آموزش

بهترین اپلیکیشن هشدار زلزله برای اندروید و آیفون

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

کشور ایران روی کمربند زلزله قرار دارد و همین موضوع باعث شده است تا همیشه سایه‌ این اتفاق ترسناک را نزدیک خودمان حس کنیم. شاید حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، تنها اتفاقاتی باشند که پیشرفت علم نیز توانایی جلوگیری از آن‌ها را نداشته باشد؛ اما پیشرفت علم به پیشگیری از عواقب ترسناک بعد از زلزله کمک بسیاری کرده است. یک نمونه از کمک‌های تکنولوژی به پیشگیری از عواقب و پیامدهای زمین لرزه، اپلیکیشن‌های موبایلی‌ای هستند که به محض رخ دادن حتی کوچک‌ترین زمین‌لزره، به شما هشدار می‌دهند و به شما کمک می‌کنند پیش از این‌که اتفاق بدی رخ دهد، محل مسقف را ترک کنید و به محیط باز بروید.

در این مقاله می‌خواهیم دو اپلیکیشنی که در هنگام وقوع زمین‌لرزه به شما کمک می‌کنند، معرفی کنیم؛ یکی برای اندروید و دیگری برای سیستم‌عامل iOS .

1 – My Earthquake Alerts

بدون شک این اپ بهترین ابزار برای پیش‌گیری از پیامدهای پس از وقوع زلزله است. My Earthquake Alerts برنامه‌ای قدرت‌مند برای مشاهده‌ی لحظه‌ای زمین‌لرزه‌های ثبت شده است. اعلام دقیق محل وقوع، میزان عمق، قدرت و فاصله‌ی کانون زلزله با محل زندگی شما از مزیت‌های اصلی این اپلیکیشن است.

2 – Earthquake Network

این اپ یک برنامه‌ی همه‌جانبه برای هشدار زمین‌لرزه است. این اپ زمین‌لرزه‌هایی که در نزدیکی شما رخ می‌دهد را به شما اطلاع‌رسانی می‌کند و به شما هشدار می‌دهد پیش از وقوع اتفاق، از مکان سربسته به محیط باز بروید و حادثه‌های غیرقابل پیش‌بینی پیشگیری کنید.

این مطلب به منظور کمک به شما برای پیش‌گیری از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی است و امیدوار هستیم هیچ‌وقت شرایط به گونه‌ای نباشد که ناچار به استفاده از این اپلیکیشن‌ها شوید.
اگر سوالی در مورد این اپ‌ها داشتید در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید