بازی

قوی‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی‌های ویدیویی ؛ از خدای جنگ تا شائو کان مورتال کامبت

دنیای بازی‌های ویدیویی
نویسنده : دانیال نوروزی۱۱ تیر ۱۴۰۲
6 دیدگاه

قوی‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی‌های ویدیویی کدام هستند؟ در این مطلب قصد داریم تا تعدادی از قدرتمند‌ترین کاراکترهای دنیای بازی‌های ویدیویی را به شما معرفی کنیم.

اگر از شما بپرسند که قوی‌ترین شخصیت بازی‌های ویدئویی چه کسی است، بی‌شک نام‌های زیادی به ذهنتان خطور می‌کند. خواه پریدن از موانع بلند باشد یا استفاده از قدرت‌های جادویی، هر بازی که انتخاب کنید به احتمال زیاد دارای شخصیت‌هایی خواهد بود که می‌توانند کارهای خارق‌العاده‌ای انجام دهند. اگرچه برای یافتن یک شخصیت قوی نیازی به جست‌وجوی زیادی ندارید، اما این موضوع طبیعتاً بحث‌هایی را در مورد اینکه کدام شخصیت‌ها از همه قوی‌تر هستند ایجاد می‌کند. در این مقاله ما از زاویه دیگری قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شخصیت‌های قدرتمند زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیریم؛ اما ما معیار سنجش قدرت آن‌ها را به چند ویژگی مشخص محدود کرده‌ایم. همه این شخصیت‌ها در یک سطح نیستند اما هرکدام قابلیت‌هایی دارند که آن‌ها را از هم‌سطحان خود متمایز می‌کند. اندازه‌گیری فیزیکی قدرت یک شخصیت از بازی‌های ویدئویی کار غیرممکنی است، با این حال، تصور اینکه چه کسی قدرتمندترین شخصیت در تمام بازی‌ها خواهد بود بسیار سرگرم‌کننده است.

۱- شائو کان – سری Mortal Kombat

شائو کان نه تنها از نظر بدنی قدرتمند است، بلکه بیشتر یک جانور عظیم‌الجثه محسوب می‌شود که می‌تواند هر گونه آسیبی که می‌خواهد به دشمنانش وارد کند. شائو کان که یک فاتح قدرتمند است و علاوه بر برتری فیزیکی، از مهارت‌های جادویی نیز بهره می‌برد. این نکته مبارزه رودررو با او را به یک کار دلهره آور تبدیل می‌کند زیرا او به کمک طیف گسترده‌ای از حرکات است، از قدرت فیزیکی غیر قابل‌انکار گرفته تا توانایی جادویی باورنکردنی، دشمنانش را از پا در می‌آورد.

۲- الوکارد – سری Castlevania

مانند بسیاری از افراد حاضر در این لیست، Alucard انسان نیست، بنابراین می‌تواند کارهایی بکند که اکثر شخصیت‌ها به طور طبیعی نمی‌توانند انجام دهند. الوکارد نیمه خون‌آشام و نیمه انسان، از نظر توانایی بیشتر به موجودات ماورایی شباهت دارد. قابلیت‌های جادویی او ممکن است در حد توانایی پدرش دراکولا نباشد، اما همچنان چیزی است که او را متمایز می‌کند. علاوه بر این، او یک شمشیرزن عالی با دقت و سرعت بالا است و همین امر باعث می‌شود اکثر مبارزان عادی نمی‌توانند امیدی به رقابت با او داشته باشند. نکته قابل توجه این است که الوکارد از جادوی تاریک استفاده می‌کند و گفته می‌شود توانایی‌های تغییر شکل او شبیه دراکولا است.

۳- کفکا پالازو – بازی Final Fantasy 6

برای خیلی از هواداران، Kefka Palazzo احتمالاً ترسناک‌ترین شخصیت منفی تاریخ فاینال فانتزی است. با شروع داستان نسخه 6، کفکا قوی‌تر می‌شود و با افزایش قدرت‌هایش، در نهایت به درجه خدایی می‌رسد. به طور خلاصه، او کسی نیست که بخواهید در مقابلش مبارزه کنید. با این حال، اجازه ندهید ظاهرش شما را گول بزند، زیرا کفکا بیشتر از آنچه به نظر می‌رسد خطرناک است. در اواخر داستان Final Fantasy 6 او در نهایت آن‌قدر قدرتمند می‌شود که می‌تواند چندین سپر را به طور هم‌زمان از بین ببرد، واقعیت را تغییر دهد و حتی کل شهرها را نابود کند. این شخصیت بدذات حتی می‌تواند ارتش خود را ایجاد کند، اگرچه همه ما می‌دانیم که برای پیروزی در یک مبارزه به آن نیاز پیدا نمی‌کند.

۴- آرسیوس – سری Pokemon

تا قبل از معرفی آرسیوس، طرفداران سری پوکمون فکر می‌کردند که mew خالق اصلی موجودات دوست داشتنی این فرنچایز است؛ اما همه این فرضیه‌ها با شروع نسل چهارم این بازی محبوب از بین رفت زیرا Arceus احتمالاً پوکمونی است که جهان را خلق کرده است. این واقعیت شگفت‌انگیز به شما اطلاعات زیادی درباره قدرت آرسیوس می‌دهد. او نه تنها قدرتمندترین موجود در مجموعه خود است، بلکه یکی از قدرتمندترین موجودات لیست قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی نیز به‌حساب می‌آید.

۵- سیری – سری The Witcher

ممکن است سیری باتجربه‌ترین شخصیت در این لیست نباشد، اما همچنان شایستگی حضور در آن را دارد زیرا قدرت زیادش او را به یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی تبدیل می‌کند. تصور کنید زمانی که بر قدرت‌هایش تسلط پیدا کند چه کاری‌هایی می‌تواند انجام دهد. سیری ثابت کرده است که می‌تواند شمشیرزن ماهری باشد و با بیشتر به‌راحتی دشمنان مبارزه کند. با این حال، توانایی تلپورت از راه دور و سفر در جهان است که او را قوی می‌کند و کاربرد عملی‌تری برایش در نبرد دارد. با این حال، استفاده سیری از هر دو مهارت که او را بسیار خطرناک می‌کند.

۶- نیکس – سری Persona

از افراد شروری مانند آداچی و شیدو گرفته تا خدایان قدرتمند، سری Persona تاکنون چندین شخصیت منفی به یاد ماندنی داشته است. اما، مشکلاتی که آنها ایجاد می‌کردند هرگز به اندازه سقوطی که نیکس برای ایجاد آن ایجاد آن در پرسونا 3 تلاش می‌کرد، خطرناک نبود. Nyx هنوز هم یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های شرور در بازی‌های Persona و حالت فیزیکی شکل گرفته مرگ است اما فقط از طریق آواتار خود می جنگد که به نسبت بقیه افراد هنوز هم بیش از حد قوی است. گفته می‌شود که نیکس خارج از دنیای واقعی زندگی می‌کند و از نظر اندازه شبیه یک جرم آسمانی است؛ بنابراین به نظر نمی‌رسد که کسی بتواند او را کاملاً از بین ببرد.

۷- دثوینگ – سری World of Warcraft

این شخصیت هم تقریباً به اندازه نفر قبلی لیست غول‌آسا است و توان مقابله با هر نوع دشمنی را دارد. Deathwing بزرگ و قوی است و هرکسی نمی‌تواند او را از بین ببرد. این اژدهای قدرتمند یکی از قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی است که در دنیای وارکرفت خواهید دید. جدا از جثه بزرگش، Deathwing از مزیت بدنه زره‌پوش برخوردار است که در انواع موقعیت‌های جنگی به او کمک می‌کند. علاوه بر این، اکثر حملات او منجر به ایجاد گدازه‌های آتشین روی سطح زمین می‌شود که مبارزه را برای هر حریفی سخت‌تر می‌کند.

۸- دانته – سری Devil May Cry

قرار گرفتن نام دانته در لیست قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی یک امر بی چون و چرا است. او ترکیبی از دیو و انسان است که مطمئناً مزایای خود را دارد و مبارزه را برایش راحت‌تر می‌کند. دانته در نبردهای فیزیکی می‌درخشد و می‌تواند تقریباً با هر سلاحی از خودش دفاع کند. به لطف نیمه‌ی شیطانی خود، دانته می‌تواند به تنهایی با دشمنان قدرتمند مقابله کند و حتی به یک دیو تمام‌عیار تبدیل شود که قدرت او را به میزان قابل توجهی تقویت می‌کند. مطمئن باشید که او می‌تواند به‌راحتی اکثر افراد این لیست را در مبارزه شکست دهد.

۹- بایونتا – سری Bayonetta

نفر بعدی در لیست ما بایونتا است، شخصیتی که طرفداران اکشن باید با آن آشنا باشند. به عنوان یک جادوگر آمبرا، بایو دارای چندین توانایی فیزیکی و جادویی است که او را به یک حریف سرسخت حتی برای قوی‌ترین شخصیت‌های بازی تبدیل می‌کند.

بایونتا استاد هنر گلوله است و تقریباً با هر سلاحی که در دستش باشد مهارت دارد. او یک جنگنده چابک با قدرت‌های باورنکردنی است که این توانایی‌های جادویی، مزایای بی شماری مانند کاهش سرعت زمان و احضار شیاطین را برایش به همراه دارد.

۱۰- سفیراث – بازی Final Fantasy 7

احتمالاً شناخته‌شده‌ترین شخصیت منفی سری فاینال فانتزی سفیراث باشد. توانایی‌های Sephiroth که یکی از اعضای بسیار مورد توجه برنامه سولجر است، با همتایانش غیرقابل مقایسه است. اگرچه او دائماً به‌عنوان یکی از قدرتمندترین دشمنان فرنچایز مطرح می‌شود، اما ما درک کاملی از تمام توانایی‌های Sephiroth نداریم. او فوق‌العاده قوی، سریع و بااستعداد است و مبارزه با او نیاز به مهارت و سرسختی زیادی دارد.

۱۱- سناتور آرمسترانگ – سری Metal Gear

سناتور آرمسترانگ که چهره‌ای با ابهت و قابل اعتماد دارد، در واقع یک هیولای آهنی بسیار ترسناک و یک حریف خطرناک است. آرمسترانگ در نبردهای نزدیک بسیار ماهر است و هیکل عظیمش او را برای مبارزه تن به تن سخت می‌کند. او به کمک نانو ماشین‌ها پوست بدن خود را سفت می‌کند، اندام‌هایش را بازسازی می‌کند و می‌تواند به سمت دشمنان آتش پرتاب کند؛ بنابراین آرمسترانگ کسی نیست که بخواهید دست کم بگیرید.

۱۲- مستر چیف – سری Halo

مستر چیف که یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های صنعت بازی‌های ویدئویی است، در مقایسه با دیگر شخصیت‌های موجود در این لیست ممکن است محبوبیت کم‌تری داشته باشد. اما، علی‌رغم فقدان توانایی‌های چشمگیر و مهارت جادویی منحصربه‌فرد، مستر چیف بارها و بارها به طرفداران نشان داده است که هرکسی توانایی مقابله با او را ندارد. او یک سرباز معمولی نیست و به برخی ویژگی‌های فوق بشری و بر تسلیحات و تجهیزات نظامی مخصوص دسترسی دارد که به کمک آن‌ها می‌تواند با برخی از قوی‌ترین افراد لیست قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی مبارزه کند.

۱۳- کریتوس – سری God of War

احتمالاً شناخته‌شده‌ترین فرد در لیست قوی‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی کریتوس است، به‌خصوص وقتی موفقیت عظیم آخرین نسخه سری God of War را در نظر بگیرید. اگر برایتان جای سؤال است که کریتوس چقدر سرسخت است، فقط کافی است به رزومه او نگاهی بیندازید. او با انواع خدایان قدرتمند جنگیده و نه تنها پیروز شده؛ بلکه در بسیاری از موارد دشمن خود را نیز از بین برده است که بسیاری از آن‌ها جزو قوی‌ترین موجودات کل جهان بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. Arazel.berid گفت:

  دانته رو کامل کرد کافیه

 2. عليرضا مبارک گفت:

  دووم اسلایر کجاست

 3. گیمر قدیمی گفت:

  واین لیست به درد نخور چیه
  آخه …
  لیچ کینگ و دارک سید کجا هست پس
  دارک سید خودِ مرگ بود(حالت مرگ) نه مردن و یعنی عدم شدن
  لیچ کینگ خود فنا بود توجه کن خوده فنا،نه فنا ناپذیر
  چه لیست ناقصی
  دانته اگه باش و لبریون نبود(شمشیرش)و تلسمی که داشت که یه نفرین بود رو نداشت هیچ کاره بود و کریتوس هم نیمه خدا بود میمورد در نحایت، مثلاً
  البطه همه اینا هیچن و توهمات
  پیشنهاد به گیمرا جدی نگرید دنیای گیمو

 4. گیمر قدیمی گفت:

  واین لیست به درد نخور چیه
  آخه …
  لیچ کینگ و دارک سید کجا هست پس
  دارک سید خودِ مرگ بود(حالت مرگ) نه مردن و یعنی عدم شدن
  لیچ کینگ خود فنا بود توجه کن خوده فنا،نه فنا ناپذیر
  چه لیست ناقصی
  دانته اگه پدرش و لبریون (شمشیرش)و تلسمی که داشت که یه نفرین بود رو نداشت هیچ کاره بود و کریتوس هم نیمه خدا بود میمورد در نحایت، مثلاً .

  البطه همه اینا هیچن و توهمات
  پیشنهاد به گیمرا جدی نگرید دنیای گیمو

  1. اودین گفت:

   آخه واقعا یکم نگاه کردن و دقت کردنم خوبه چی نوشته اون بالا نوشته بازی های ویدیویی دارک ساید بنظرت دنیای کمیک دیسی نیست؟؟؟؟؟