اینترنت

بهترین چت بات هوش مصنوعی

چت بات هوش مصنوعی بهترین چت بات ها
نویسنده : تحریریه۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

طی ماه‌های اخیر با روند رشد هوش مصنوعی با پدیده چت بات های هوش مصنوعی مواجه هستیم. این بات‌های هوش مصنوعی هرروز بر تعدادشان افزود می‌شود و شرکت‌های مختلفی از جمله گوگل و مایکروسافت نیز چت بات اختصاصی خودشان را رونمایی کرده اند. در این آموزش قصد داریم بهترین چت بات های هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم.

چت بات چیست؟ ChatBot چه کاربردی دارد؟

chatbot یک ابزار هوش مصنوعی (Artificial intelligence) است که به صورت آنی با پشتوانه خود پاسخ سوالات کاربران را به شکل زبان طبیعی و انسانی می‌دهد. چت بات‌ها می توانند در قالب وب‌سایت، پیام‌رسان، موتور جستجو، اپلیکیشن‌های موبایلی با یک کاربر به زبان انسانی گفت‌وگو کند.

چت جی پی تی هوش مصنوعی بات هوش مصنوعی

هوش مصنوعی ChatGPT

از جمله معروف ترین چت بات های هوش مصنوعی موجود در سطح وب می‌توان به Chat GPT اشاره کرد. چت چی پی تی نخستین چت بات هوش مصنوعی بود که میان کاربران محبوبیت پیدا کرد. این محصول توسط شرکت Open AI توسعه داده شده اما برای دسترسی به آن در ایران دچار مشکلات زیادی هستیم. از جمله اینکه برای دسترسی به آن نیازمند استفاده از شماره تلفن مجازی کشورهای دیگر هستیم. همچنین نسخه رایگان آن اطلاعات به روزی ندارد و از سوی دیگر محدودیت در پاسخ به سوالات کاربران وجود دارد. همچنین بعضی مواقع امکان ثبت نام کاربر جدید وجود دبا این حال به سرعت به یکی از محبوب ترین گزینه ها میان ایرانی‌ها تبدیل شده است.

برای دسترسی به نسخه اصلی Chat GPT می‌توانید اینجا کلیک کنید و سپس با طی کردن مراحل ثبت نام با استفاده از یک شماره مجازی وارد آن شوید. اما مسیر دیگر استفاده از وبسایت FreeGPT است که امکان استفاده از چت جی پی تی را بدون نیاز به ثبت‌نام برای کاربران فراهم می‌کند. برای دسترسی به این نسخه روی این لینک کلیک کنید و بدون محدودیت از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر از نرم‌افزارهای تغییر IP استفاده می‌کنید ممکن است در استفاده از این نسخه دچار مشکلاتی شوید.

چت بات هوش مصنوعی Bing مایکروسافت

یکی دیگر از معروف‌ترین چت بات‌های موجود در سطح وب، چت بات Bing است که برپایه جی پی تی 4 توسعه داده شده است اما بیشتر اطلاعات آن از سطح وب جمع آوری می‌شود و به کاربر ارایه می‌شود. باید بدانید که توسعه دهنده GPT 4 همان شرکت Open AI است که چت بات هوش مصنوعی چت جی پی تی را نیز عرضه کرده است. در واقع چت بات بینگ در انتهای هر پاسخ خود منابع آنلاینی که از آن استفاده می‌کند را به کاربر معرفی می‌کند. در حال حاضر استفاده از این چت بات تنها محدود به مرورگر اختصاصی مایکروسافت یعنی Edge است و برای استفاده باید حتما نسخه‌ای از آن را نصب داشته باشید. در موبایل علاوه بر مرورگر مایکروسافت اج امکان استفاده از اپلیکیشن اختصاصی بینگ نیز وجود دارد. برای نصب نسخه اندروید اپلیکیشن هوش مصنوعی بینگ اینجا و برای نصب نسخه iOS اپلیکیشن چت بات بینگ اینجا کلیک کنید.

هوش مصنوعی مایکروسافت
چت بات بینگ Bing AI

چت بات هوش مصنوعی Bard – هوش مصنوعی گوگل

به محض اینکه Open AI از چت جی پی تی رونمایی کرد، گوگل برای اینکه از رقیب جدید خود جا نماند از بارد رونمایی کرد. البته تا همین چند روز پیش دسترسی به این بات هوش مصنوعی برای همه کاربران امکان پذیر نبود. اما طی روزهای گذشته نسخه آزمایشی آن در ۱۸۰ کشور جهان قابل استفاده شده است. نکته مهم در خصوص این بات هوش مصنوعی این است که اولا در ایران به آسانی رقبا در دسترس نیست و دوما زبان فارسی را در حال حاضر پشتیبانی نمی‌کند. بنابراین فعلا یک گزینه محبوب در ایران به شمار نمی رود. برای دسترسی به چت بات Bard گوگل از این لینک استفاده کنید.

چت بات گوگل بارد
Google Bard هوش مصنوعی

چت بات هوش مصنوعی ChatSonic

این یکی از عجیب‌ترین چت بات‌های هوش مصنوعی موجود در سطح وب است که خود را جایگزین و حتی بهتر از Chat GPT می‌داند. با این حال هرسوالی که از این هوش مصنوعی بپرسید تنها به نتایج موجود در سطح گوگل محدود می‌شود. طوری که فکر می‌کنید در گوگل در مورد موضوعی جست‌وجو انجام داده اید. این هوش مصنوعی فارسی را متوجه می‌شود اما توانایی پاسخ دادن به زبان فارسی را ندارد. همچنین نسخه رایگان آن به ۱۰۰۰۰ کلمه محدود می‌شود و بعد از آن باید نسخه پولی Chatsonic را خریداری کنید. البته علاوه بر چت بات امکانات دیگری نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد مانند تبدیل نوشتار به عکس. در کل آن چنان که باید کار راه انداز نیست. برای دسترسی می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

سوپر چت بات POE – بهترین چت بات هوش مصنوعی

بهترین و سریع‌ترین چت بات هوش مصنوعی چت بات POE است که به شدت سریع و همچنین کاملا رایگان است. دسترسی به آن از طریق موبایل و کامپیوتر امکان‌پذیر است. POE در واقع یک سوپر چت بات است که تمام مدل‌های هوش مصنوعی مختلف را در خود جای داده است و کاربران می‌توانند انتخاب کنند از کدام یک استفاده کنند. استفاده از این چت بات کاملا رایگان است و از نظر سرعت عملکرد، بالاترین کارایی را نسبت به سایر رقبا دارد. بیش از ۷ چت بات مختلف را در خودش جا داده که هرکدام به روش خود پاسخ سوالات کاربران را می‌دهند. برای دسترسی به POE اینجا را کلیک کنید.

بهترین چت بات هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید