بهترین ها

بهترین بازی‌های مسابقه‌ای با قابلیت شخصی‌سازی

بهترین بازی‌های مسابقه‌ای با قابلیت شخصی‌سازی
نویسنده : دانیال نوروزی۲۶ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

از نظر خیلی‌ها، بازی‌های مسابقه‌ای و اتومبیل‌رانی که بتوانند قابلیت شخصی‌سازی و کاستومایز را در اختیار مخاطب قرار دهند، بهترین‌ هستند. در این مطلب به معرفی تعدادی از این بازی‌ها می‌پردازیم.

پیشرفت بازی‌های ریسینگ از اوایل دهه ۲۰۰۰ تا همین امروز باورنکردنی بوده و حالا بازی‌هایی را داریم که صدها اتومبیل و وسیله نقلیه مختلف لایسنس شده را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این بین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی‌های ریسینگ، دغدغه شخصی‌سازی اتومبیل‌ها بوده چرا که چه کسی از این که ماشینش را از صفر تا صد برای خودش تزیین کند بدش می‌آید؟! در ادامه بازی‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که بالاترین سطح شخصی‌سازی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

Wreckfest

در بازار فعلی، واقعا عناوین کمی پیدا می‌شوند که به جای تمرکز روی واقع‌گرایی،‌ یک تجربه آرکید از اتومبیل‌رانی بدون قوانین همیشگی را ارائه کنند. بازی Wreckfest یکی از همین بازی‌هاست. عنوانی که به شما اجازه می‌دهد تا اتومبیل‌های حریف را با قدرت زور از جاده منحرف کنید و خاطرات ماشین جنگی را برایتان بازسازی خواهد کرد. بازی Wreckfest اما به خاطر شخصی‌سازی بالایی که در اختیار مخاطب می‌گذارد نیز شناخته شده و یک بازی تمام عیار در این زمینه است که فیزیکی خیلی خوبی هم برای تخریب‌پذیری دارد.

DiRT Rally 2

سری بازی‌های درت که از قدیم به خاطر یکی از محصولات زیرمجموعه Colin McRae Rally معروف شدند، حالا جایگاه جالبی در بین بازی‌های ریسینگ دارند. عنوان درت رالی ۲ با تمرکز روی مسابقات رالی، تعداد زیادی جاده و اتومبیل مختلف برای بازی کردن به شما می‌دهد و فیزیکی که در این بازی تجربه می‌کنید،‌به معنای واقعی کلمه بی‌نظیر است و در سطح دیگری از واقع‌گرایی قرار دارد. اما در بحث شخصی‌سازی، این بازی واقعا سنگ تمام می‌گذارد و شخصی‌سازی ماشین‌ها به شما اجازه می‌دهد تا نه تنها جزئیات ظاهری اتومبیل، بلکه سیستم تعلیق و موتور ماشین را کاملا عوض کنید تا بسته به شرایط، اتومبیل‌تان بهتر عمل کند. این موضوع باعث می‌شود تا درت رالی ۲ نه تنها یکی از بهترین شبیه‌سازهای رالی، بلکه یکی از بهترین بازی‌ها با امکانات شخصی‌سازی بالا باشد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ بازی مسابقه‌ای جهان‌باز که نباید از دست بدهید

The Crew 2

بازی کرو ۲ نه تنها نسبت به نسخه اول خود خیلی موفق‌تر عمل کرد و بازی کامل تری بود، بلکه تنوع بیشتری هم داشت. این بازی به شما اجازه می‌دهد تا در کنار اتومبیل‌های زیادی که برای مسابقه دادن باید از بین‌شان انتخاب کنید، موتور، هواپیما و حتی قایق برانید. چیزی که در بین تمام وسایل نقلیه این بازی مشترک است، امکانات شخصی‌سازی بالایی است که اجازه می‌دهد وسیله نقلیه خودتان را همان‌طور که دوست دارید، طراحی کنید. از جزئیات موتور و اجزای داخل ماشین گرفته تا ویژگی‌های ظاهری که همه به جذاب بودن بازی کمک می‌کنند.

Street Legal Racing: Redline

این بازی که سال ۲۰۱۶ عرضه شد، یک پکیج کامل در زمینه شخصی‌سازی اتومبیل است. اگر فقط یک چیز درباره این بازی وجود داشته باشد، تمرکز بیشتر روی بحث شخصی‌سازی نسبت به خود رانندگی و مسابقه دادن است. با این که بعضی از مخاطبان طبیعتا از این ایده استقبال می‌کنند. این بازی شبیه ساز مسابقه‌ای به شما اجازه می‌دهد که شخصی‌سازی را به مرحله دیگری ببرید. این یعنی شما باید وظیفه بازسازی کردن ماشین‌تان را هم بر عهده خواهید داشت. چیزی که این بازی را خاص می‌کند نه خود مسابقه دادن بلکه شخصی‌سازی است.

