اخبار سینما

آخرین خبر از قتل داریوش مهرجویی و همسرش/ انگیزه انتقام و سرقت!

قتل داریوش مهرجویی و همسرش با انگیزه انتقام و سرقت
نویسنده : تحریریه۲۰ آذر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور کیفرخواست چهار متهم پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش خبر داد.

به نقل از خبرگزاری دنیای اقتصاد، حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز، در تشریح جزئیات کیفرخواست صادره در این پرونده گفت:

چهار متهم پرونده با انگیزه ابتدایی و اصلی انتقام به جهت خصومت و اختلافات شخصی و نیز سرقت وارد منزل مرحوم مهرجویی شدند.

وی افزود:

متهمان دو بار سابقه ورود به ویلای مرحوم مهرجویی را داشتند که بار نخست در ۱۶ مهرماه بوده که پس از ورود به محوطه ویلا، به علت بسته بودن درهای ساختمان و اطلاع همسر آقای مهرجویی نسبت به حضور آن‌ها، از محل متواری می‌شوند.

فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه متهمان پس از ناکامی در بار اول، حدود یک هفته بعد در ۲۲ مهر مجددا وارد محوطه ویلا می‌شوند، گفت:

این افراد با توجه به شناخت کافی از شهرک و محیط ویلا، این بار از در دیگر و از سمت آشپزخانه به‌راحتی با چاقو وارد ساختمان اصلی ویلا می‌شوند که مرحومه محمدی‌فر با مشاهده آن‌ها به اتاق خواب دخترش پناه می‌برد و مرحوم مهرجویی نیز با دو نفر از آن‌ها درگیر می‌شود که در حین این درگیری با ضربات متعدد چاقو به قتل می‌رسد.

رئیس کل دادگستری استان البرز ادامه داد:

دو نفر دیگر از متهمان در تعقیب خانم محمدی‌فر به اتاق‌خواب وارد شده و طلاجات او را مطالبه می‌کنند که مرحومه محمدی‌فر طلاجات همراه خود را در اختیار آن‌ها می‌گذارد.

وی افزود:

اما در این فاصله با ورود متهم دیگر به اتاق، یعنی همان کسی که با ضربات چاقو مرحوم مهرجویی را به قتل رسانده است، پس از تحریک و تهدید آن‌ها به قتل، یکی از آن‌ها ضرباتی به خانم محمدی‌فر وارد می‌کند و در ادامه قاتل مهرجویی ضربه نهایی را با چاقو به خانم محمدی‌فر وارد می‌آورد.

فاضلی هریکندی ادامه داد:

متهمان پس از قتل، به جست‌وجوی سایر اموال باارزش می‌پردازند و از یک اتاق دیگر دو گوشی تلفن همراه به سرقت می‌برند، سپس به یک باب ساختمان دیگر در محوطه ویلا می‌روند که آنجا هم شیء باارزش دیگری پیدا نمی‌کنند و از همان مسیر بازمی‌گردند و چاقوها و اموال مسروقه را در اختیار یکی از متهمان که خارج از شهرک سکونت داشته قرار می‌دهند.

وی گفت:

حسب این یافته‌ها و گزارش پزشکی قانونی و کیفرخواست صادرشده، قاتل هر دو نفر یک شخص بوده و نقش سایر متهمان در حد معاونت در قتل یا شروع به قتل است.

فاضلی هریکندی با اشاره به یکی از ابعاد خاص این پرونده بیان کرد:

سه نفر از متهمان از جمله قاتل اصلی که از مظنونین دستگیر‌شده در همان روزهای اول پس از وقوع جنایت بودند، در ابتدا منکر موضوع بوده و به حضور شخص چهارم اشاره‌ای نداشتند به این امید که با عدم کشف چاقوی استفاده‌شده برای قتل و اموال مسروقه مقتولین، دلیلی علیه آن‌ها یافت نشود. لکن پس از دستگیری نفر چهارم و کشف چاقوها و اموال مسروقه، اصل موضوع و انگیزه‌ها کشف می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز یکی از مستنداتی را که به روشن شدن این پرونده کمک کرد محتویات گوشی همراه خانم محمدی‌فر که از متهمان کشف شد مربوط دانست و گفت:

پس از کشف گوشی مسروقه متعلق به خانم محمدی‌فر، پیش‌‌نویس پیامک ارسال‌نشده وی خطاب به دخترش که حاوی مشخصات متهم و قاتل اصلی و مطلع کردن دخترش از ورود قاتل به منزل بوده، مشاهده شد.

وی در مورد انگیزه متهمان در این پرونده تصریح کرد:

حسب اظهارات دو نفر از متهمان که از قبل مرحوم را می‌شناختند، تصور آن‌ها با توجه به سفرهای خارجی متوفیان از جمله سفر اخیر آن‌ها به کشور فرانسه این بوده است که آن‌ها اموال باارزش نظیر ارز و طلاها را در منزل نگهداری می‌کنند. لذا با تحریک دو نفر دیگر و با این وعده که با این سرقت، زندگی آن‌ها عوض شده و دیگر نیازی به کار کردن ندارند، آن‌ها را با خود همراه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید