بهترین ها

مروری بر بهترین فیلم‌های آنا د آرماس/ از بلید رانر تا بلوند

مروری بر بهترین فیلم‌های آنا د آرماس
نویسنده : شبنم جعفرپیشه۰۶ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

«آنا د آرماس» بازیگری اهل کوبا و اسپانیا است که بعد از بازی در فیلم «بلوند» در نقش «مرلین مونرو» توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند.

این بازیگر که اولین نقش خود را در فیلم کوبایی «گل رز از فرانسه» آغاز کرد، برای بازی در فیلم «بلوند» توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کند.

در مطلب زیر به بهترین نقش‌های «آنا د آرماس» می‌پردازیم:

بلید رانر 2049| Blade Runner 2049

این فیلم در ژانر علمی تخیلی است و در سال 2017 ساخته شده است. «دنی ویلنوو» کارگردان این لثر است و «آنا د آرماس» در کنار «رایان گاسلینگ»، «هریسون فورد»، «جرد لتو» و «رابین رایت» در این فیلم به ایفای نقش پرداخته است.

«بلید رانر» داستان یک شبیه ساز Nexus-9 است که رازی را کشف می‌کند که جامعه و روند تمدن را بی‌ثبات می‌کند. این فیلم که جزو بهترین فیلم‌های سال 2017 بود، برای بازی بازیگران، موسیقی، تدوین و جلوه‌های بصری نقدهای مثبتی دریافت کرد. همچنین این فیلم جایزه بهترین کارگردانی را در جشنواره فیلم بفتا دریافت کرد.

بازی در این نقش برای «آنا د آرماس» بازخوردهای مثبتی از سوی منتقدان به همرا داشت.

چاقو کشی| Knives Out

این فیلم که به کارگردانی «ریان جانسن» است، داستان اعضای خانواده‌ای است که بعد از قتل پدرشان در خانه‌ای جمع شده‌اند و یک کارآگاه پلیس سعی دارد معمای بین آن‌ها را کشف کند.

«دنیل کریگ»، «کریس ایوانز»، «آنا د آرماس»، «جیمی لی کرتیس»، «تونی کولت»، «دان جانسون»، «مایکل شنون»، «کیت استنفیلد»، «کاترین لانگفورد»، «جیدن مارتل» و «کریستوفر پلامر» از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم «چاقو کشی» که تحسین جهانی منتقدان را به همراه داشت، با نامزدی در سه بخش از مراسم گلدن گلوب نظیر بهترین فیلم کمدی موزیکال، بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم کمدی موزیکال برای «دنیل کریگ» و بهترین بازیگر زن فیلم کمدی موزیکال برای «آنا د آرماس» مهر تاییدی بر نظرات مثبت منتقدان زد.

نامزدی در گلدن گلوب برای «آنا د آرماس» که نقش پرستار پدر خانواده ذکر شده را ایفا کرده است، قدمی محکم برای ادامه راه این بازیگر بود.

سرجیو| Sergio

«سرجیو» فیلمی است که «آنا د آرماس» در آن نقش یک مشاور اقتصادی سازمان ملل را ایفا می‌کند که دوست‌دختر دیپلمات سازمان ملل، سرجیو است. در کنار آنا د آرماس، «واگنر مورا»، «گرت دیلاهونت»، «برایان اف. اوبرن» و «بردلی وایتفورد» در این فیلم بازی کرده‌اند.

بازی «آنا د آرماس» به دلیل ظرافت و عمق احساسی‌ای که داشت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و به تثبیت روایت پیچیده فیلم کمک کرد.

این فیلم داستان موقعیتی است که برای سرجیو ویرا د ملو، دیپلمات ارشد سازمان ملل، در شرایط آشفته بعد از حمله آمریکا به عراق است.

مرد خاکستری| The Gray Man

فیلم «مرد خاکستری» ساخته «آنتونی روسو» و «جو روسو» است و در این فیلم نیز «آنا دآرماس» با «رایان گاسلینگ» هم بازی است.

فیلم مرد خاکستری که بر اساس رمانی نوشته «مارک گرینی» ساخته شده است، نقدهای متفاوتی چون تحسین بازیگران و انتقاد از کلیشه‌ای بودن فیلمنامه دریافت کرده است.

فیلم «مرد خاکستری» داستان یک مامور سیا است که به یک قاتل در ازای انجام کاری برای او پیشنهاد آزادی می‌دهد.

کریس ایوانز، جسیکا هنویک، رگی-ژان پیج، واگنر مورا، جولیا باترز، الفری وودارد و بیلی باب تورنتون از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

بلوند| Blond

فیلم بلوند که فیلمی است به کارگردانی «اندرو دامینیک»، بر اساس کتابی از «جویس کارول اوتس» ساخته شده است. این فیلم که در آن آنا د آرماس نقش «مرلین مونرو» را ایفا می‌کند، زمان انتشار انتقادهای بسیاری را به همراه داشت. از جمله برخی از این انتقادها می‌توان به تصویر اشتباهی که از مرلین مونرو در این فیلم نمایش داده شد و همچنین بیانی ضد زن در فیلم اشاره کرد.

بازی «آنا د آرماس» مورد توجه بسیاری از منتقدان سینمایی قرار گرفت و او را نامزد جوایزی چون گلدن گلوب، اسکار، بفتا و انجمن بازیگران برای بهترین بازیگر زن، کرد.

فیلم «بلوند» همچنین نامزد تمشک طلایی بد ترین فیلم و بدترین فیلمنامه شد.

آخرین فیلم منتشر شده از آنا د آرماس، «روح شده» ساخته «دکستر فلچر» است که با وجود بازیگرانی چون او و «کریس ایوانز»، فیلم نقدهای منفی از سوی منتقدان دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید