بهترین ها

5 تا از بهترین سریال های جنایی جهان که باید ببینید

مگ تک فیلم جنایی
نویسنده : شبنم جعفرپیشه۲۲ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در میان مخاطبان آثار سینمایی، عده‌ای هستند که پیوسته به تماشای سریال‌ها می‌پردازند و در میان آن‌ها کم نیست تعداد کسانی که به سریال‌های جنایی علاقه دارند.

در مطلب زیر به 5 سریال جنایی که توجه بسیاری به آن‌ها شده است می‌پردازیم:

سریال Fargo| فارگو

این سریال که اولین بار در سال 2014 منتشر شد، بر اساس فیلمی به همین نام ساخته‌ی برادران کوئن ساخته شده است.

«Fargo» داستان‌های مستقلی را در محیطی مشترک به تصویر می‌کشد که در ایالت مینه‌سوتا آمریکا اتفاق می‌افتد. جذابیت سریال «Fargo» از جایی شروع شد که یک جرم و داستان کوچک را به یک ماجرای پیچیده تبدیل کرد.

«بیلی باب تورنتون»، «مارتین فریمن»، «کالین هنکس»، «الیشیا ویکاندر»، و «نوح هاولی» از بازیگران «Fargo» هستند و فارگو در دوره انتشار نقدهای مثبتی از مخاطبان و منتقدان دریافت کرد.

در اولین سال پخش، سریال فارگو توانست جایزه بهترین سریال درام را دریافت کند و همچنین در مراسم امی برده سه جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی و بهترین نویسندگی شد.

سریال True Detective| کارآگاهان حقیقی

سریال «True Detective» از جمله سریال‌های درام جنایی آمریکایی است که در سال 2014 منتشر شد و درخشش «متیو مک‌کانهی» در آن توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

هر فصل از این سریال داستانی جدید را روایت می‌کند و این داستان‌ها در راستای یافتن یک قاتل سریالی توسط کارآگاهی در طی 17 سال است.

فصل اول این سریال با بازی «متیو مک‌کانهی»، «وودی هارلسون»، «میشل موناگان»، «مایکل پاتس» و «توری کیتلز» است و در فصل‌های دیگر شاهد بازی «ماهرشالا علی» و «ری فیشر» در آن هستیم.

«True Detective» به علت پیچیدگی که در داستان آن بود توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند و این اتفاق تنها از سوی مخاطب نبود بلکه این سریال جوایزی چون گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد برای «متیو مک‌کانهی» و بهترین کارگردانی و نویسندگی جشنواره امی را کسب کرد.

با اینکه فصل دوم «True Detective» نسبت فصل اول آن موفقیت کمتری داشت، اما همچنان پیشرو بود. برای مثال «کالین فارل» برا بازی در این فصل جایزه گلدن گلوب بهترین نقش اول مرد را دریافت کرد.

سریال Blind| کور

این سریال محصول سال 2022 است وا داستان یک کارآگاه حرفه‌ای را روایت می‌کند که به اشتباه مظنون یک پرونده قتل شده است و باید تمام حواسش را برای یافتن قاتل واقعی متمرکز کند.

«یونگ هوی‌شین» کارگردان این سریال است و «تیچ-یون»، «ها سوک جین» و «جونگ یون جی» از بازیگران آن هستند.

سریال Dexter| دکستر

سریال «دکستر» از دیگر سریال‌های جنایی است که بعد از انتشار مخاطب خاص خود را پیدا کرد. «دکستر» در سال 2006 منتشر شد و داستان یک کارشناس پزشک قانونی به نام «دکستر مورگان» را روایت می‌کند.

جذابیت این سریال برای مخاطب زمانی افزایش می‌یابد که متوجه می‌شود دکستر یک قاتل سریالی است. البته با این تفاوت که او افرادی را که موجب فساد جامعه می‌شوند به قتل می‌رساند.

درخشش «مایکل سی. هال» در این سریال، باورپذیری شخصیت دکستر را بیشتر می‌کند و در کنار او بازیگرانی چون «جنیفر کارپنتر»، «دیوک کریگ» و «جان لیتگو» در این سریال حضور دارند.

درخشش «مایکل سی. هال» با دریافت جوایزی چون گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد سریال درام در سال‌های 2008 و 2010 و جایزه انجمن منتقدان سینما و تلویزیون در سال 2007 ادامه یافت.

سریال Çukur| گودال

سریال «Çukur» از جمله سریال‌های محصول کشور ترکیه است که در کشورهای بسیاری مورد استقبال قرار گرفته است.

«سینان اوزتورک» کارگردان این سریال است و «Çukur» نام محله‌ای در استانبول است که توسط یک خانواده مافیایی اداره می‌شود. این محله با اینکه به دست مافیا اداره می‌شود، ممنوعیت‌های خاص خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خرید و فروش مواد مخدر اشاره کرد.

از نشانه‌هایی که می‌توان گفت این سریال مخاطبان بسیاری دارد، علاوه بر امتیاز بالای آن در سایت‌های معتبر، استفاده از نماد مخصوص سریال –<…>– در دیوارها و فضای شهری است.

«آراس بولوت اینملی»، «دیلان چیچک دنیز» و «ارجان کسال» از جمله بازیگران این سریال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید