اندروید

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است ؟ چرا ؟!

گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است
نویسنده : ساناز محمدی۰۷ بهمن ۱۴۰۲
0 دیدگاه

سامسونگ به عنوان یک شرکت بزرگ که بخش وسیعی از بازار موبایل را به خود اختصاص داده نیاز به فضایی برای ارائه محصولات خود در کشورهای مختلف دارد، از این رو تولیدات خود را در کشورهای مختلف از جمله ویتنام و هند توسعه داده است. گرچه پیش از این چین نیز یکی از کشورهای تولید کننده گوشی سامسونگ بود اما مدتی است که تولیدات آن متوقف شده است. اما گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است ؟ همراه مگ تک باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

موبایل سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است

با اینکه کره جنوبی کشور اصلی تولید کننده گوشی های سامسونگ است اما تنها کمتر از 10 درصد گوشی های سامسونگ در این کشور ساخته می شوند.

اندونزی، برزیل، هند و ویتنام کشورهایی هستند که خط تولید گوشی های سامسونگ در آنها وجود دارد.

اینکه چرا تولید آن در ویتنام و هند گسترش دارد، به دلایل مالی باز می گردد. قانون کار و حقوق کارگر در کشورهایی مانند هند و ویتنام خیلی پایین تر از کشورهایی مانند کره جنوبی و آمریکا می باشد.

روی جعبه گوشی و روی قاب پشتی گوشی های سامسونگ اسم کشور تولید کننده گوشی هک شده و تفاوت بین گوشی های سامسونگ در کشورهای مختلف از کشور سفارش دهنده نشات می گیرد نه از کشور تولید کننده.

با توجه به سابقه درخشان و اعتباری که در بین کاربران دارد، هرگز چنین اقدامی نمی کند که با ساخت گوشی هایی با کیفیت پایین در کشور های مختلف، اعتبار خود را زیر سوال ببرد و به لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی بین محصولات خود که در کشورهای مختلف تولید می شود قائل نمی شود.

واقعیت این است که هرساله کشورها یا مناطق سفارشاتی را برای کمپانی های مختلف ارائه می دهند و به دلیل تحریماتی که در ایران وجود دارد ما باید سفارش کشورهایی مانند امارات، هند و ویتنام را بگیریم و وارد ایران یا عراق کنیم و به این ترتیب گوشی باز یا آنلاک میشه و بعد به ایران ارسال میشه؛ بنابراین، تنها بسته بندی و نوع ارسال گوشی از کشور سفارش گیرنده تفاوت دارد.

به لحاظ سخت افزاری، قطعات و مواد اولیه، کیفیت ساخت، پردازنده و گرافیک کیفیت یکسانی دارند و تنها ممکن است به لحاظ مونتاژ قطعات با هم متفاوت باشند که تحت نظارت سامسونگ و در راستای استانداردهای این شرکت انجام می گیرد.

احتمالا تفاوت پک هند با ویتنام در لوازم جانبی و بسته بندی آن باشد.

از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور است

با شماره گیری کد #06#* و یا ورود به سایت imei.info می توانید از کشور سازنده گوشی مطلع شوید.

کشور سازنده گوشی در تنظیمات گوشی و یا جعبه گوشی نیز قابل مشاهده است.

در بخش about تنظیمات گوشی،

  • 05 یا 50 مونتاژ آمریکا
  • عدد 10 یا 01 مونتاژ چین و مکزیک یا هنگ کنگ
  • عدد 00 به معنی تولید گوشی سامسونگ در شرکت اصلی است.
  • 02 یا 20 مونتاژ امارت متحده عربی یا هند
  • 07 و 70 کشور ویتنام

نمی توان گفت گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است، بلکه می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که بیشترین حجم از تولید کدام گوشی های سامسونگ در کدام کشورهاست:

  • به عنوان مثال بیشترین گوشی های سامسونگ که در کره جنوبی تولید می شوند، مدل های پرچمدار سطح بالا هستند
  • بیشترین گوشی های تولید شده در ویتنام، مدل های میان رده با قیمت مناسب می باشند
  • هند از جمله کشورهایی است که بالاترین میزان تولید گوشی های سامسونگ را دارد و میزان تقاضا برای خرید گوشی سامسونگ در هند بسیار بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید