اخبار تکنولوژی

هوآوی به تولید گوشی‌های هوشمند پایان می‌دهد

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۰ اسفند ۱۴۰۱
0 دیدگاه

گفته می‌شود با تداوم تحریم‌های آمریکا، نفس‌های تجارت موبایل هوآوی به شماره افتاده است. آیا این به معنای پایان قصه‌ی هوآوی است؟

غول فناوری چینی، هوآوی تکنولوژی، کسب و کار پر سودی را دارا است؛ ولی تجارت گوشی‌های هوشمند کمپانی به ‌دلیل تحریم‌های آمریکا، به ‌شدت کوچک شده است. با توجه به همین موضوع، پیش‌تر سران هوآوی گفته بودند که دیگر به ‌دنبال رقابت در بازار موبایل نیستند؛ بلکه صرفا برای بقا در آن تلاش می‌کنند. حالا به‌نظر می‌رسد بقای هوآوی هم به تار مویی بند است و این کمپانی قصد پایان دادن به تولید گوشی های هوشمند را دارد؛ حداقل شایعات گویای این موضوع هستند.

اما هواوی با رد این موضوع، چنین شایعه‌ای را «فیک نیوز» خوانده است. ظاهرا چنان به رگ غیرت این کمپانی برخورد که حتی از افزایش سرمایه‌گذاری در بخش موبایل و تداوم تولید محصولات پرچم‌دار خبر داد.

اتفاقا یکی از پرچم‌داران این غول چینی، سری  P60 است که تا چند روز دیگر، از راه می‌رسد. این کمپانی اما روی یک گوشی تاشوی پرچمدار هم به‌ نام میت X3 کار می‌کند.

براساس گزارش‌های قبلی، این گوشی با قیمتی کمتر از 10 هزار یوان (1436 دلار) عرضه می‌شود؛ چیزی که برای گوشی‌های سری Mate X تاکنون بی‌سابقه بوده است. اما هم‌زمان، یک بلاگر چینی مدعی قیمت 13 هزار یوانی (1867 دلاری) هواوی میت ایکس 3 شده است.

حالا باید ببینیم سرنوشت غول محبوب دنیای تکنولوژی چه خواهد بود و آیا باید منتظر پایان یکی از محبوب‌ترین برندهای دوران معاصر گوشی‌های هوشمند باشیم یا خیر. نظر خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید