ما و آموزش بازی فیفا 23 همراه باشید.

فیفا چند سالی است که Ultimate Team را معرفی کرده است و مکانیک‌های مشابه را تکرار می‌کند. اما برای کسی که به تازگی سفر FUT خود را آغاز کرده است، یادگیری ساز و کار این حالت می‌تواند طاقت فرسا باشد. در ادامه نکات و ترفندهای Ultimate Team فیفا 23 را به شما آموزش می‌دهیم. بازی FIFA 23 اکنون به‌صورت رایگان برای مشترکین سرویس ایکس‌باکس گیم پس در دسترس قرار دارد و شما می‌توانید برای شروع به بخش FUT بروید و به باز کردن بسته‌های فوتبالیست‌ها، مسیر خود را برای ساختن یک تیم موفق آغاز کنید.

روی هماهنگی تیم تمرکز کنید

اگر چالش‌های SBC، که در بخش اول توضیح دادیم را کامل کنید، درباره هماهنگی اعضای تیم خواهید آموخت. در غیر این صورت لازم است به‌صورت مجزا این بخش را یاد بگیرید. همان‌طور که احتمالاً حدس می‌زنید، هر چه هماهنگی بیشتر باشد، تیم شما عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر هماهنگی کمی داشته باشید، پاس دادن و حرکت درون تیم ضعیف خواهد بود و به‌راحتی قطع می‌شود. اما اگر بتوانید میزان هماهنگی را بالا ببرید، پاس دادن و حرکت تیم در طول مسابقات روان‌تر شده و شانس بیشتری برای برنده شدن به شما می‌دهد.

قرار دادن بهترین بازیکنان در تیم و امید به پیروزی کار راحتی است اما بازیکنان منفرد موفقیت شما را تضمین نمی‌کنند و داشتن یک تیم متعادل برای شما مفیدتر خواهد بود. با این حال، توسعه‌دهندگان فیفا 23 اکنون Player Chemistry را نیز معرفی کرده‌اند و شما می‌توانید تأثیر بیشتری بر نحوه اتصال بازیکنان خود در موقعیت‌های خود داشته باشید. این ویژگی در نسخه‌های قبلی FUT با خطوطی که بازیکنان را به هم متصل می‌کرد و رنگ را از قرمز به سبز تغییر می‌داد، در دسترس بود.

اکنون روی هر بازیکن سه الماس وجود دارد – اگر با یک هم تیمی نزدیک در موقعیت خود ارتباط داشته باشید، این الماس‌ها روشن می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که تا سه امتیاز هماهنگی برای هر بازیکن کسب کنید. هماهنگی با داشتن بازیکنانی از یک کشور، تیم و لیگ ساخته می‌شود و برای هر شباهت آنها، یک امتیاز هماهنگی به دست خواهید آورد.

به بازیکنان قرضی اتکا نکنید

شما این امکان را دارید که از بازیکنان قرضی در بازی استفاده کنید که فقط در تعداد معینی از مسابقات می‌توانند شرکت کنند. با این حال، می‌توان به‌راحتی به آنها اعتماد کرد زیرا معمولاً بازیکنانی با رتبه بالا هستند اما اگر بیش از حد به آنها تکیه کنید و تیمی متشکل از بازیکنان قرضی بسازید، پس از اتمام قراردادها با یک تیم معمولی باقی خواهید ماند. این در حالی است با بازیکنان عادی می‌توانید قراردادهایی اضافه کنید تا مطمئن شوید که می‌توانند برای تیم بازی کنند. از طرفی، استفاده از بازیکنان پس از تمام شدت قراردادشان امکان پذیر نیست پس مراقب باشید که بازیکنان قرضی را به یکباره در تیم خود قرار دهید و مطمئن شوید که پس از اتمام قراردادها، تیم پشتیبان خوبی دارید.

لیست نقل و انتقالات بازیکنان اضافی

در حالت Ultimate Team فیفا 23، تعدادی بازیکن و بسته دریافت خواهید کرد که غیرقابل‌معامله هستند. این بدان معنی است که شما نمی‌توانید آنها را بفروشید، اما می‌توانید هنگام ارتقای تیم در بخش Squad Builder، آنها را مبادله کنید. اگر بازیکنانی را دریافت کنید که بتوانید بفروشید، چند گزینه دارید. می‌توانید با مبلغ معینی که بازی ارائه می‌کند، او را سریع بفروشید یا به فهرست انتقال خود اضافه کنید. هنگامی که آنها را به لیست انتقال اضافه می‌کنید، می‌توانید قیمت شروع حراج را تعیین کنید و همچنین قیمت خرید را در سایت eBay قرار دهید. انجام این کار شانس شما را برای دریافت پول بیشتر برای بازیکنان افزایش می‌دهد، زیرا می‌توانید قیمت شروع را بالاتر از قیمت فروش سریع تعیین کنید و سایر افراد می‌توانند روی آن پیشنهاد بدهند، حتی ممکن است بتوانید دو برابر آنچه برای فروش سریع دریافت می‌کنید به دست آورید.

به صورت آنلاین با دوستان خود تمرین کنید

اگر به دنبال بازی با دوستان خود در FUT هستید، حالت دوستانه مناسب شماست. در این حالت می‌توانید در مقابل دوستان خود بازی کنید و تیم خود را بدون نگرانی در مورد نکات منفی به نمایش بگذارید. حالت دوستانه قراردادهای شما را تمام نمی‌کند و برای بازی لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید؛ بنابراین فقط یک حالت برای استفاده از تیم سفارشی خود و رقابت با دوستانتان است.

برنامه همراه فیفا 23 را دانلود کنید

اگر می‌خواهید تیم خود را زیر نظر داشته باشید و بدون نیاز به ورود به کنسول یا رایانه شخصی خود آن را به روز نگه دارید، باید FIFA Companion را دانلود کنید. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تغییراتی را در تیم خود ایجاد و همچنین به نقل و انتقالات مورد نظرتان رسیدگی کنید. با برنامه Companion، علاوه بر این، شما این انتخاب را دارید که وظایف تیم ساز خود را از بیرون بازی انجام دهید.

اگر به کنسول یا رایانه شخصی خود دسترسی ندارید و همچنان می‌خواهید تیم خود را زیر نظر داشته باشید و آن را بهبود ببخشید، می‌توانید از FIFA Companion استفاده کنید. این برنامه به شما آزادی عمل لازم را می‌دهد تا به جای اینکه همیشه مجبور شود در تیمتان تغییراتی ایجاد کنید، از انجام بازی‌های واقعی و رقابت‌های نفس‌گیر لذت ببرید.

به پایان بخش ترفندها و نکات آموزش بازی فیفا 23 حالت آلتیمیت تیم رسیدیم. سعی داریم تا در بخش‌های بعدی، به دیگر نکات آموزش بازی فیفا 23 بپردازیم تا بتوانیم از شما یک بازیکن فوق‌العاده بسازیم.

مطالعه قسمت قبل: آموزش بازی فیفا 23: نکات و ترفندهای کامل آلتیمیت تیم – قسمت اول

دیدگاهتان را بنویسید