اخبار سینما

داستان فیلم قاتلان ماه کامل + نقد و اسامی بازیگران

داستان فیلم قاتلان ماه کامل + نقد
نویسنده : ساناز محمدی۱۸ آذر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بعد از نمایش فیلم قاتلان ماه کامل یا قاتلان ماه گل Killers Of The Flower Moon در جشنواره کن 2023 و تشویق ایستاده 9 دقیقه ای برای این فیلم، احتمالا شما نیز به دیدن فیلم جدید اسکورسیزی ترغیب شده باشید. با توجه به امکان دانلود فیلم قاتلان گل ماه killers of the flower moon و آغاز نمایش آن در پلفترم های پخش ایرانی، می خواهیم داستان فیلم قاتلان ماه کامل + نقد مختصر آن را با شما به اشتراک بگذاریم. همراه مگ تک باشید.

داستان قاتلان ماه کامل

تاریخ اکران قاتلان ماه کامل در سینماهای منتخب جهان 6 اکتبر (14 مهر 1402) بود و از 13 آذر ماه، دانلود و تماشای آنلاین آن امکان پذیر شده است.

قاتلان ماه کامل اسکورسیزی فیلم 206 دقیقه ای، در مورد قبلیه سرخپوست اوسیج است که به دلیل داشتن میادین نفتی از ثروت زیادی برخوردار بودند و این باعث شده بود تا شهرک نشینان سفیدپوست برای دستیابی به پول و ثروت آنها، به جنایت و قتل های مرموز دست بزنند. اما سرانجام سازمان F.B.I با مشکوک شدن به این موضوع تحقیقات گسترده خود را آغاز می کند.

بنظر می رسد سینمای آمریکا با طراحی پایان فیلم باز هم خواسته به عنوان ابرقهرمان دنیا به نظر برسد و خود را نجات دهنده نهایی بداند.

فیلم قاتلان ماه کامل 3 ساعت و 17 دقیقه و برای سن بالای 17 سال مناسب است.

نقد فیلم قاتلان ماه کامل

فیلم سینمایی قاتلان ماه گل یا قاتلان ماه کامل فصلی تاریک و فراموش شده از تاریخ آمریکا را به تصویر کشیده و روایت گر داستانی از حقایق پنهان و لحظاتی شرم آور در تاریخ آمریکا است.

این فیلم براساس واقعیت و با اقتباس از کتاب پرفروش دیوید گرن ساخته شده و قتل زنجیره ای ملت ثروتمند اوسیج در قرن 20 را به تصویر کشیده است که از آن به عنوان سلطنت وحشت یاد می شود.

اوسیج در حالی نمایش داده می شود که با وجود جمعیت نسبتا زیاد بومیان آمریکایی، توسط سفیدپوستانی احاطه شده که برای تصاحب ثروت سرخپوستان در تلاش هستند.

این یک فیلم 3 ساعت و 17 دقیقه است که ممکن است خسته کننده بنظر برسد، اما سرعت کند فیلم اطلاعات دقیقی از فضا و شخصیت ها ارائه می دهد و مخاطب را به تامل وامی دارد.

در بازی دیکاپریو با نقش ارنست بخوبی می توان رنج او از شرارتی که وجودش را فراگرفته، درک کرد.

او به تازگی از جنگ برگشته و عاشق پول و زن است، چیزی که باعث می شود او دست به هر کاری بزند و همین انگیزه ای برای دایی او می شود تا او را ابزاری برای رسیدن به اهداف خود قرار دهد و پیشنهاد ازدواج ارنست با مولی که از نان ثروتمند منطقه است را مطرح می کند.

هیل (دایی ارنست) با بازی رابرت دنیرو، سفید پوست قدرتمندی که برای پیشبرد برنامه های شهرک سازی خود به جنایات مختلف دست می زند و ارنست را ابزاری برای رسیدن به هدف هایش قرار داده است.

او با تشویق ارنست برای کشتن اعضای خانواده مولی با هدف رسیدن به ارث بیشتر به این قتل ها دامن می زند اما در نهایت واقعیت آشکار می شود.

با تماشای فیلم قاتلان ماه کامل به خوبی درک خواهید کرد که ثروت و رفاه بومیان اوسیج در برابر نژاد پرستی بی فایده بود و نتوانست عدالت را برای آنها به ارمغان داشته باشد.

قاتلان ماه کامل یکی از 10 فیلم برتر 2023 بود اما با این وجود در ارائه چشم انداز جامع از قبیله بومیان اوسیج چندان موفق نبود و نتوانست رنج آنها را به خوبی بیان کند.

این فیلم در 3 روز نخست اکران، فروش 23 میلیون دلاری را به خود اختصاص داد و بخش زیادی از مخاطبان قاتلان ماه گل، افراد 18 تا 34 ساله بودند.

بازیگران فیلم Killers of the Flower Moon

لئوناردو دیکاپریو در نقش ارنست
رابرت دنیرودر نقش ویلیام هیل، دایی ارنست
لیلی گلداستون مولی
تانتو کاردینال لیزی کیو
جسی پلمونس تام وایت
جان لیسگو دادستان لیوارد
برندن فریزر دبلیو اس. همیلتون، وکیل هیل

مارتین اسکورسیزی بعد از ساخت این فیلم سینمایی، عصبانیت و ناراحتی خود از بداهه گویی های دی کاپریو و دنیرو به عنوان دیالوگ را عنوان نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید