بهترین ها

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای؛ همان قدر جذاب و دیدنی

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای
نویسنده : سارا محمدی۲۵ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

بعد از فیلم بین ستاره ای این فیلم های علمی تخیلی حماسی را تماشا کنید. سال آینده فیلم بین ستاره ای 10 ساله می شود، اما تقریبا بعد از گذشت یک دهه از اکران این فیلم علمی تخیلی کریستوفر نولان، همچنان مخاطبان جدید کسب می کند و در ذهن بینندگان خود باقی مانده است.

جای تعجب نیست که این فیلم منتشر شده در سال 2014 ماندگاری زیادی دارد. ترکیب قانع کننده از روایت پر احساس، جلوه های بصری خیره کننده و تعهد نولان به جلوه های عملی، فیلم بین ستاره ای به یک سفر فراموش نشدنی تبدیل شده است.

البته، به همان اندازه که فیلم بین ستاره ای خاص است، می توانید فیلم های دیگری را نیز در همین ژانر مشاهده کنید. خوشبختانه، چندین شاهکار علمی تخیلی دیگر نیز وجود دارند که به همان اندازه جذاب هستند.

این ها 9 مورد از بهترین فیلم های شبیه به میان ستاره ای هستند که می توانید تماشا کنید.

جاذبه Gravity |(2013)

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: جاذبه

فیلم جاذبه که اسکار بهترین کارگردانی را برای آلفونسو کوارون به ارمغان آورد، یکی از خیره کننده ترین فیلم های علمی-تخیلی از نظر بصری و از بهترین فیلم های شبیه به میان ستاره ای است. در واقع، جلوه های آن به قدری دقیق هستند که مطمئن هستید ساندرا بولاک و جورج کلونی واقعاً برای فیلمبرداری به فضا سفر کرده ‌اند.

در این فیلم مهیج، بولاک را در نقش دکتر رایان استون، مهندس پزشکی در اولین ماموریت فضایی خود در کنار ستوان مت کوالسکی، فضانوردی کهنه کار که قرار است پس از تکمیل این سفر نهایی بازنشسته شود، می بیند. به نظر می رسد همه چیز خوب پیش می رود تا زمانی که فاجعه طی یک پیاده روی معمولی فضایی رخ دهد و شاتل این دو از بین برود. رایان و مت که راهی برای تماس با زمین ندارند، با شانس بقای تقریباً غیرممکن روبرو هستند و برای بازگشت به خانه ممکن است ابتدا مجبور شوند بیشتر به اعماق فضا بروند.

ورود Arrival |(2016)

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: ورود

برخلاف فیلم میان ستاره ای و بسیاری از فیلم ‌های دیگر این فهرست، فیلم ورود سفری به فضا ندارد. در عوض، این درام کاملاً روی زمین رخ می دهد. با این حال، به لطف کاوش هایش در مورد چگونگی برخورد بشر با ورود حیات فرازمینی و این که ما چگونه می خواهیم با موجوداتی که از سیاره ما نیستند ارتباط برقرار کنیم، همچنان برای علاقمندان علمی تخیلی جذاب خواهد بود.

فیلم ورود بر روی اساتید زبان ‌شناسی لوئیز بنکس (امی آدامز) تمرکز می ‌کند که پس از فرود 12 سفینه فضایی در مکان ‌های مختلف در سراسر جهان، تلاش می کنند تا با بازدیدکنندگان فرازمینی ارتباط برقرار کنند. در حالی که جهان در آستانه جنگ جهانی در پاسخ به آنچه که از سوی برخی به عنوان یک تهدید بیگانه تلقی می شود قرار دارد، بنکس باید زندگی خود را در معرض خطر قرار دهد تا رمز عجیبی را رمزگشایی کند.

تلقین Inception |(2010)

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: تلقین

اگر فیلم میان ستاره ای شما را مشتاق دیدن بیشتر فیلم های کریستوفر نولان کرده است، حتماً فیلم قبلی او با نام تلقین را از دست ندهید. این فیلم پرفروش سال 2010 دارای ترکیب ستاره ‌ای از استعدادهای برتر از جمله لئوناردو دی کاپریو، جوزف گوردون-لویت، ماریون کوتیار، الیوت پیج، تام هاردی، کیلیان مورفی و مایکل کین است که بازیگران به تنهایی باید شما را جذب کنند.

این تریلر علمی تخیلی در دنیایی اتفاق می ‌افتد که در آن متخصصان با استعداد برای سرقت اطلاعات به رویاها نفوذ می ‌کنند و دام کاب (دی کاپریو) یکی از بهترین ‌ها در این تجارت است. دام که توسط یک تاجر مرموز (کن واتانابه) استخدام شده است، وظیفه ای را بر عهده می گیرد که قبلاً غیرممکن به نظر می رسید؛ این که ایده ای را در ذهن کسی بگنجاند. او باید یک تیم جمع کند و وارد دنیای رویا شود، جایی که ناخودآگاه هدف چندان از بازدیدکنندگان استقبال نمی کند.

بلید رانر 2049 (2017) | Blade Runner 2049

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: بلید رانر 2049

شما نمی توانید با بلید رانر اصلی 1892 آن را اشتباه بگیرید، یا بلید رانر 2049 که مدت ها در انتظار آن بودیم، اما برای این فهرست، ما به دنباله 2017 اشاره می کنیم – اما این یک مسابقه کاملاً مورد بحث است و واقعا باید هر دو را تماشا کنید. به کارگردانی دنیس ویلنوو، یک استاد کلاس در نحوه ساخت دنباله ای است که به پدرش احترام می گذارد.

تصور کنید که در سال 2049، افسر K (رایان گاسلینگ) یک شکارچی جایزه آینده نگر است که به عنوان یک بلید رانر برای اداره پلیس لس آنجلس شناخته می شود. او در حین ردیابی یک هدف، رازی دیرینه را کشف می کند که می تواند آنچه را که از جامعه بشری باقی مانده است را به طور اساسی تغییر دهد. در تلاش برای یافتن پاسخ، K باید ریک دکارد، بلید رانر بازنشسته را پیدا کند که برای چندین دهه گم شده است.

تلماسه (2021) | Dune

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: تلماسه

یکی دیگر از شاهکارهای علمی تخیلی کارگردان دنیس ویلنوو، تلماسه بر اساس رمان کلاسیکی به همین نام در سال ۱۹۶۵ اثر فرانک هربرت نویسنده است. انتظار برای نمایش این فیلم در سینماها بیش از حد طول کشید، اما زمانی که در نهایت در سال 2021 وارد شد، ارزش صبر کردن را داشت. عاقبت قرار است اواخر امسال به نمایش درآید. بیشتر از این نمی توانستیم هیجان زده باشیم.

این فیلم که اساساً در سیاره بیابانی آراکیس اتفاق می ‌افتد، دیدگاه‌ های متعددی را در بر می‌ گیرد، اما پل آتریدس (تیموتی شالامه) به عنوان یک مرد جوان با سرنوشتی بزرگ فراتر از درک او در مرکز همه این فیلم ‌ها قرار دارد. این فیلم پر از سکانس‌ های اکشن، جلوه ‌های بصری قابل توجه و انواع دسیسه ‌های سیاسی که ممکن است از سریالی مانند بازی تاج و تخت انتظار داشته باشید، تلماسه یک فیلم مجذوب کننده و خیره کننده و یکی از بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای است که هر طرفدار ژانر علمی تخیلی باید آن را تجربه کند.

پارادوکس کلوورفیلد (2018) | The Cloverfield Paradox

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: پارادوکس کلوورفیلد

فیلم پارادوکس کلوورفیلد که در ابتدا از طریق یک تبلیغ Super Bowl اعلام شد (و بلافاصله بعد از بازی منتشر شد)، اغلب بیشتر به خاطر آن شیرین کاری بازاریابی به یاد می ‌آید تا شایستگی ‌هایش به عنوان یک فیلم. این مایه شرمساری است زیرا در حالی که دارای برخی ایرادات ظاهری است، هنوز هم یک فیلم ترسناک و هیجان انگیز با پیش فرضی درگیر کننده است.

پارادوکس کلوورفیلد بر روی گروهی از فضانوردان در یک ایستگاه فضایی که به دور زمین می چرخند تمرکز دارد. ماموریت آنها آزمایش یک شتاب دهنده ذرات است که می تواند کلید حل بحران های انرژی در سیاره پایین باشد. با این حال، پس از فعال کردن موفقیت آمیز دستگاه، آنها متوجه می شوند که زمین به ظاهر ناپدید شده است. صحبت بیشتر باعث از بین رفتن لذت می شود، اما انتظار پیچ و خم های زیادی را داشته باشید.

یک ادیسه فضایی: 2001 (1968) | 2001: A Space Odyssey

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: یک ادیسه فضایی

یک ادیسه فضایی: 2001 که اغلب به عنوان بهترین فیلم علمی تخیلی ساخته شده شناخته می شود، به وضوح تقریباً بر تک تک فیلم های این فهرست از جمله بین ستاره ای تأثیر گذاشته است. این فیلم ‌ساز افسانه ‌ای استنلی کوبریک است و یکی از چشمگیرترین اکتشافات در مورد میل ذاتی بشر برای کاوش در کیهان است که تاکنون فیلمبرداری شده است.

در سال 2001، با الهام از داستان کوتاهی از آرتور سی کلارک (که با کوبریک فیلم را نوشته بود) در سال 1951، دکتر دیوید بومن (Keir Dullea) گروهی از فضانوردان را در یک ماموریت مخفی رهبری می کند. اما هنگامی که سیستم هوش مصنوعی سفینه فضایی آنها، HAL، شروع به نشان دادن رفتارهای عجیب می کند، یک رویارویی چشمگیر بین انسان و ماشین به صدا در می آید. اما این سفر شگفت ‌انگیز در فضا و زمان چیزهای بیشتری وجود دارد، و این ماجرایی است که هر طرفدار علمی تخیلی با احترام به خود باید آن را تجربه کند.

نخستین انسان (2018) | First Man

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: نخستین انسان

این درام بیوگرافی، یک مسابقه فضایی را نشان می دهد که سراسر جهان را فراگرفته است، زیرا دانشمندان ناسا در اوایل دهه 1960 مجموعه ‌ای از مأموریت ‌های خطرناک را با هدف منحصر به فرد قرار دادن یک انسان روی ماه برنامه ‌ریزی می ‌کنند. زمانی که مهندس نیل آرمسترانگ به برنامه ملحق شد، با تلاش برای دستیابی به موفقیت، همه چیز تغییر کرد و او در نهایت اولین کسی بود که در 16 ژوئیه 1969 روی سطح ماه قدم گذاشت.

کارگردان، دیمین شازل، سفر فضایی تاریخی آپولو 11 را با توجه زیادی به جزئیات در فیلم نخستین انسان به تصویر می کشد و رایان گاسلینگ بازی بسیار خارق العاده ای را در نقش آرمسترانگ ایفا می کند. در حالی که این فیلم در سال 2018 چندان در باکس آفیس عملکرد موفقی نداشت، اما همچنان بازآفرینی عالی برخی از مهم ترین رویدادهای تاریخ آمریکا است.

به سوی ستارگان (2019) | Ad Astra

بهترین فیلم های شبیه میان ستاره ای: به سوی ستارگان

اگر ژانر علمی تخیلی را با کمی بیشتر از داستان های تخیلی دوست دارید، فیلم به سوی ستارگان باید در فهرست تماشا شما باشد. این فیلم در سال 2019 از جیمز گری اکران شد، که ادعا می ‌کند هدفش خلق «واقعی ‌ترین تصویر از سفر فضایی است که در یک فیلم ساخته شده است» – و کارگردان در کل کار بسیار عالی را انجام داده است.

به سوی ستارگان بر روی سرگرد روی مک براید (برد پیت)، فضانوردی در ماموریتی برای یافتن منبع یک موج مرموز قدرت که ثبات کل جهان را تهدید می کند، تمرکز می کند. اما این ماموریت دارای منافع شخصی برای مک براید است، زیرا او همچنین در جستجوی پدر گمشده خود است که سی سال قبل در یک ماموریت فضایی شرکت کرده بود و دیگر خبری از او نشد.

اگر به فیلم های نولان علاقه دارید معرفی فیلم اوپنهایمر جدیدترین ساخته نولان را ببینید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم هایی که باید دید

دیدگاهتان را بنویسید