بازی

آموزش بازی Destiny 2 – شروع بازی، آشنایی با کلاس‌ها، رویدادها، حالت‌ها و چالش‌ها

آموزش بازی Destiny 2
نویسنده : دانیال نوروزی۲۰ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اگر جزو کسانی هستید که نام بازی Destiny 2 را بسیار شنیده‌اید و به دنبال فرصتی برای تجربه آن هستید، ما در این مطلب به آموزش بازی Destiny 2 پرداخته‌ایم و به شما می‌گوییم که چگونه این بازی بزرگ و رایگان را به بهترین شکل ممکن شروع کنید و با قدرت هر چه تمام‌تر پیش بروید.

بازی Destiny 2 یک عنوان تیراندازی اول شخص است که از ویژگی‌های بازی‌های چندنفره گسترده یا همان MMO و بازی‌های نقش‌آفرینی استفاده کرده است. این بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و همچنین رایانه‌های شخصی عرضه شده و شما می‌توانید به صورت آنلاین با دوستان خود بازی کنید. در این مقاله آموزش بازی Destiny 2 به بررسی نکات مهم برای شروع بازی می‌پردازیم.

شروع به کار در Destiny 2

در ابتدای مطلب آموزش بازی Destiny 2، اولین کاری که باید در بازی انجام دهید انتخاب کلاس شخصیت‌تان است. از این بخش ساده نگذرید چون این تصمیم تا آخر بازی تأثیر زیادی بر نحوه گیم‌پلی شما خواهد داشت. با این حال سازندگان بازی به شما سه اسلات کاراکتر می‌دهد و اگر وقتش را داشته باشید می‌توانید هر سه کلاس را امتحان کنید.

همچنین هر کلاس دارای سه زیر شاخه است که نحوه بازی آنها را تا حدی تغییر می دهد. در هنگام شروع بازی Destiny 2 یک زیر شاخه‌ها مخصوص را انتخاب می‌کنید و در حین بازی با شرکت در رویدادهای عمومی و تکمیل بخش‌های مختلف به سایر زیر کلاس‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد.

با پیشروی بیشتر در داستان، هر یادبود به آرامی شارژ می‌شود. پس از کامل شدن شارژ باید به Shard of the Traveler برگردید تا زیر کلاس جدید خود را باز کنید.

اگر فقط می‌خواهید با یک کلاس بازی کنید باید قبل از تصمیم با ویژگی‌های هر گروه آشنا شوید:

Titan: مانند اکثر بازی‌های MMO، تایتان‌ها همان کلاس تانک هستند. آن‌ها می‌توانند در مقابل حملات دشمنان بیشتر طاقت بیاورند و دیرتر از بقیه شخصیت‌ها می‌میرند. اگر می‌خواهید از دوستان خود پشت یک سپر بلند دفاع کنید، تایتان کلاس شخصیتی مناسبی برای شما است.

Sentinel: در محافظت از هم تیمی‌ها عالی عمل می‌کند و سپری دارد که می‌توانید به سمت دشمنان پرتاب کنید.

Striker: یک زیر کلاس تهاجمی‌تر که شامل قابلیت‌های تدافعی نیز می‌شود.

Sunbreaker: این کلاس در پرتاب چکش‌های شعله‌ور، به آتش کشیدن محیط و ایستادن در آتش تخصص دارد.

Warlock: دومین کلاس از مثلث مقدس کلاس‌های MMO، شخصیت شفادهنده است که در بازی Destiny 2 با نام وارلاک شناخته می‌شود. این کلاس می‌تواند هم تیمی‌هایش را شفا دهد و آن‌ها را زنده کنند. وارلاک‌ها جادوگران فضایی هستند؛ بنابراین اگر دوست دارید در هوا شناور شوید و از بالای سر دشمنان به آن‌ها آسیب بزنید، کلاس وارلاک همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

Dawnblade: این کلاس با کشتن دشمنان در هوا، نارنجک‌ و انرژی حمله از نزدیک را شارژ می‌کند. همچنین یک شمشیر و بال‌های شعله‌ور منحصربه‌فرد دارد.

Voidwalker: با حمله به دشمنان سلامتی و نارنج‌های شما شارژ می‌شود.

Stormcaller: هرچقدر به هم تیمی‌های خود نزدیک‌تر باشید، تعداد دفعات بیشتری می‌توانید از قدرت‌های شفابخش استفاده کنید.

Hunter: آخرین کلاس از سه گانه کلاس‌های کلاسیک MMO، مبارزانی هستند که آسیب زیادی وارد می‌کنند. هر سه کلاس Destiny 2 برای کشتن دشمنان طراحی شده‌اند، اما کلاس شکارچی بیشترین ابزار را برای این کار دارد و به جای محافظت، شفا یا دفاع از هم تیمی‌ها روی آسیب وارد کردن به دشمنان متمرکز است. علاوه بر این، شخصیت‌های کلاس شکارچی بجای دو پرش می‌توانند سه بار بپرند.

