اخبار تکنولوژی

دست و دل‌بازی گوگل با واریزی 1000 دلاری به کاربران!

دست و دل‌بازی گوگل با واریزی 1000 دلاری به کاربران!
نویسنده : عضو تحریریه۲۲ فروردین ۱۴۰۲
0 دیدگاه

کاربران گوگل یک روز عادی، صبح از خواب بیدار شدند و متوجه شدند که گوگل به حساب‌شان پول واریز کرده است. کاربران گوگل پیکسل، یک نوتیفیکیشن با مضمون «dogfooding the Google Play remittance experience» مشاهده کرده‌اند که پول به حساب آن‌ها واریز شده است. بعضی از آن‌ها مبالغ متوسطی را دریافت کرده‌اند اما برخی دیگر گفته‌اند که حتی تا ۱۰۰۰ دلار به حساب گوگل آن‌ها واریز شده است.

این اتفاقی تکراری است که شرکت‌ها به‌اشتباه ‌برای کاربران خود پول واریز کنند و حالا اشتباه گوگل در صدر اخبار قرار گرفته است. برخی از کاربران گوگل پی می‌گویند که بدون دلیل خاصی تا 1000 دلار به حسابشان واریز شده است. این اشتباه به خاطر خطایی که در سیستم پرداخت گوگل به‌وجود آمده، رخ داده است.

 کاربران مختلف در ساب‌ردیت r/GooglePixel گزارش داده‌اند که مبالغ مختلفی پول را در سرویس گوگل پی دریافت کرده‌اند. ظاهرا پیامی هم در کنار این پرداخت‌ها به دست کاربران رسیده است که نشان می‌دهد این مبالغ برای آزمایش سرویس حواله پول گوگل پی به کاربران پرداخت شده است. البته نکته اینجاست که کاربران درعمل واقعا در آزمایش خاصی شرکت نکرده بودند.

اما چرا این پول‌ها برای کاربران گوگل واریز شده است؟ این مبالغ باید به دست افرادی می‌رسید که معمولا توسعه‌دهنده هستند و می‌خواستند اپلیکیشن Google Pay را آزمایش کنند. بااین‌حال، عده دیگری از کاربران هم این مبالغ را دریافت کرده‌اند.

گوگل قصر پس گرفتن پول‌ها را دارد اما اگر این موضوع شدنی نبود، پیگیر هم نخواهد شد. میشال رحمان توسعه‌دهنده در پستی در صفحه شخصی خود در توییتر توضیح داده که گوگل ظاهراً در یک ایمیل این اشتباه را به اطلاع کاربران رسانده است. منابع خبری گوگل اطلاع داده‌اند اگر امکان بازگشت پول وجود داشته باشد، گوگل این کار را انجام داده است، ولی اگر کاربران مبلغ دریافتی را خرج کرده باشند، مشکلی برای حساب آن‌ها به‌وجود نخواهد آمد.

این قبیل خطاها قبلا هم در سرویس‌های مختلف شرکت‌های گوناگون رخ داده بود. برای مثال، برگر کینگ تابستان پارسال برای کاربران رسید ارسال کرد، درحالی‌که آن‌ها اصلا چیزی سفارش نداده بودند. این شرکت هم همان موقع گفته بود که خطایی در سیستم پردازش باعث بروز این مشکل شده است.

اما این مورد کمی جالب‌تر بوده، چون پای پول واقعی به میان آمده است و برخی کاربران به‌معنای واقعی کلمه بدون هیچ زحمتی پول رایگان دریافت کرده‌اند.

گفتنی است اصطلاح dogfooding به معنی آن است که کارمندان شرکت قبل از در دسترس قرار دادن یک ویژگی یا خدمات جدید به صورت عمومی، آن را آزمایش کنند. این موضوع نشان می‌دهد که گوگل به طور تصادفی برای آزمایش ویژگی‌های گوگل پلی به جای پرداخت به کارمندان خود که در واقع آنها را آزمایش کند، به طور تصادفی پول را برای کاربران خود ارسال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید