بازی

معرفی کامل جناح‌ها در بازی Starfield

نویسنده : دانیال نوروزی۲۶ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بازی Starfield یک اثر عظیم و با جزئیات فراوان است که در آن جناح‌های مختلف حضور دارند. در این مطلب به معرفی جناح‌ها در بازی Starfield می‌پردازیم.

در بازی Starfield جناح‌های مختلفی وجود دارند که هر یک به عنوان یکی از مراکز اصلی قدرت در جهان بازی، کنترل سیارات مختلف را به دست گرفته‌اند. بعضی از جناح‌ها مکان امنی را برای کاوشگرها مهیا کرده‌اند و تا وقتی که هیچ مشکلی از سمت شما ایجاد نشود یا چیزی را که از نظر آن‌ها خطرناک و ممنوع است را حمل نکنید، خطری از سوی آن‌ها، شما را تهدید نمی‌کند.

سازندگان بازی Starfield در استودیوی Bethesda در توصیف جهان بزرگ این بازی از عبارت “کهکشان بازی استارفیلد” استفاده می‌کنند و این یعنی دنیای بازی وسعت بسیار زیادی دارد و مشابهش را تا به حال در بازی‌های نقش‌آفرینی استودیوی بتسدا ندیده‌ایم. در دنیای بازی، انسان‌ها به مدت 280 سال خود را به سیارات دیگر رسانده‌اند و توانسته‌اند سیاره‌های بیگانه‌ی زیادی را به خانه‌های خود تبدیل کنند.

همین موضوع باعث ایجاد همین جناح‌ها شده است که در بازی Starfield با اسم Factions شناخته می‌شوند و ممکن است با فَکشن‌های دیگر روابط خصمانه‌ای داشته باشند. بعضی از این فکشن‌ها در بی‌قانونی مطلق سیر می‌کنند و بعضی دیگر نیز محل قدرت‌گیری گروه‌هایی با اهداف شرورانه شده‌اند.

داستان بازی استارفیلد شما را در نقش یک کاوشگر فضایی قرار می‌دهد که به تازگی به عضویت گروه Constellation درآمده است. یک گروه افسانه‌ای از کاوشگران فضایی که خودشان را به عنوان “آخرین کاوشگران واقعی فضا” می‌شناسند. شما به عنوان یک کاوشگر فضایی عضو گروه Constellation، خودتان تصمیم می‌گیرید که به کدام سیاره‌ها سفر کنید و در کدام منظومه‌ها به کاوش بپردازید.

بیشتر بخوانید: بازی Starfield به رکورد 1 میلیون بازیکن همزمان در تمام پلتفرم‌ها رسید

معرفی جناح‌ها (Factions) در بازی Starfield

در بازی Starfield انسان‌ها خودشان را در فضا مستقر کرده‌اند اما همچنان در قالب چند گروه متفاوت، جناح‌های مختلف موجود در بازی استارفیلد را تشکیل داده‌اند. بعضی از این جناح‌ها یا همان فکشن‌ها رابطه‌ی دوستانه‌ای با شما دارند و تا وقتی که خطایی از سمت شما سر نزده است، می‌توانید بدون هیچ خطری در آن‌ها وقت خود را سپری کنید. تعدادی دیگر از فکشن‌ها نیز کاملا رفتار خصمانه‌ای در پیش گرفته‌اند و با ورود به آن‌ها باید خطرات احتمالی زیادی را پیش‌بینی کنید.

در ادامه تعدادی از فکشن‌های موجود در بازی استارفیلد را معرفی می‌کنیم و به توضیح جزئیات منتشر شده از آن‌ها می‌پردازیم:

United Colonies

پایتخت کلونی‌های متحد، شهر New Atlantis است که در منظومه‌ی Alpha Centauri واقع شده و اولین سکونتگاه بزرگ انسان در فضا محسوب می‌شود. United Colonies یا همان UC، خودشان را به عنوان “فرزندان حقیقی زمین” می‌شناسند و ارزش زیادی برای قانون، نظم و میراث انسانیت قائل‌اند. حتی در نمایش‌های بازی هم احساس نظامی‌گری و قانونمداری United Colonies به خوبی قابل مشاهده بود. به همین دلیل شهر New Atlantis مکانی بسیار امنی است اگر طبق قوانین‌شان عمل کنید.