Arcstrider: حملات خمیده الکتریکی انجام می‌دهد و با مهار هر ضربه دشمنان انرژی حمله خود را شارژ می‌کند.

Gunslinger: این زیر کلاس یک چاقوی پرتاب کننده انفجاری دارد و می‌تواند با مهار هر ضربه دشمنان انرژی حمله خود را شارژ می‌کند.

Nightstalker: دارای قابلیتی است که می‌تواند جلوی استفاده کردن دشمنان از توانایی‌های خود را بگیرد.

بعد از اینکه کلاس خود را انتخاب کردید، مستقیماً وارد عمل خواهید شد. ممکن است در ابتدا همه چیز کمی حوصله سر بر به نظر برسد، اما تکمیل مأموریت‌های داستانی واقعاً بهترین و ساده‌ترین راه برای پیشرفت در مراحل اولیه بازی است.

اگر در سطحی بسیار پایین گیر می‌کنید، یا فقط می‌خواهید تجهیزات یا امتیاز بیشتری داشته باشید، بخش بعدی را بررسی کنید.

راهنمای بازی Destiny 2

رویدادهای همگانی، ماجراجویی‌ها و بخش‌های گمشده بازی Destiny 2

هنگامی که نقشه سیاره‌ای خود را در بازی Destiny 2 باز می‌کنید، با تعداد زیادی از نمادهای گیج‌کننده مواجه می‌شوید. بیشتر این نمادها فعالیت‌هایی را نشان می‌دهند که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید و با تکمیل آن‌ها به تجهیزات جدید، امتیاز لول آپ و سایر پاداش‌ها دست پیدا کنید.

رویدادهای همگانی

این مأموریت‌ها به طور تصادفی در اطراف نقشه‌ها ظاهر می‌شوند و با یک شکل الماس آبی با مرکز سفید و طرحی نارنجی نشان داده می‌شود. به یکی از این نشانگرها بروید و با کشتن دشمنان چالش موردنظر را انجام دهید. زمان انجام این رویدادها محدود است اما با تکمیل آن‌ها می‌توانید جوایز و لوت‌های منحصربه‌فردی کسب کنید.

ماجراجویی‌ها

ماجراجویی‌ها مأموریت‌های جانبی بازی هستند که برای به پایان رساندن Destiny 2 لازم نیست آن‌ها را کامل کنید. هر یک از این داستان‌ها تجربه و پاداش مجزایی به شما می‌دهد که می‌توانید از ابزارها و امتیازهای آن برای تقویت شخصیت خود استفاده کنید.

بخش‌های از دست رفته

بیشتر اتفاقات بازی Destiny 2 در یک جهان باز اتفاق می‌افتد، اما مأموریت‌های Lost Sectors مانند سیاه‌چال‌هایی هستند که در آن فقط شما و تیمتان باید با دشمنان فضایی مبارزه کنید. به دنبال نمادهای وارونه روی نقشه خود بگردید. هر سیاه‌چاله یک ورودی پنهان دارد که با پیدا کردن آن می‌توانید به نبرد بیگانگان بروید.

ماموریت‌های گشتی

مأموریت‌های کوتاهی که از شما می‌خواهند از مکان‌های خاصی روی نقشه بازدید کنید، دشمنان را بکشید و کارهای آسان دیگری را انجام دهید. این مرحله‌ها ساده‌ترین راه برای پیدا کردن لوت و کسب امتیاز برای لول آپ هستند.

راهنمای بازی Destiny 2

فضاهای اجتماعی بازی Destiny 2: مزرعه، برج و فانوس دریایی

در بازی Destiny 2 مانند دیگر عناوین مشابه سبک MMO فضاهای اجتماعی برای تعامل با بقیه بازیکنان وجود دارد. در این مکان‌ها می‌توانید شخصیت‌هایتان را به نمایش بگذارید، وسایل ارزشمندتان را به رخ بکشید یا با دوستانتان معاشرت کنید. در ادامه آموزش بازی Destiny 2 به فضاهای اجتماعی می‌پردازیم:

مزرعه

اولین فضای اجتماعی که با آن مواجه خواهید شد، مزرعه است. این پناهگاه فضایی از بازیکنان در مقابل دشمنان درنده محافظت می‌کند و جای امنی برای تقویت قابلیت‌های مختلف شخصیتتان و انتخاب مأموریت‌های مراحل اولیه است.

برج

دومین فضای اجتماعی در بازی Destiny 2 برج است. در این بخش علاوه بر همه فروشندگان و شخصیت‌های مزرعه، رهبران جناح‌ها نیز حضور دارند. همچنین می‌توانید در این مکان به فروشگاه Destiny 2 که Eververse نام دارد دسترسی پیدا کنید.

فانوس دریایی

سومین فضای اجتماعی بازی در نسخه Curse of Osiris معرفی شد و برای دسترسی به آن باید این افزونه را خریداری کنید.

آموزش بازی Destiny 2

حالت Crucible در بازی Destiny 2

بخش crucible حالت مبارزه تک به تک (PVP) بازی Destiny 2 است که در آن می‌توانید مهارت‌های بازیکنان دیگر را به چالش بکشید. این حالت تقریباً از همان ابتدای بازی در دسترس است و برای شرکت در دوئل‌ها لازم نیست سطح بالایی داشته باشید.

