بازی

راهنمای بازی Among Us – قسمت پنجم – بازی کردن به‌عنوان یکی از نقش‌های تخصصی

نویسنده : دانیال نوروزی۳۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اگر بخش‌های قبلی سری راهنمای شروع بازی Among Us را مطالعه کرده باشید، می‌توانید به راحتی با دوستان خود بازی کنید و اوقات خوشی را بگذرانید. شما تاکنون اطلاعات کافی برای بازی در نقش خدمه کشتی و ایمپاستر را دریافت کرده‌اید؛ اما جالب است بدانید که نسخه‌های جدیدتر بازی Among Us دارای گیم‌پلی پیچیده‌تری هستند که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

1.  بازی را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.

 از نوامبر 2021، Among Us به‌روزرسانی شده است تا 4 نقش تخصصی جدید را شامل شود. این‌ها شامل دانشمند، مهندس و فرشته نگهبان در کنار خدمه، و Shapeshifter در سمت ایمپاسترها است. برای دسترسی به این نقش‌های جدید، باید آخرین نسخه بازی را دانلود کنید. برای به‌روزرسانی بازی خود از مراحل زیر استفاده کنید:

 • فروشگاه دیجیتال مربوط برای پلتفرم خود باز کنید.
 • از قسمت جستجو برای جستجوی عبارت “Among us” استفاده کنید.
 • برای به‌روزرسانی به جدیدترین نسخه، روی گزینه Update در کنار لوگوی Among us کلیک کنید.

2.  یک بازی جدید Among us را شروع کنید یا به یک بازی بپیوندید.

مانند نقش‌های معمولی خدمه و ایمپاستر، نقش‌های تخصصی جدید به‌صورت تصادفی به بازیکنان هنگام شروع بازی جدید اختصاص داده می‌شود. با شروع بازی به شما گفته می‌شود که نقش شما چه خواهد بود.

3.  نقش مهندس را بازی کنید

مهندس نقشی در همکاری خدمه است. مهندس تمام توانایی‌های یک عضو ساده خدمه از جمله توانایی انجام وظایف را دارد. بر خلاف سایر خدمه، مهندس می‌تواند از سیستم تهویه استفاده کند.

 • برای استفاده از سیستم تهویه، در کنار یک دریچه بایستید و در گوشه پایین سمت راست روی Vent کلیک کنید. روی یکی از فلش‌ها بزنید تا به دریچه دیگری بروید. دوباره روی دکمه Vent بزنید تا از دریچه خارج شوید.
 • استفاده از سیستم تهویه راه خوبی برای دور زدن سریع نقشه، در حین انجام وظایف، تعمیر خرابکاری‌ها و همچنین فرار از دست ایمپاسترها است.
 • اگر یکی دیگر از خدمه شما را در حال استفاده از دریچه هوا ببیند، ممکن است شک ایجاد کند. اگر یک ایمپاستر ببیند که از دریچه‌ها استفاده می‌کنید، می‌تواند شما را هدف قرار دهد. فقط زمانی باید از دریچه‌های هوا استفاده کنید که مطمئن باشید کسی تماشا نمی‌کند. همچنین، دوربین‌هایی که چراغ‌ چشمک زن دارند را بررسی کنید تا مطمئن شوید وقتی از دریچه‌ها استفاده می‌کنید، کسی شما را از دوربین تماشا نمی‌کند.
 • بر خلاف ایمپاسترها، مهندسان نمی‌توانند به طور نامحدود در داخل دریچه منتظر بمانند. اگر مهندس برای مدت طولانی در داخل دریچه منتظر بماند، شمارش معکوس در گوشه سمت راست پایین صفحه شروع می‌شود. وقتی شمارش معکوس به “0” رسید، مهندس مجبور می‌شود به طور خودکار از دریچه خارج شود.

4.  نقش دانشمند را بازی کنید

دانشمند نقش دیگری در همکاری با خدمه است. آن‌ها همه توانایی‌های مشابه سایر خدمه‌ را دارند، اما می‌توانند علائم حیاتی دیگر خدمه را از هر نقطه روی نقشه مشاهده کنند و ببینند چه کسی زنده است یا مرده است. برای مشاهده علائم حیاتی خدمه، روی Vital در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. خدمه‌ای که با رنگ قرمز مشخص شده‌اند کشته شده‌اند. اگر دانشمند متوجه شود که بازیکنی کشته شده است، می‌تواند یک جلسه اضطراری فراخواند.

 • نمایشگر حیاتی این دانشمند عمر باتری محدودی دارد. عمر باتری را در گوشه سمت راست بالای صفحه‌نمایش Vitals بررسی کنید تا ببینید چقدر باتری باقی مانده است. وقتی باتری روی “0” باشد، نمایشگر علایم حیاتی به طور خودکار بسته می‌شود و امکان مشاهده علایم حیاتی غیرفعال می‌شود. برای شارژ باتری Vitals، وظایف را انجام دهید. هر وظیفه تکمیل شده عمر باتری را 4 واحد افزایش می‌‎دهد.

5.  نقش Shapeshifter را بازی کنید

Shapeshifterها در سمت ایمپاسترها بازی می‌کنند. علاوه بر تمام توانایی‌های دیگری که یک ایمپاستر دارد، یک تغییر شکل دهنده می‌تواند ظاهر هر یک از اعضای خدمهٔ زنده را نیز به خود بگیرد. برای تغییر شکل، روی Shift در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. سپس روی تصویر عضوی از خدمه که می‌خواهید ظاهرش را به خود بگیرید ضربه بزنید. روی Unshift در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید تا به‌ظاهر عادی خود برگردید.

 • Shapeshiferها می‌توانند از ظاهر سایر خدمه برای ایجاد سوءظن و سردرگمی استفاده کنند. از این توانایی به‌صورت استراتژیک استفاده کنید.
 • اعضای خدمه می‌توانند ببینند که یک Shapeshifter در حین تغییر ظاهر است. این اتفاق پوشش شما را از بین خواهد برد. فقط زمانی که هیچ‌کس به شما نگاه نمی‌کند، تغییر ظاهر دهید. دوربین‌هایی را که چراغ‌های چشمک‌زن دارند بررسی کنید تا مطمئن شوید وقتی تغییر می‌کنید، کسی شما را روی دوربین تماشا نمی‌کند.
 • Shapeshifterها فقط می‌توانند برای مدت زمان محدودی ظاهر خدمه دیگری داشته باشند. هنگامی که تغییر دهنده شکل در شرف تغییر است، شمارش معکوس در گوشه سمت راست پایین شروع می‌شود. هنگامی که شمارش معکوس به “0” می‌رسد، به طور خودکار به‌ظاهر عادی خود برمی‌گردد.

6.  نقش فرشته نگهبان را بازی کنید

نقش فرشته نگهبان به اولین عضوی از خدمه که توسط یک ایمپاستر کشته می‌شود، واگذار می‌شود. یک فرشته نگهبان می‌تواند از سایر خدمه در برابر کشته شدن محافظت کند. برای محافظت از یکی دیگر از خدمه، نزدیک آن‌ها بایستید و روی Protect در گوشه پایین سمت راست بزنید تا موقتاً از آن‌ها در برابر حملات محافظت کنید. برای محافظت از آنها باید در زمان و مکان مناسبی در نزدیکی‌شان باشید.

 • پس از اینکه یک فرشته نگهبان از توانایی خود برای محافظت از یکی دیگر از خدمه استفاده می‌کند، یک دوره کوتاه وجود دارد که این قابلیت بلااستفاده است. قابلیت “Protect” پس از استفاده بازیکن از آن غیرفعال می‌شود تا زمانی که شمارش معکوس در گوشه پایین سمت راست به “0” برسد.

دیدگاهتان را بنویسید