اخبار تکنولوژی

تعرفه‌ی هر دقیقه تماس تصویری اعلام شد

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

سرانجام قابلیت تماس تصویری از راه رسید! قابلیتی که حدود 20 سال است در کشورهای دیگر فعال است و کاربران ایرانی سال‌ها از آن محروم بودند. اما بالاخره تماس تصویری از طریق اپراتورها به مرحله‌ی عملیاتی شدن رسیده است.

براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه یک دقیقه تماس ویدئویی برای سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری 150 تومان است. این کمیسیون همچنین به اپراتورها اجازه داده تا بسته‌هایی با تعرفه متفاوت برای این خدمت تعریف کنند.

در ماده 2 این مصوبه آمده است که دارندگان پروانه ارائه ‌دهنده خدمات تلفن همراه اجازه دارند با رعایت مفاد این مصوبه و دیگر مقررات و شرایط مربوط، بسته‌های مختلف تعرفه‌ای را متناسب با نیاز مشترکین تعریف و ارائه کنند.

کمیسیون تأکید دارد اپراتورها حق ندارند برای تماس تصویری مبالغی تحت عنوان خدمات داده تلفن همراه را از کاربران دریافت کنند.

همچنین در ماده 4 این مصوبه، تعرفه اتصال متقابل مکالمه‌های ویدئویی بین اپراتورهای مختلف 50 درصد سقف تعرفه مکالمه ویدئویی تعیین شده است.

طبق اعلام وزیر ارتباطات، سازندگان گوشی‌های هوشمند برای فعال شدن این قابلیت، باید با اپراتورها همکاری داشته باشند تا مکالمه‌ی تصویری برای همه‌ی کاربران فعال شود.

نظر شما در مورد فعال شدن قابلیت مکالمه تصویری چیست؟ شما موفق به استفاده از این قابلیت جدید شده‌اید یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید