اخبار سینما

واکنش‌ها به نامزدی فیلم «May December» در گلدن گلوب

واکنش‌ها به نامزدی فیلم «May December» در گلدن گلوب
نویسنده : تحریریه۱۶ دی ۱۴۰۲
0 دیدگاه

فیلم «می دسامبر» (May December) به کارگردانی تود هیوز با بازی جولین مور و ناتالی پورتمن، در بخش بهترین فیلم موزیکال یا کمدی برای هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب نامزد شد.

این فیلم بر اساس داستان واقعی سامانتا لیوتورنو، معلمی که در سال ۱۹۹۷ با شاگرد ۱۲ ساله‌اش، جوئل میک، ازدواج کرد، ساخته شده است. در فیلم «می دسامبر»، جولین مور نقش لیوتورنو و ناتالی پورتمن نقش بازیگری را بازی می‌کند که برای بازی در نقش لیوتورنو در یک فیلم مستقل، با او مصاحبه می‌کند.

«می دسامبر» در جشنواره‌های فیلم تورنتو و نیویورک به نمایش درآمد و با استقبال منتقدان روبرو شد. این فیلم همچنین در مراسم جوایز انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شد.

انتخاب فیلم «می دسامبر» برای دریافت جایزه گلدن گلوب با واکنش‌های متفاوتی همراه بوده است. برخی از منتقدان معتقدند که این فیلم یک کمدی سیاه است که به مسائلی مانند سوء استفاده جنسی از کودکان می‌پردازد. برخی دیگر نیز معتقدند که این فیلم صرفا یک داستان عاشقانه است.

تود هیوز کارگردان فیلم «می دسامبر» در مصاحبه‌ای با Variety گفت:

این فیلم یک داستان عاشقانه است، اما یک داستان عاشقانه پیچیده است. این فیلم به بررسی مسائلی مانند عشق، گناه، پشیمانی و بخشش می‌پردازد.

فیلم «می دسامبر» قرار است در تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۲۴ در سینماهای ایالات متحده اکران شود.

دیدگاهتان را بنویسید