اخبار تکنولوژی

آزمایش اینترنت ماهواره‌ای موبایل اسپیس ایکس

آزمایش اینترنت ماهواره‌ای موبایل اسپیس ایکس
نویسنده : عضو تحریریه۲۴ اسفند ۱۴۰۱
0 دیدگاه

یکی از مدیران اسپیس ایکس روز دوشنبه گفت که این شرکت در سال جاری آزمایش ارتباطات ماهواره‌ای به موبایل را آغاز خواهد کرد که ظاهرا شامل عملیات در شبکه T-Mobile نیز می‌شود.

در کنفرانس و نمایشگاه ماهواره‌ای 2023، جاناتان هوفلر، نائب امور فروش استارلینک به مشتریان شرکتی در اسپیس ایکس، گفت:« ما با انجام این آزمایش، چیزهای زیادی یاد می‌گیریم.»

اسپیس ایکس و تی موبایل، سال گذشته، همکاری خود را اعلام کرده و این وعده را دادند که اولویت آن‌ها مناطق دور از اینترنت باشد.

اسپیس ایکس تا به امروز حدود ۴۰۰۰ ماهواره استارلینک به فضا پرتاب کرده و اخیرا، ماهواره‌های قدرتمندتر “وی ۲ مینی” خود را راه اندازی کرده که می‌گوید چهار برابر نسل قبلی، ظرفیت دارند.

به گفته هوفلر، اسپیس ایکس، روزانه شش ماهواره در تاسیساتش نزدیک سیاتل تولید می‌کند و بر این باور است که این شرکت دیگر سری قبلی ماهواره های استارلینک را تولید نمی‌کند.

اگرچه اسپیس ایکس قصد دارد ماهواره‌های نسل دوم بزرگتری را تولید کند و تاکنون نیز چند دستگاه تولید کرده است، هوفلر تاکید کرد که پرتاب این ماهواره‌ها، منوط به وضعیت موشک استارشیپ است.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، هوفلر گفت: اسپیس ایکس بیش از یک میلیون کاربر استارلینک دارد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است کسب و کار استارلینک این شرکت، سه ماهه جریان نقدی مثبت داشته و سودآوری این واحد در سال ۲۰۲۳ را هدف گذاری کرده است.

مت دش، مدیرعامل ایریدیوم، که او نیز در این پنل حضور داشت، از همکاری شرکت با کوالکام برای سرویس ماهواره‌ای اسنپدراگون آینده‌اش و همچنین «برنامه تکامل فراتر از موبایل‌ها» برای سرویس‌دهی به رایانه‌ها و اتومبیل‌ها، خبر داد.

گفتنی است که T-Mobile از اظهار نظر در مورد آزمایش Starlink اسپیس ایکس خودداری کرد و هیچ جدول زمانی برای اضافه شدن پوشش ماهواره ای به شبکه تلفن همراه خود ارائه نکره است.

دیدگاهتان را بنویسید