Assetto Corsa

در بحث شخصی‌سازی، استو کورسا یک بازی بی‌نظیر است. این بازی اجازه می دهد تا ماشین و حتی مسیرهای مسابقه خودتان را بسازید و حتی طراحی خودتان را با بازیکن‌های دیگر به اشتراک بگذارید. این طراحی‌ها حتی اگر خوب باشند این شانس را دارند که توسط سازنده‌های بازی مورد استفاده قرار بگیرند و به بازی به طور رسمی اضافه شوند. این یعنی در موتور بازی‌سازی پیشرفته این بازی، شانس ارائه خلاقیت‌های زیادی را خواهید داشت. این بازی شبیه‌ساز یکی از واقعی‌ترین بازی‌های بازار در کنار بازی‌هایی مثل فورتزا موتوراسپورت و گرن توریزمو است که به بازیکن‌ها اجازه شخصی‌سازی زیادی می‌دهد.

Car Mechanic Simulator 2018

گرافیک فوتورئالیستیک بازی Car Mechanic Simulator کاری می‌کند که شما در بازی غرق شوید. همان طوری که از نام بازی پیداست، در این عنوان از شما انتظار می‌رود تا در نقش یک مکانیک بتوانید یک ماشین را سرویس کنید طوری که انگار با یک بازی اتومبیل رانی شبیه‌ساز روبرو هستید. این بازی یک گاراژ جند مرحله‌ای دارد و بازیکن‌ها لازم نیست تا نگران باشند تا هنگام تعمیر اتومبیل خود دستشان را روغنی کنند! در مکانیک سیمولیتر می‌توانید اتومبیل‌ها را تعمیر و شخصی‌سازی کنید و در این بین دستتان حسابی برای دسترسی به اتومبیل‌های مختلف باز است.

Need for Speed Underground 2

آندرگراند ۲ نسبت به قسمت اول آندرگراند یک بازی به شدت انقلابی بود. این بازی نقدهایی که سری درباره مسابقات رانندگی آرکید می‌گرفت را برطرف کرد. در زمان عرضه، نید فور اسپید آندرگراند ۲ یک بازی به شدت انقلابی در زمینه شخصی‌سازی اتومبیل محسوب می‌شود و تقریبا هیچ بازی دیگری برای رقابت در آن در بازار وجود نداشت. اضافه کردن قابلیت‌هایی مثل اضافه کردن بخش‌های شخصی‌سازی برای صندوق عقب، رینگ‌های ماشین و حتی نور زیر اتومبیل، مواردی بودند که در آندرگراند ۲ برای اولین بار معرفی شدند و حتی با وجود گذشت حدود ۲۰ سال، از این بازی یک عنوان مدرن می‌سازند.

Grand Theft Auto 5

جی‌تی‌ای بازی‌ای است که به طور خاص حول محور آدم‌کشی و دزدی اتومبیل می‌چرخد. در این بین شخصی‌سازی اتومبیل‌های جی‌تی‌ای بیشتر از هر بازی‌ای در ژانر خودش است. این سری راه زیادی را از قدیم تا به اینجا آمده و راکستار با خوبی می‌داند که بازیکن‌ها دنبال چه گزینه‌هایی برای شخصی‌سازی ماشین خود هستند. این روزها بازیکن‌ها می‌توانند هر چیزی را در اتومبیل خود از هود تا صدای بوق ماشین عوض کنند و جی‌تی‌ای نه تنها در بخش تک نفره، بلکه امکانات شخصی‌سازی را در بخش آنلاین هم به شما می‌دهد تا با بازیکن‌های دیگر این موارد را به اشتراک بگذارید.

Automation

نه تنها بازی Automation به شما اجازه شخصی‌سازی ماشین‌ها را می‌دهد، بلکه می‌توانید یک سری از اتومبیل‌ها را از پایه برای خودتان بسازید و تمام جزئیات آن را طراحی کنید. در این بازی می‌توانید هر چیزی را شخصی‌سازی کنید از شاسی گرفته تا موتور،‌ سیستم تعلیق و هر چیز دیگر. این بازی به عنوان بازی تایکون شرکت‌های اتومبیل‌سازی شناخته می‌شود و شخصی‌سازی کردن در آن خیلی جذاب است.

Forza Horizon 4

برای شخصی‌سازی کردن در یک بازی آرکید، فورتزا هورایزن ۴ خیلی جذاب است و یکی از پیشروهای این سبک محسوب می‌شود. این بازی به شما اجازه می‌دهد تا قسمت‌های مختلف خودروی خودتان را شخصی‌سازی کنید که صرفا تاثیر ظاهری دارند و از طرفی هم موتور و موارد دیگر داخل خودرو رو برای بهتر کردن عملکرد ماشین خودتان شخصی‌سازی نمایید. علاوه بر این که می‌توانید به صورت دستی همه چیز را شخصی‌سازی کنید، بازی یک بخش شخصی‌سازی اتوماتیک هم برایتان در نظر گرفته که به اسم حالت quick upgrade شناخته می‌شود و می‌توانید با استفاده از آن در زمان صرفه‌جویی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید