آموزش

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2 – قسمت اول – شروع بازی (بخش اول)

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2
نویسنده : دانیال نوروزی۲۹ خرداد ۱۴۰۲
1 دیدگاه

آیا به دنبال راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2 هستید؟ در مطالب جدید راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2، به شما می‌گوییم که چگونه بازی را به بهترین شکل ممکن آغاز کنید و نکاتی که شما را به بازیکنی حرفه‌ای تبدیل می‌کند، برایتان بازگو می‌کنیم.

عنوان Call of Duty Warzone 2.0 یکی از محبوب‌ترین بازی‌های چندنفره آنلاین امروزی است که بازی شوتر اول شخص سریع کال آو دیوتی را با مکانیک‌های هیجان‌انگیز ژانر بتل رویال ادغام می‌کند. اگر به طور کامل با این دو نوع گیم‌پلی آشنا نیستید، در این مقاله راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2 آنها را توضیح داده‌ایم تا اصول اولیه وارزون 2 و نحوه عبور از منطقه بیابانی Al Mazrah را درک کنید.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

نقشه خوانی

مانند دیگر بازی‌های بتل رویال، وارزون لابی بازیکنان را در یک نقشه گسترده قرار می‌دهد، جایی که آنها باید اسلحه‌ها و آیتم‌هایی را پیدا کنند و برای زنده ماندن تا آخرین نفس بجنگند. جالب است بدانید که ۱۵۰ بازیکن می‌توانند به صورت همزمان در نقشه Al Mazrah حضور داشته باشند. اگر در ژانر بتل رویال تازه‌کار هستید، ابتدا باید درباره این سبک اطلاعاتی دریافت کنید. هر بازی با شما و تیمتان شروع می‌شود که از هواپیمای باری پایین می‌آیید و به مکان انتخابی‌تان می‌روید.

به طور کلی بهترین مکان برای فرود، مکان‌های نام‌گذاری شده در نقشه المزرح است. این مکان‌ها که به‌عنوان نقاط و مکان‌های مورد توجه بازیکنان شناخته می‌شود، حداقل تا زمانی که بتوانید بارگیری‌های سفارشی خود را به دست آورید، باید مهمات و اسلحه‌های لازم برای شما و تیمتان فراهم کنند.

اگر در منطقه‌ای شلوغ فرود آمدید که بازیکنان از قبل در حال مبارزه در آنجا هستند، می‌توانید به مناطق خلوت‌تر بی‌نامی که هنوز دارای خانه‌ها و مجتمع‌های کوچک‌تر هستند تغییر مسیر دهید تا ابتدا سلاح و وسایل مورد نیازتان را پیدا کنید. تسلط بر سرعت چتر نجات و سر خوردن برای فرود سریع از نکات قابل توجهی است که در اوایل بازی منجر به برتری شما می‌شود.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

حلقه‌های منطقه امن

یکی دیگر از عوامل مهم در جهت یابی نقشه، شناسایی مناطق امن یا همان Safe Zone است. اندازه نقشه بازی Call of Duty Warzone 2.0، همانند دیگر عناوین ژانر بتل رویال، به لطف ابری از گاز سمی به صورت دوره‌ای کاهش می‌یابد. شما باید به منطقه امن که با دایره سفید روی نقشه نشان داده شده است بروید، در غیر این صورت در خطر آسیب دیدن و حذف شدن از مسابقه قرار می‌گیرید.

وارزون 2 مکانیک جدیدی را اضافه کرده است که در آن منطقه امن شانس تقسیم شدن به چندین دایره را دارد و به شما انعطاف‌پذیری بیشتری در انتخاب مکان‌هایی که می‌توانید در طول مسابقه غارت کنید می‌دهد؛ اما این اتفاق به این معنی است که منطقه مبارزه نسبت به بقیه بازی‌های بتل رویال سریع‌تر کوچک می‌شود. اگر چندین حلقه تشکیل شود، در نهایت در یک منطقه امن ادغام می‌شوند؛ بنابراین باید زمانی که این اتفاق می‌افتد برای حرکت آماده شوید.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

مکانیک‌های حرکت

در بازی Call of Duty Warzone 2.0 حرکت برای پیشی گرفتن از حریفان یک نکته کلیدی است و حتی می‌تواند به شما در تیراندازی‌ها و مبارزات کمک کند. با پای پیاده می‌توانید چهار حرکت اصلی دویدن سرعت، دراز کشیدن، سر خوردن و پرش را انجام دهید.

دویدن سرعت (کلید شیفت / فشار دادن دکمه چپ) عمدتاً برای پوشش مسافت‌های طولانی و سخت‌تر کردن کار دشمنان نزدیک است. یک حالت سریع‌تر به نام خیز برداشتن تاکتیکی وجود دارد و زمانی فعال می‌شود که فرمان تعیین شده را دو بار فشار دهید. در حالی که Tactical Sprint سرعت اپراتور شما را افزایش می‌دهد، در نهایت پس از چند ثانیه سرعت آن‌ها به حالت عادی کاهش می‌یابد.

در حالت دراز کشیده (کلید کنترل چپ/دکمه دایره را نگه دارید)، می‌توانید در بوته‌ها و سایر پوشش‌ها پنهان شوید تا به حریفان بی‌خبر ضربه بزنید. با این حال اگر کسی شما را ببیند، در معرض خطر بیشتری قرار می‌گیرید زیرا ثابت ایستاده‌اید.

سرخوردن (کلید C/دایره در حین دویدن) به شما کمک می‌کند تا در طول مبارزه یا در هنگام فرود سریع روی هر تپه، موقعیت خود را به سرعت تغییر دهید. شما نمی‌توانید در حین سرخوردن شلیک کنید؛ بنابراین از این حرکت به جای تاکتیکی برای درگیری با دشمن، عمدتاً به عنوان یک مکانیک فرار برای سنگر گرفتن استفاده می‌شود.

پرش (دکمه Spacebar/X ) یک مکانیک حرکتی آشنا برای بازیکنان است. اگر می‌خواهید از روی دیوارها بپرید و از پنجره‌ها عبور کنید، کافی است به سمت مانع بروید و دکمه پرش را فشار دهید.

در کال آو دیوتی وارزون 2 مکانیک پیشرفته‌تری به نام شیرجه دلفین (دکمه دایره‌ در طول خیز برداشتن تاکتیکی) معرفی شده است. این حرکت برای پیمودن مسافت‌ها با حرکت پرش و همچنین یافتن سنگر پشت دیوار یا ساختمان‌ها فوق‌العاده است.

اگر به دنبال راه سریع‌تری برای حرکت در بازی هستید، شما و تیمتان می‌توانید از وسایل نقلیه پراکنده در سراسر نقشه استفاده کنید. پیدا کردن ماشین مناسب برای بازیکنانی که می‌خواهند سریعاً به دژهای نظامی یا محل فرود بسته‌های باری برسند امری حیاتی است.

همه وسایل نقلیه، حتی خودروهای برقی، برای قابل استفاده بودن به سوخت نیاز دارند. شما می‌توانید با استفاده از قوطی‌های بنزینی که در اطراف نقشه یا در پمپ بنزین‌ها یافت می‌شوند، بنزین وسایل نقلیه خود را تأمین کنید. همچنین ممکن است وسیله نقلیه شما آسیب ببیند که در این صورت باید به دنبال جایگزین جدیدی باشید.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

وسایل نقلیه قابل استفاده در بازی Call of Duty Warzone 2.0:

توضیحاتنام وسیله نقلیه
ماشین سه نفره سریع با مقاومت کمATV
ماشین چهار نفره سبک وزن زمینیUTV
خودروی غیرنظامی چهار درب بدون هیچ گونه حفاظت قابل توجهHatchback
خودروی غیرنظامی زمینی 4 در 4 با قاب جعبه‌ایSUV
ابرکامیون تمام الکتریکی مهندسی شده برای حرکت در خارج از جادهGMC Hummer EV
وسیله نقلیه صنعتی بزرگCargo Truck       
هلیکوپتر سبک دو موتوره برای پیمایش سریع و پشتیبانی جنگیLight Helo          
هلیکوپتر جستجو و نجات سنگین با مقاومت بالاHeavy Chopper 
قایق تاکتیکی قابل مانور طراحی شده برای نیروهای ویژهRHIB     
وسیله نقلیه آبی تقویت شده با مسلسل‌های 0.50 CalArmored Patrol Boat     
راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

نحوه لوت کردن و به دست آوردن سلاح در بازی Call of Duty Warzone 2.0

شما تنها با یک تپانچه در المزره فرود می‌آیید، بنابراین مسلح شدن به تفنگ‌های بهتر باید از اولین کارهایی باشد که انجام می‌دهید. به غیر از یافتن اقلام پراکنده روی زمین، می‌توانید انبارهایی را که حاوی اسلحه، مهمات و پول نقد هستند غارت کنید. Loot cache یک صدای قابل تشخیص از خود منتشر می‌کند که می‌توانید برای پیدا کردن و باز کردن جعبه وسایل آن را دنبال کنید.

برای باز کردن جعبه مهمات، به سمت بالا بروید تا زمانی که فرمان ظاهر شود و دکمه F (دکمه مربع روی کنترلر) را فشار دهید. این ترفند برای باز کردن منابع دیگر مانند صندوق‌های پول، کیسه‌های دوشی و قفسه‌ها نیز یکسان است.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

کوله‌پشتی

علاوه بر وسایلی که در دست دارید، در بازی وارزون 2 یک مکانیک کوله‌پشتی جدید نیز وجود دارد که به شما امکان حمل وسایل بیشتری را می‌دهد.

اکنون می‌توانید گلوله‌ها و بدنه‌های زرهی را از سرتاسر نقشه پیدا و جمع کنید. برای باز کردن موجودی خود، کافی است دکمه Tab (فلش رو به پایین کنترلر) را فشار دهید.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

ایستگاه خرید

ایستگاه خرید یک انبار ثابت است که نیازهای رزمی شما را با پرداخت هزینه‌ای برآورده می‌کند. شما می‌توانید مواردی مانند killstreaks، armor plates، و loadout drops های جدید اضافه شده را از این مکان خریداری کنید.

ممکن است در نگاه اول فکر کنید که این یک راه مطمئن برای دریافت اقلام است اما به یاد داشته باشید که ایستگاه‌های خرید روی نقشه همه بازیکنان مشخص شده‌اند، بنابراین اگر به اندازه کافی در خرید خود سریع نباشید، دشمنان می‌توانند شما را پیدا کنند.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

بسته‌های باری (loadout drops)

وقتی در مورد بهترین راه برای به دست آوردن یک کیسه پر از تسلیحات صحبت می‌کنیم، بسته‌های باری اولین گزینه‌ای است که به خاطر می‌آوریم.

بازی Call of Duty Warzone 2.0  به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لودآوت‌ها که مجموعه‌های از پیش تعیین‌شده اسلحه‌ها، امتیازات و تجهیزاتی هستند که می‌توانند در لابی قبل از بازی تنظیم شوند، خیالشان از بابت پیدا کردن وسایل مورد نیاز راحت باشد. هنگامی که پول کافی به دست آوردید، می‌توانید با Loadout Drop تماس بگیرید تا اسلحه‌های مورد نظرتان را تحویل بگیرید؛ اما به خاطر داشته باشید که سایر بازیکنان صدای هلیکوپتر تدارکاتی را می‌شنوند و دود ناشی از پرتاب بسته را می‌بینند.

راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2

قیمت بسته‌ها با توجه به اندازه تیم شما متفاوت خواهد بود:

  • تک نفره – 8000 دلار
  • دو نفره – 16000 دلار
  • سه نفره – 24000 دلار
  • چهار نفره – 32000 دلار

علاوه بر این، پس از فروپاشی دایره دوم، یک هواپیما بسته‌های باری رایگان را در یک خط مستقیم در سراسر نقشه می‌اندازد. با این حال، شما همچنین برای این بسته‌ها که با جعبه‌های زرد رنگ روی نقشه مشخص شده‌اند، با بازیکنان دیگر رقابت خواهید کرد.

اگر پول نقد ندارید، همچنان می‌توانید سلاح بارگیری اولیه خود را با قیمت 5000 دلار خریداری کنید. این کار به شما امکان دسترسی به سلاح اصلی دلخواهتان را می‌دهد اما برای دسترسی کامل به وسایل سفارشی‌تان همچنان به یک بسته باری نیاز دارید.

همچنین می‌توانید با پرداخت 2500 دلار، بسته‌های پیش‌فرض را با پنج وسیله خریداری کنید. این گزینه برای بازیکنان تازه‌کاری که هنوز بسته‌های باری سفارشی خود را نساخته‌اند عالی است. از طرف دیگر، می‌توانید با پاک‌سازی یک دژ نظامی، بسته باری سفارشی خود را زودتر بدست آورید.

بیشتر بخوانید: راهنمای بازی کالاف دیوتی وارزون 2 – قسمت اول – شروع بازی (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

  1. HASHASH گفت:

    چجوری نشستن و دراز کشیدن و جدا کنیم از هم؟؟