بازی

خوش‌شانس‌ترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم؛ از نیتن دریک در آنچارتد تا لارا کرافت در توم ریدر

دنیای ویدیو گیم
نویسنده : دانیال نوروزی۱۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

خوش‌شانس‌ترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم کدام هستند؟ در این مقاله به معرفی ۸ کاراکتر محبوب دنیای ویدیو گیم می‌پردازیم که اکثریت با آن‌ها آشنا هستیم و از قضا، بسیار هم خوش‌شانس هستند.

معمولا شخصیت‌های اصلی در هر فیلم و سریال یا حتی بازی‌های ویدئویی خوش‌شانس‌تر از بقیه افراد هستند اما مگر چند دفعه ممکن است تیر یک دشمن خطا برود، یا چند بار توجیه‌های داستان بازی می‌تواند باعث شود که عمر شخصیت اصلی زودتر از موعد به پایان نرسد؟ در بازی‌های ویدئویی، این امر بیش از هر رسانه دیگری رایج است، زیرا برخی از شخصیت‌ها سخت‌ترین موقعیت‌ها را پشت سر گذاشته‌اند و با این حال هنوز نفس می‌کشند.

البته این بدان معنا نیست که ما هنوز عاشق این شخصیت‌ها و داستان‌هایشان نیستیم؛ اما جالب است که ببینیم آن‌ها چقدر می‌توانند با توجه به شرایط خوش‌شانس باشند. در این مقاله با دقت بیشتری به دنبال خوش‌شانس‌ترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم می‌گردی.

۱- کلمنتاین – بازی The Walking Dead

حتی از قبل‌تر از زمانی که وقایع آخرالزمانی دنیای The Walking Dead اتفاق افتاد، کلمنتاین با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرده است. او پدر و مادر و هیچ قابلیت خاصی نداشت و در مقایسه با بقیه شخصیت‌های بازی، فقط یک کودک بود. با این حال کلمنتاین به نوعی از تیراندازی‌های متعدد، گله‌های زامبی، تصادف اتومبیل، انفجار، زندان و موارد دیگر جان سالم به در برده است. اگرچه او مهارت‌های زیادی برای زنده ماندن دارد، اما زنده ماندن از همه این‌ها به این معنی است که او گاهی اوقات واقعا خوش‌شانس بوده است.

۲- لارا کرافت – بازی Tomb Raider

اگر شانس یک مهارت بود، لارا کرافت می‌توانست استاد آن باشد. اگرچه نمی‌توان دانش تاریخی و آمادگی فیزیکی قهرمان محبوب بازی Tomb Raider را نادیده گرفت، اما بعضی از کارهایی که لارا انجام می‌دهد فراتر از توانایی‌های یک انسان است. او می‌تواند در مبارزه با دایناسورها پیروز شود، از مقبره‌های در حال فروریختن جان سالم به در ببرد، گلوله‌های بی‌شماری را دور بزند و با کمی خراش از بسیاری از ماجراجویی‌های خود عبور کند. اگر آسیبی هم ببیند، به اندازه کافی خوش‌شانس است که به هر حال کشنده نشود.

۳- بی جی بلازکوویچ – بازی Wolfenstein

زنده ماندن از یک اتفاق آخرالزمانی یا ماجراجویی‌های خطرناک یک چیز است، اما بعد از آن با دنیای Wolfenstein سروکار داریم. بی جی بلازکوویچ از زمانی که یک اسیر جنگی بود، موفق شد سربازان نازی را بکشد و قلعه ولفنشتاین را با یک ارتش تک نفره از بین ببرد. با این حال، شانس او واقعا از زمان Wolfenstein: The New Order به طرز مسخره‌ای هر بار زیادتر می‌شود.

در آخرین نسخه سری ولفنشتاین متاسفانه نازی‌ها پیروز شده‌ و جهان را تسخیر کرده‌اند، بی جی بلازکوویچ در شورشی برای از بین بردن رژیم نازی شرکت می‌کند و این بار دیگر نه قلعه‌ای از دشمنان، بلکه یک دنیای کامل از آنها را نابود می‌کند. با این حال، در کمال ناباوری او موفق می‌شود از هر انفجار و ارتشی که سر راهش قرار می‌گیرد، زنده بیرون می‌آید.

