اندروید

دلیل بروزرسانی نشدن برنامه ها در گوگل پلی و روش رفع مشکل

مشکلات آپدیت نشدن اپلیکیشن ها در گوگل پلی
نویسنده : امیرعطا خوش باطن۰۹ خرداد ۱۴۰۲
1 دیدگاه

گوگل پلی فروشگاه رسمی اپلیکیشن‌های ویژه‌ی سیستم‌عامل اندروید است که می‌توان گفت معتبرترین مرجع اپلیکیشن‌های اندرویدی، همین فروشگاه است. اما با توجه به تنوع بیش از حد گوشی‌های اندرویدی، ممکن است بنابر دلایلی، اپلیکیشن‌ها در به‌روزرسانی، دچار مشکل شوند. اما دلیل بروز این مشکلات چیست و راه‌های رفع این باگ‌های عجیب و غریب گوگل پلی چیست؟ آیا دستگاه ما مشکلی دارد یا عیب از گوگل پلی است؟ در این مطلب قصد داریم به دلیل به‌روزرسانی نشدن برنامه‌ها در فروشگاه گوگل پلی بپردازیم.

اگر شما نیز مثل ما، حداقل یک‌ بار در به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی، دچار مشکل شده‌اید، ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه همراه مگ تک باشید.


به‌روزرسانی نشدن اپلیکیشن‌های اندرویدی در گوگل پلی، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه در مورد آن‌ها با شما سخن خواهیم گفت. اگر تمام این موارد را به درستی رعایت کنید، بعید است که در روند به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های شما، خللی ایجاد شود.

دلیل به‌روزرسانی نشدن برنامه‌ها در گوگل پلی

1- پر بودن حافظه گوشی یا تبلت شما:

قبل از این‌که برای به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های گوشی یا تبلت خود اقدام کنید، وضعیت حافظه‌ی داخلی دستگاه خود را بررسی کنید تا از کافی بودن فضای لازم برای به‌روزرسانی مطمئن شوید. در صورتی که مقدار حافظه‌ی شما کافی نباشد، فرآیند به‌روزرسانی با مشکل مواجه می‌شود و عملا لغو می‌شود.

2- مشکل اتصال اینترنت:

یکی از اولین مواردی که برای آغاز فرایند به‌روزرسانی لازم است، اتصال اینترنت است. استفاده از گوگل پلی در ایران، نیاز به یک اینترنت قوی دارد و در صورتی که سرعت اینترنت شما پایین باشد و اتصال شما مشکل داشته باشد، به‌روزرسانی انجام نمی‌شود.

3-ابزار تغییر ip شما در روند به‌روزرسانی اختلال ایجاد کرده است:

ابزارهای تغییر آی پی، جز آن دسته از ابزارهایی هستند که اگر به درستی کار نکنند، می‌توانند در کار گوشی، اختلال ایجاد کنند. پیشنهاد می‌شود قبل از آغاز روند به‌روزرسانی اپ‌ها در گوگل پلی، ابزار تغییر آی پی خود را خاموش کنید و سپس برای آپدیت اقدام به عمل آورید.

4- نسخه فروشگاه Google Play شما قدیمی است:

فروشگاه گوگل پلی، جز آن دسته از اپ‌های سیستمی گوشی و تبلت است که نمی‌شود آن را به صورت دستی آپدیت کرد و باید همه چیز به صورت خودکار انجام شود. اگر گوشی شما به تازگی راه‌اندازی شده است یا به حالت تنظیمات کارخانه بازگشته است، باید اینترنت را تنظیم کنید و مدتی منتظر بمانید تا اپ‌های سیستمی دستگاه که گوگل پلی جز مهم‌ترین آن‌ها است، به صورت خودکار به‌روزرسانی شوند.


در این مطلب تلاش کردیم تا به دلایل به‌روزرسانی نشدن اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی اشاره داشته باشیم و راه‌های رفع این مشکل را با شما در میان بگذاریم. اگر بازهم با وجود رعایت این نکات، در به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها ناموفق بودید، مشکل‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

  1. Hossein گفت:

    ازطریق اینترنت داده ها گوشی بروز رسانی میشود ولی از اینترنت WIF نمی شود علت چیست