از آنجایی که نظم بسیار مستحکمی در کلونی‌های متحد حاکم است، می‌توان انتظار داشت که مجازات سنگینی در انتظار کسانی است که قوانین را زیر پا می‌‌گذارند و با دردسرهای‌شان نظم UC را دچار اختلال می‌کنند. همچنین اگر بخواهید از حقوق شهروندی کلونی‌های متحد بهره‌مند شوید یا اصطلاحا UC Citizenship خود را دریافت کنید، باید وفاداری و ارزش خود را به مرکز قدرت در این فکشن اثبات کنید.

Freestar Collective

پایتخت Freestar Collective شهری به نام Akila City در منظومه‌ی Cheyenne است. در اولین نگاه به فکشن Free Collective تم کابوهای فضایی این فکشن توجه شما را به خودش جذب می‌کند. در نمایش‌های بازی Starfield حسابی روی همین ایده‌ی کابوهای فضایی در شهر Akila City مانور داده شده و همچنین یک رستوران بزرگ به اسم Stoneroot Inn در این شهر وجود دارد که کاملا با الهام گرفتن از سالون‌های غرب وحشی در آمریکای قدیم طراحی شده است.

در فکشن Freestar Collective یک گروه نظامی به اسم Freestar Rangers قرار دارد که خیلی شبیه به شِریف‌های آمریکایی طراحی شده‌اند و به نظر می‌رسد زمانی که یک تصمیم غیرقانونی بیشتر به نفع مردم باشد، زیاد خود را تابع قانون نمی‌دانند.

بیشتر بخوانید: بازی Starfield به رکورد 234 هزار بازیکن همزمان در دسترسی زودهنگام رسید!

Va’Ruun

فکشن Va’Ruun که بارها در نمایش Direct بازی Starfield به آن اشاره شد، یک فکشن متخاصم و ناامن است که اغلب به عنوان یک فکشن به شدت مذهبی به تصویر کشیده شده است که اهالی‌اش به دنبال نابودی تمام کسانی هستند که با باورهای مذهبی‌شان موافق نیستند.

در قسمت مهارت‌ها traitهای بازی استارفیلد آیتمی به نام Serpent’s Embrace قابل دست‌یابی است که ظاهرا یکی از آیتم‌های مذهبی Va’Ruun محسوب می‌شود و اگر آن را به همراه داشته باشید، به عنوان یک غریبه در این فکشن با مشکلی مواجه نخواهید شد.

Porrima

Porrima یکی دیگر از منظومه‌های مهم بازی Starfield است که همچنین با نام‌های دیگری مثل Gamma Virgins و GL 482A نیز شناخته می‌شود و سیاره Porrima III یکی از سیاره‌های مهم منظومه پوریما به شمار می‌رود که منطقه Red Mile بر روی آن واقع شده است.

در نمایش‌های بازی استارفیلد نشان داده شد که گروه سایبر رانرها (Cyber Runners) در Porrima حضور دارد و اگر در قسمت انتخاب بک‌گراندها (Backgrounds) در ابتدای بازی، گروه Cyber Runners را انتخاب کنید، می‌توانید رفت و آمد راحت‌تری به مناطق اصلی منظومه‌ی Porrima و سیاره Porrima III و منطقه Red Mile داشته باشید.

Crimson Fleet

مقر فرماندهی Crimson Fleet در مکانی به نام The Key (کلید) در منظومه‌ Kyrx System مستقر شده است و اینطور که از نمایش‌های بازی Starfield پیداست، این فکشن دشمن اصلی United Colonies محسوب می‌شود. در گوشه و کنار مقر اصلی Crimson Fleet نشانه‌ها و سمبل‌های ویران‌شده‌ی UC به وفور قابل مشاهده‌اند.

اینطور که از دکور اصلی منطقه‌های موجود در Crimson Fleet پیداست، به نظر می‌رسد این مناطق در گذشته عضوی از کلونی‌های متحد بوده‌اند و حالا بنا به دلایلی به UC پشت کرده‌اند. صاحبین قدرت در Crimson Fleet عمیقا از United Colonies متنفرند و معتقدند که خودشان باید به جای UC کنترل بخش‌های اصلی Settled Systems را برعهده بگیرند.

این 5 جناح، فکشن‌های اصلی بازی Starfield را تشکیل می‌دهند و همگی در کنار تعداد زیادی از دیگر منظومه‌ها و سیاره‌ها، در یک مجموعه‌ی میان‌ستاره‌ای بزرگ به نام Settled Systems واقع شده‌اند. Settled Systems به مجموعه فکشن‌ها و کلونی‌هایی اطلاق می‌شود که انسان‌ها به مدت 280 سال از اولین باری که از زمین خارج شدند و روی سیاره مریخ قدم برداشتند، در سرتاسر کهکشان تشکیل داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید