آموزش

چند روش ساده برای تبدیل عکس به تکست

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
0 دیدگاه

دورانی که یک دست‌نوشته یا یک کاغذ با متن‌ تایپی به دست‌مان می‌رسید و باید برای ورود آن به کامپیوتر مجبور بودید مجددا برای تایپ اقدام کنید. اما با ورود به دوران جدید فناوری، دیگر نیازی نیست به خوتان زحمت دهید و مدت‌ها وقت گران‌بهای خود را صرف تایپ متن کنید. وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی هستند که بدون نیاز به ذره‌ای اتلاف وقت، عکس متن را از شما به صورت آپلودی دریافت می‌کنند و با کمک هوش مصنوعی، فایل متنی بدون ذره‌ای غلط املایی به شما تحویل می‌دهند. شما برای کار با این ابزارها کار سختی را در پیش ندارید؛ فقط کافی است فایل عکس را در وب سایت یا اپلیکیشنی که استفاده می‌کنید، آپلود کنید، مدتی صبر کنید و تمام! فایل تکست شما برای دانلود حاضر است و بدون هیچ دغدغه‌ای عکس خود را به تکست تبدیل نمودید.

اگر می‌خواهید در مورد این ابزارها بدانید، ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که قصد داریم به شما یاد دهیم به راحتی هرچه تمام‌تر، عکس را تبدیل به متن کنید.


اپلیکیشن ایبو:

برنامه‌های اندرویدی برای تبدیل عکس به متن بی شمار هستند؛ اما کمتر اپلیکیشنی را می‌توانید پیدا کنید که از زبان فارسی پشتیبانی کند و اکثر برنامه‌ها فقط برای تبدیل عکس به متن با زبان انگلیسی هستند. اما در ایبو داستان تفاوت دارد. ایبو یک اپلیکیشن کاربردی است که عکس را از شما می‌گیرد و در حداقل مدت زمان، تکست به شما تحویل می‌دهد.


اپلیکیشن متن یار:

یکی دیگر از برنامه‌های اندرویدی که به دلیل سادگی در کاربری و سرعت اجرای امور بالایی که دارد، از محبوبیت بالایی نزد کاربران برخوردار است. اپلیکیشن متن یار یکی از بهترین ابزارهای تبدیل تصویر به فایل متنی است و به وسیله‌ی این اپلیکیشن کار شما راحت می‌شود و سرعت انجام‌ امور شما، به شکل باور نکردنی‌ای افزایش پیدا می‌کند. متن یار را می‌توانید از گوگل پلی و اپ استورهای ایرانی دانلود کنید.


اپلیکیشن OCR:

یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های تبدیل عکس به متن، او سی آر است. این اپلیکیشن برخلاف دو اپلیکیشن قبلی، ایرانی نیست، اما از زبان فارسی + 49 زبان دیگر زنده‌ی دنیا پشتیبانی می‌کند. کاربری ساده‌ی OCR سبب شده که این اپلیکیشن بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. فقط کافی است تا فایل عکس را در اختیار این اپ بگذارید و با سرعت هرچه تمام‌تر فایل تکست خود را دریافت کنید. او سی آر را می‌توانید از گوگل پلی و استورهای ایرانی دانلود کنید.


وب سایت ioWord:

برخلاف سه مورد قبلی که اپلیکیشن‌های اندرویدی بودند، آی او ورد یک وب‌سایت تبدیل عکس به متن است. کاربری این وب‌سایت نسبتا ساده است و سرعت عملکرد خوب و قابل قبولی دارد. اگر قابلیت نصب اپ‌های اندرویدی را ندارید، وب‌سایت آی او ورد یکی از ابزارهای خوب بدون نیاز به نصب است و ما این سایت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای ورود به ioWord کلیک کنید


در این مقاله سعی کردیم به بهترین ابزارهای تبدیل عکس به فایل تکست اشاره داشته باشیم و تقریبا هرآن‌چه که خوب و در دسترس بود را به شما معرفی کردیم. اگر سابقه‌ی کار با ابزارهای تصویر به متن بهتری را داشته‌اید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید