اخبار تکنولوژی

زارع‌پور: قابلیت تماس تصویری روی دو اپراتور فراهم شده است!

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

قابلیت تماس تصویری که حدود 10 سال است وارد کشور شده است، اما بنابر دلایلی در همان ابتدا این قابلیت مسدود شد و هیچ‌وقت چرایی ماجرا مشخص نشد.

حالا خبر می‌رسد بعد از گذشت 10 سال این قابلیت قرار است مجددا روی شبکه مخابراتی تلفن‌همراه فعال شود.

به نقل از مهر عیسی زارع پور در خصوص آخرین جزئیات طرح امکان تماس تصویری روی اپراتورهای تلفن‌همراه گفت: امکان ارتباط تصویری از طریق شبکه ارتباطی کشور به صورت آزمایشی در دو اپراتور تلفن همراه راه اندازی شده است اما برای اجرای این طرح باید قابلیتی در گوشی‌های موبایل هم فعال شود.

وی افزود: در برخی از مدل‌های گوشی هنوز این قابلیت فعال نشده است بنابراین نمی‌توان ارتباط تصویری برقرار کرد۔

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به رایزنی‌های انجام شده در خصوص فعال شدن این امکان در مدل‌های مختلف گوشی‌های همراه تصریح کرد: در حال حاضر از طریق وزارت صمت و وزارت امور خارجه رایزنی می‌کنیم که این قابلیت برای برخی برندها فعال شود تا کاربران ایرانی هم بتوانند از قابلیت تماس تصویری روی اپراتورهای موبایل استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص زمان دقیق اجرایی شدن کامل این طرح و استفاده آن توسط کاربران موبایل گفت: چون حوزه واردات گوشی و تجهیزات الکترونیکی با وزارت صمت است باید منتظر نتیجه رایزنی‌های وزارت امور خارجه و وزارت صمت بود.

وی در آخر افزود: ما همچنان پیگیری می‌کنیم و امیدواریم که زودتر این مساله حل و انجام شود.

به نظر می‌رسد پس از سال‌ها انتظار قرار است قابلیت تماس تصویری به طور کامل روی شبکه تلفن همراه کشور فعال شود؛ قابلیتی که حدود 20 سال است که در کشورهای دیگر فعال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید