اخبار تکنولوژی

خودروهای جنرال موتورز به ChatGPT مجهز خواهند شد!

خودروهای جنرال موتورز به ChatGPT مجهز خواهند شد!
نویسنده : عضو تحریریه۲۱ اسفند ۱۴۰۱
0 دیدگاه

اسکات میلر -قائم مقام جنرال موتورز- هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفت که ChatGPT در هر جایی ورود خواهد کرد. این ربات می‌تواند برای دسترسی به اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از ویژگی‌های وسیله نقلیه که معمولا در کتابچه راهنمای مالک یافت می‌شود، استفاده شود.

غول خودروسازی آمریکایی در حال بررسی ایده‌ی اضافه کردن ChatGPT به خودروهای خود است. یکی از مدیران این خودروسازی در گفت‌وگو با رویترز از همکاری تجاری گسترده با مایکروسافت خبر داده است. مایکروسافت هم‌اکنون مالک ۴۹ درصد از سهام   OpenAI شرکت خالق ChatGPT است.

در هفته گذشته اسکات میلر، قائم‌مقام جنرال موتورز، گفته بود کهChatGPT  قرار است «وارد همه‌چیز شود!» میلر همچنین اعلام کرد که رانندگان خواهند توانست ازطریق ChatGPT نحوه‌ی استفاده از قابلیت‌های مختلف خودرو را یاد بگیرند.

بر اساس گفته‌ی این غول خودروسازی آمریکایی، ChatGPT قرار نیست صرفا یک قابلیت مشخص به خودروهای این شرکت اضافه کند: «اضافه شدن ChatGPT بدین معنی است که مصرف‌کنندگان می‌توانند انتظار داشته باشند خودروهای آینده‌شان بسیار توانمندتر و به‌طور کلی در زمینه‌ی بهره‌مندی از فناوری‌های نوظهور، جدیدتر باشد.»

برخی از منابع غیررسمی می‌گویند جنرال موتورز مشغول کار روی دستیار شخصی مجازی است. این دستیار بر پایه‌ی مدل‌های هوش مصنوعی استفاده‌شده در ChatGPT توسعه داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید