بازی

آموزش بازی کال آو دیوتی موبایل: بخش دوم – چطور مثل حرفه‌ای‌ها بازی کنیم؟

نویسنده : دانیال نوروزی۲۰ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

کال آو دیوتی موبایل یکی از بهترین بازی‌های اکشن روی موبایل است که هم بخش چندنفره و هم بتل رویال دارد. در قسمت قبلی این مطلب سعی کردیم تا کلیات و تنظیمات اولیه بازی را برای داشتن بهترین تجربه روی گوشی به شما بگوییم. در این قسمت می‌خواهیم حالت‌های گیم‌پلی و نکاتی برای بهتر بازی کردن را به شما آموزش دهیم.

حالت‌های گیم‌پلی

بازی کال آو دیوتی موبایل دو بخش اصلی دارد؛ بخش چندنفره یا مولتی‌پلیر و بخش بتل رویال. با این که کنترل‌ها در این دو بخش تقریبا یکسان است، اما این دو مود از پایه و اساس با هم متفاوتند. بخش زامبی هم یکی از بخش‌های کال آو دیوتی موبایل است که گاهی اوقات در قالب ایونت‌های لیمیتد به آن اضافه می‌شود.

حالت‌های چندنفره

خود حالت چندنفره به چند مود مختلف تقسیم می‌شود. مودهای مختلف چندنفره عبارتند از Frontline، Team Deathmatch، Domination، Search & Destroy، Gunfight، Kill Confirmed، Hardpoint و Free for All.

در ادامه مودهای خاص هم گاهی اوقات به بازی اضافه می‌شوند و بازی را دچار تغییر و تحول می‌کنند. مثلا مود Standoff، ایونت‌های مربوط به جشن هالووین، مود Sniper Only، Gun Game، Prop Hunt و غیره از جمله این مودها هستند. برای بازی کردن هر مود یک سری جایزه در نظر گرفته شده بنابراین حواس‌تان به بتل پس بازی باشد تا بتوانید جایزه‌های مختلفی از آن بگیرید. مودهای اعلام‌شده گاهی اوقات با یک سری مپ خاص وارد بازی می‌شوند. یکی از مودهای مورد علاقه ما مود 10 به 10 یاست که در آن می‌توانید با تعداد بیشتری از بازیکن رقابت کنید. همچنین مود Ground War هم یک مود 12 به 12 است.

مپ‌های بازی خیلی با هم تفاوت دارند اما اکثر آن‌ها را اگر کال آو دیوتی پلیر قدیمی باشید می‌شناسید. مپ‌های معروفی از سری کال آو دیوتی مثل Killhouse، Nuketown، Hijacked، Cage، Rust و Shoot House در این بازی دوباره از نو طراحی شده‌اند. مپ‌ها اشکال مختلفی دارند و بسته به این موضوع می‌توانند تعداد کم یا زیادی از بازیکن را در مودهای مختلف میزبانی کنند. بعضی از مپ‌ها موقت هستند اما بقیه آن‌ها دائمی هستند.

حالت‌های بتل رویال

بتل رویال بازی دو مپ اصلی به نام‌های Isolated و Blackout دارد و شما می‌توانید هم آن‌ها را به صورت سوم شخص و هم اول شخص تجربه کنید یا حتی در حالت‌های تکی، دو نفره یا تیمی بازی کنید. همچنین یک مپ کوچکتر به نام Alcatraz وجود دارد و گاهی اوقات در بازی حضور دارد. مپ Blackout شامل قسمت‌هایی از مپ‌های بخش چندنفره است.

بتل رویال بازی مثل بتل رویال‌های دیگر به این شکل است که شما با یک چتر و بدون هیچ تجهیزاتی روی زمین فرود می‌آیید و باید برای بقا و تبدیل شدن به نفر اول بجنگید.

نکات بخش چندنفره

تجربه یا XP خود را افزایش دهید: تا وقتی که شما امتیاز تجربه بیشتر یا همان XP زیادی بگیرید، می‌تونید لودآوت‌های مختلف و اسلحه‌های بیشتری آزاد کنید. شما می‌توانید 10 لودآوت مختلف داشته باشید و آن‌ها را با سلاح‌ها و نارنجک‌های مختلف شخشصی‌سازی نمایید.

اسلحه‌ها را هوشمندانه انتخاب کنید: لودآوت شما می‌تواند شامل سلاح‌های مختلفی باشد. هدف اصلی داشتن لودآوت‌های مختلف این است که برای هر مپ، یک استراتژی مختلف پیاده کنید. مپ‌هایی مثل Hijacked و Nuketown برای استفاده کردن از SMG عالی هستند اما مپ‌هایی مثل Crossfire به خاطر داشتن طول زیاد، برای استفاده از اسنایپر رایفل‌ها عالی‌اند.

اسلحه‌هایتان را ارتقا دهید: جایزه‌هایی که در ازای لول آپ کردن و بازی کردن مداوم به دست می‌آورید، برای ارتقا دادن سلاح‌ها به کار می‌آید. با ارتقا دادن سلاح‌ها می‌توانید اتچمنت‌های مختلف به آن‌ها اضافه کنید و قدرتشان را در قسمت‌های مختلف افزایش دهید.

نمی‌توانید مخفی شوید: یکی از نکات مهم بخش چندنفره این است که نمی‌توانید در آن استتار کنید یا برای همیشه مخفی بمانید. مپ‌های بازی چندان گوشه‌های زیادی برای قایم شدن یا کمپ کردن ندارند و حتی اگر این کار را کنید، باز هم با UAV دشمن می‌توانید شناسایی شوید.

قرمز نپوشید: یکی از آن نبایدهای بخش چندنفره، پوشیدن رنگ‌های جیغ مثل قرمز است. یونیفرم‌های قرمز می‌توانند باعث شناسایی سریع‌تر شما شوند پس از آن‌ها اجتناب کنید.

همیشه حرکت کنید: از آن جایی که نمی‌توانید جایی قایم شوید، بهترین استراتژی حرکت کردن بین کاورهای مختلف است. کال آو دیوتی موبایل یک بازی سریع است پس باید حواس‌تان باشد که در تیررس نباشید و مدام بین کاورها جا به جا شوید.

از مکانیک لیز خوردن استفاده کنید: اگر هنگام دوین دکمه پایین را بزنید، شخصیت شما سر می‌خورد و می‌تواند خیلی سریع‌تر وارد کاور شود و تیر نخورد.

از دویدن استفاده کنید: دویدن یا اسپرینت در بازی به این معناست که می‌توانید سریع‌تر حرکت کنید. با شناخت درست مپ‌ها، می‌توانید از این مکانیک برای سریع حرکت کردن بین مبدا و مقصد استفاده کنید و سریع‌تر از تیررس دشمنان خود خارج شوید.

از هفت‌تیر خود استفاده کنید: اسلحه Renetti یکی از آن سلاح‌های کمری مناسب برای سلاح دوم است. اما به طور کلی، پیستول‌ها قدرت زیادی می‌توانند داشته باشند و مخصوصا وقتی تیر اسلحه اصلی‌تان تمام شود، باید یاد بگیرید که سریع به سلاح کمری‌تان سوییچ کنید.

از نارنجک‌ها استفاده کنید: وقتی چند دشمن دارید که مخصوصا در یک جای بسته قایم شده‌اند و کاور گرفته‌اند، نارنجک یکی از بهترین دوستان شما برای پیشروی است. البته که نارنجک‌های تاکتیکال مثل دودزا و فلش‌بنگ هم بسیار کارآمد هستند.

نکات بخش بتل رویال

اول شخص بازی کنید: جا به جا شدن بین حالت سوم شخص و اول شخص در کال آو دیوتی موبایل مهم است. سعی کنید تا در هنگام درگیری همیشه به حالت اول شخص سوییچ کنید.

به جایی که فرود می‌آیید دقت کنید: فرود آمدن در بازی‌های بتل رویال نشان می‌دهد که شما چقدر زنده می‌مانید. دانش‌تان را از نقشه بالا ببرید تا ببینید.

تیمی بازی کنید: بتل رویال لزوما یک مود تیمی نیست و می‌توانید تنهایی هم بازی کنید. با این حال این مود، مود زنده ماندن است و اگر صرفا می‌خواهید تا بقیه را بکشید، مولتی‌پلیر انتخاب بهتری است. بنابراین برای گرفتن نتیجه بهتر در بتل رویال، با تیمتان بازی کنید.

به مپ و ردپاها دقت کنید: این که دشمن شما کجاست یکی از نکات مهم بازی کردن بتل رویال است. خوب به ردپاها و نقشه دقت کنید تا هم گیر نیفتید و هم دشمن‌تان را به موقع گیر بیاندازید.

دیدگاهتان را بنویسید