۴- کلویی پرایس – بازی Life Is Strange

کلویی پرایس از موارد عجیبی است که یا خیلی خوش‌شانس است یا خیلی بدشانس. شخصیت اصلی بازی Life is Strange اغلب در هر دو دسته قرار می‌گیرد، اما در این مقاله ما درباره علت قرار گرفتن او در لیست خوش‌شانس‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی صحبت می‌کنیم. علی‌رغم اینکه کائنات در طول بازی بارها تلاش می‌کند او را بکشد، کلویی به اندازه کافی خوش‌شانس هست که همیشه مکس در موقع حساس سر برسد و او را نجات دهد. در یکی از پایان‌های بازی، مکس می‌تواند از خواسته کائنات سرپیچی کند و همچنان او را از طوفانی که به‌عنوان مجازات به سمتشان می‌آید، نجات دهد. اگرچه کلویی آدم بدشانسی است که در این موقعیت‌ها قرار می‌گیرد، اما می‌تواند واقعا خوش‌شانس محسوب شود که هر بار به لطف دوستش جهان هستی را برای زنده ماندن به چالش می‌کشد.

۵- کریو کازوما – بازی Yakuza

عجیب است که در دنیایی که چیزی به نام قدرت‌های ماورایی وجود ندارد، کیریو از سری Yakuza می‌تواند صدها مرد را از بین ببرد، برخی از سهمگین‌ترین آسیب‌ها را تحمل کند، و همچنان همیشه یک پایان خوش داشته باشد یا حداقل زنده بماند. وقتی این نکته را در نظر بگیرید که Kiryu در چندین بازی یاکوزا از جمله بازی Yakuza 0، که زندگی گذشته این شخصیت را نشان می‌دهد، از اول عمرش خوش‌شانس بوده، این موضوع خنده‌دارتر می‌شود. مهم نیست که چند نفر سعی کنند او را کتک بزنند، به او شلیک کنند، یا او را در برج اصلی شهر منفجر کنند، کیریو کازوما قهرمان داستان است و همیشه به نحوی موفق می‌شود.

۶- کول فلپس – بازی L.A. Noire

ممکن است قرار دادن کول فلپس در لیست خوش‌شانس‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی کمی برایتان سؤال‌برانگیز باشد، اما به نظر می‌رسد این کارآگاه لس آنجلسی، تقریباً هر موردی را که با آن روبرو می‌شود حل می‌کند، این‌طور نیست؟ شواهد ظاهرا همیشه در مکان‌های عالی برای او پراکنده می‌شوند تا بتواند به طور چشمگیری آن‌ها را جمع‌آوری و بررسی کند. علاوه بر این، او بیش از هر پلیسی درگیر تیراندازی می‌شود و اگر از پایان کار او صرف‌نظر کنید، قبول خواهید کرد که کول فلپس یک آدم ذاتاً خوش‌شانس بود.

۷- دراگونبورن – بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

دراگونبورن از بازی The Elder Scrolls V: Skyrim خوش‌شانس‌ترین فردی است که در آن زمان زندگی کرده است. از همان ابتدای داستان، زمانی که او چند لحظه تا اعدام فاصله داشت، یک اژدها برای اولین بار پس از قرن‌ها خودش را نشان داد و سهوا جان دراگونبورن را نجات داد. در ادامه بازی هم به‌عنوان اولین دراگونبورن بعد از چندین قرن، برای مبارزه با اژدها انتخاب شد. از این‌ها مهم‌تر، او این قابلیت را دارد که به تنهایی به جنگ داخلی پایان دهد، رهبر جناح‌های متعددی شود و نیروهای اهریمنی بزرگی از جمله یک دراگونبورن دیگر را شکست دهد. هر چقدر هم که یک فرد قدرتمند باشد، نمی‌توان از خوش‌شانس بودن این شخصیت چشم‌پوشی کرد.

۸- نیتن دریک – بازی Uncharted

نیتن دریک از سری Uncharted آن‌قدر خوش‌شانس است که ما تقریبا مطمئن هستیم که هیچ‌کس شکی در این مورد ندارد اما چیزهای زیادی وجود دارد که مردم درباره او و شانسش نمی‌دانند. ر واقع، آیا می‌دانستید که این شخصیت آن‌قدر شانس محور است که حتی سیستم سلامت او نیز مبتنی بر شانس است؟ جالب است بدانید که به جای اینکه سلامتی او در هنگام زخمی شدن کم شود، در واقع شانسش تمام شده است و وقتی به صفر می‌رسد، به این دلیل بوده که یک دشمن به اندازه کافی خوش شانس است که با یک گلوله توانسته او را بکشد. با وجود اینکه تقریبا هر چیزی که لمس می‌کند به طور غیر قابل توضیحی ریزش می‌کند یا حتی وقتی از تصادف قطار در لبه پرتگاه جان سالم به در می‌برد، شانس همیشه با نیتن دریک همراه است و او از پس تمام سختی‌ها برمی‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید