اخبار تکنولوژی

پاک کن جادویی گوگل به تمام گوشی‌‌های آیفون و گوگل رسید

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۵ اسفند ۱۴۰۱
0 دیدگاه

گوگل اعلام کرده است به‌ زودی کاربرانی که دارای اشتراک Google One روی دستگاه‌های اندرویدی و iOS هستند نیز می‌توانند از پاک کن جادویی  Magic Eraser  استفاده کنند.

پاک کن جادویی گوگل قابلیتی است که برای اولین بار توسط شرکت گوگل هنگام عرضه گوگل پیکسل 6 معرفی شد. اما اکنون علاوه‌بر کاربران این مدل، کسانی که دارای دیگر گوشی‌های پیکسل و اشتراک Google One روی دستگاه‌های اندرویدی و iOS هستند نیز می‌توانند از این قابلیت بی نظیر بهره‌مند شوند.

ابزار Magic Eraser در سال 2021 توسط شرکت گوگل همراه با Pixel 6 و 6 Pro عرضه شد و سپس به سری 6a و Pixel 7 رسید. اکنون نیز براساس گزارش‌های به‌ دست رسیده از هفته گذشته، تمام گوشی‌های پیکسل این ویژگی را دریافت خواهند کرد.

پاک کن جادویی گوگل ابزاری در برنامه گوگل Photos است که با استفاده از هوش مصنوعی این امکان را به‌کاربران می‌دهد تا به ‌سادگی و تنها با ضربه زدن روی اشیای اضافی در عکس‌های گرفته شده‌ی خود، آنها را به شکل معجزه‌آسایی از تصویر حذف کنند.

پیش از این در گوشی پیکسل ۶ این شرکت، ابزار قدرتمند پاک کن جادویی گوگل را دیده بودیم که به‌کاربر این امکان را می‌داد تا به سرعت افراد یا اشیاء ناخواسته را از عکس‌های خود حذف کند. اما اکنون گوگل با اعلام ارتقای ویژگی این ابزار، از قابلیت تغییر رنگ اشیاء موجود در عکس، آن‌هم تنها با یک ضربه خبر داده است. حالت استتار به‌ شما امکان می‌دهد که رنگ آیتم‌های انتخاب‌شده را تغییر دهید تا آن‌ها به‌طور طبیعی با بقیه عکس ترکیب شوند.

برای حذف اشیا با این ابزار کافیست وارد گوگل Photos شوید و از منوی ویرایش (Edit) روی گزینه جدید Tools ضربه بزنید و سپس گزینه Magic Eraser را انتخاب کنید. سپس اشیایی که می‌خواهید از روی عکس حذف کنید را انتخاب کرده و منتظر بمانید برنامه بقیه کارها را انجام دهد.

حالا دیگر این قابلیت یک فیچر انحصاری برای گوشی‌های مدل جدید گوگل نیست و کاربران گوشی‌های آیفون و پیکسل 6 به قبل نیز می‌توانند از این امکان فوق‌العاده استفاده کنند. پاک کن جادویی با کمک هوش مصنوعی، کاری که چندین ساعت ممکن است زمان ببرد را در عرض چند ثانیه انجام می‌دهد.

شما سابقه‌ی استفاده از پاک کن جادویی گوگل را داشته‌اید؟

دیدگاهتان را بنویسید