اخبار سینما

صابر ابر از آتیلا پسیانی نوشت

نویسنده : سام بورنگ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

صابر ابر در صفحه شخصی خود دل‌نوشته‌ای را برای آتیلا پسیانی منتشر کرد.

پس از اینکه انتشار تصاویر جدید آتیلا پسیانی، واکنش‌های فراوانی را در بین مخاطبان برانگیخت، صابر ابر متنی را درخصوص این بازیگر سرشناس سینما و تئاتر ایران منتشر کرد.

صابر ابر نوشت:

مردی که «بازی» می‌کند و همبازی‌های جوان را راه می‌دهد. آتیلا کسی است که به خیلی از ما یاد داد زندگی یک «بازی» ست. مردی که رنگ‌ها و مزه‌ها را می‌شناسد. آتیلا زندگی را بلد است. غذای خوشمزه را از غذای بدمزه تشخیص می‌دهد و مشخص و روراست می‌گوید: «عجب مزه‌ای دارد صابر! یا می‌گوید این مزه به دردبخور نیست. یاد آدم نمی‌ماند. این غذا فقط سیر می‌کند.
آتیلا به من یاد داد نباید برای سیر کردن شکم، غذا خورد. باید برای لذت بردن، چیزی را ساخت. اینکه چقدر و چه کسانی دوستش داشته باشند، مهم نیست. مهم، لذت تجربه جدید است، در تئاتر همین بوده و هست.
هر وقت و هر بار با هم هستیم، درباره اینکه کی همدیگر را برای غذای جدیدی که کشف کردیم و باید تستش کنیم، دعوت کنیم، حرف می‌زنیم. اینکه ترجمه جدیدی از فلان نمایشنامه درآمده و باید خواند و کیفش را برد. به ما چه که فلانی، فلان چیز را گفته. ما باید خوشی کنیم و بسازیم.
من از آتیلا یاد گرفتم حرف باد هواست… باید شنید و نشنید.
یک شب دوتایی در استخر تا صبح حرف زدیم و من مدام از کارگاه نمایش و آدم‌های کارگاه نمایش می‌پرسیدم و آتیلا با هزار شوق تک‌تک آن‌ها را تعریف می‌کرد و از تاثیرشان بر خودش می‌گفت.
آتیلا تکلیفش روشن است. هیچوقت برای خوشی‌های دروغین دست نمی‌زند. آتیلا یک نقطه مهم در زندگی خیلی از ماست، خیلی از ما که عاشق تئاتر و بازیگری هستیم.
آتیلا مرد مزه‌ها و دیتیل‌ها و رنگ‌هاست. من یک خوشبختی دارم، من با آتیلا معاشرت می‌کنم. نعمت داشتن کسی که «بازی» را بلد است.

دیدگاهتان را بنویسید