حالت crucible یک فعالیت تیمی 4 به 4 است. شما می‌توانید یک تیم متشکل از دوستان یا اعضای قبیله خود بسازید و یا به طور خودکار با سه بازیکن دیگر در یک تیم قرار بگیرید. برای شرکت در مبارزات، مهم‌ترین چیز زیر کلاس و انتخاب سلاح مناسب است پس بهتر است اسلحه‌هایی را انتخاب کنید که با آن راحت‌تر هستید. در حال حاضر سه حالت مبارزه عرضه شده است:

Quickplay: حالت PVP آرام‌تر است که در آن مردن برای تیم شما تلفات کم‌تری به همراه دارد.

Clash: یک حالت اولیه مبارزه مرگ که در آن اولین تیمی که 75 نفر را بکشد برنده می‌شود. اگر قبل از رسیدن به حد نصاب بازی تمام شود، تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده می‌شود.

Control: حالتی که در آن تیم‌ها بر سر گرفتن و حفظ سه نقطه کنترل با یکدیگر رقابت می‌کنند.

Supremacy: کشتن بازیکنان تیم حریف به شما یک آیتم می‌دهد. برداشتن آن آیتم به تیم شما امتیاز می‌دهد، اما اگر یکی دیگر از اعضای تیم حریف اول به آن برسد بی‌فایده می‌شود. اولین تیمی که 50 آیتم جمع کند برنده بازی خواهد بود.

Countdown: یک حالت رقابتی که در آن یک تیم باید بمبی را کار بگذارد و از آن محافظت کند، در حالی که تیم دیگر باید آن را متوقف کند.

Survival: یک حالت مبارزه مرگ که در آن هر تیم به طور مشترک 8 جان دارد. با مردن هر یک از اعضای هر تیم یکی از این جان‌ها کم می‌شود. شما می‌توانید با کشتن تمام حریفان خود با زندگی بیشتر برنده شوید.

Trials of the Nine: سخت‌ترین حالت تک به تک بازی Destiny 2 که فقط هر هفته از جمعه تا دوشنبه در دسترس است.

برنده شدن در مسابقات امکان دسترسی به فضای اجتماعی جدید و جوایز بیشتر را فراهم می‌کند. برای دریافت بزرگ‌ترین جایزه باید هفت مسابقه را بدون باخت پشت سر هم ببرید.

آموزش بازی Destiny 2

چالش‌های هفتگی بازی Destiny 2

هنگامی که شخصیت شما به  بالاترین سطح ممکن برسد، بهترین راه برای به دست آوردن تجهیزات بهتر این است که چالش‌های هفتگی بازی Destiny 2 را تکمیل کنید. این مأموریت‌ها فقط وظایفی هستند که می‌توانید با انجام بازی به طور به اتمام برسانید و در ازای آن ابزارهای قدرتمندی به دست آورید. این چالش‌ها معمولاً در چند نوع مختلف خلاصه می‌شوند:

Call to Arms: در مسابقات crucible شرکت کنید. شما می‌توانید هر حالتی را که می‌خواهید بازی کنید، اما برنده شدن به شما اجازه می‌دهد تا سریع‌تر این چالش را تکمیل کنید و سپس پاداش خود را از Shaxx بگیرید.

Flashpoint: به سیاره مشخص شده سفر کنید و رویدادهای همگانی مشخص شده را کامل کنید. پس از تکمیل چالش برای دریافت پاداش خود با Cayde-6 صحبت کنید.

Clan XP: به یک قبیله بپیوندید و صرفاً بازی کنید تا Clan XP کسب کنید. هنگامی که در مجموع 5000 Clan XP به دست آوردید، می‌توانید برای دریافت تجهیزات قدرتمند با Hawthorn صحبت کنید.

Heroic Strikes: سه دور قهرمانانه پشت سر هم را کامل کنید.

Nightfall: دور هفتگی شبانه را کامل کنید.

Leviathan: حمله لویتان یا یک مرحله از آن را کامل کنید.

چالش‌های هفتگی در روز سه‌شنبه ساعت ۱۰ صبح از سر گرفته می‌شوند، بنابراین می‌توانید هر هفته آن‌ها را تکرار کنید.

برای شروع آماده‌اید؟

امیدواریم که این مطلب آموزش بازی Destiny 2 شما را برای شناخت هر چه بیشتر اصول پایه‌ای بازی Destiny 2 آماده کرده باشد. شناخت هر یک از المان‌هایی که در موردشان صحبت کردیم، می‌تواند بازی را بیش از پیش لذت‌بخش‌تر کند و به شما برای پیشرفت هر چه بیشتر در بازی کمک کند. با این حال فراموش نکنید که همه چیز به پشتکار شما برمی‌گردد و این شما هستید که با سبک مبارزه‌ای‌تان، می‌توانید به حریفی قدرتمند برای دیگران تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید