بازی

راهنمای Elden Ring برای تازه واردها: در دقایق ابتدایی کجا برویم و چه کار کنیم؟

نویسنده : دانیال نوروزی۱۸ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

فرقی نمی‌کند که از قبل با سبک بازی‌های FromSoftware آشنا باشید یا نه، جهان باز و بزرگ بازی Elden Ring برای هر گیمری یک چشم‌اندازه زیبا و هیجان‌انگیز و البته دلهره‌آور را ترسیم می‌کند که برای زنده ماندن در دقایق ابتدایی آن قطعا به راهنمایی‌های پیش رو احتیاج خواهید داشت.

وقتی که برای نخستین بار بعد از انتخاب کلاس کاراکتر اصلی و آیتم Keepsake آغازین، وارد محدوده‌ی آغازین منطقه Limgrave می‌شوید و تمام سرزمین Limgrave و مناطق اطرافش به طور کامل از همان ابتدا در دسترس‌ شما قرار می‌گیرند. در نزدیکترین منطقه به نقطه‌ی آغازین بازی، لوکیشن‌ها و ماجراجویی‌های بسیاری انتظارتان را می‌کشند. از غارهای مخفی و دانجن‌های چالش‌برانگیز گرفته تا چندین اژدها و ترول‌های غول‌پیکر و طیف وسیعی از موجودات افسانه‌ای دیگر که در سرتاسر این سرزمین پرسه می‌زنند.

با اینکه برای پیشروی در داستان و رسیدن به نقاط داستانی مهم، مسیر مشخصی پیش رویتان قرار دارد و باید از مراحل مشخصی عبور کنید، هیچ اجباری وجود ندارد که از همان ابتدا مستقیما به سمت اولین باس‌فایت اصلی بازی بروید و نزدیکترین نقطه مهم داستانی را پشت سر بگذارید.

در واقع ما کاملا برعکس این کار را به شما توصیه می‌کنیم. چرا که بهتر است ابتدا دیگر مسیرهای فرعی بازی را پشت سر بگذارید و تا جای ممکن کاراکتر خود را ارتقا و قدرت‌هایش را افزایش دهید.

اولین کاری که باید در بازی Elden Ring انجام دهید

اولین لوکیشنی که در بازی باید به آن مراجعه کنید، قلعه‌ای بزرگ به نام Stormveil Castle است. زمانی که اولین Site of Grace را در ابتدای بازی روشن می‌کنید، جهت همین قلعه را به شما نشان می‌دهد و مشخص می‌شود که اولین مقصدتان، به سمت Stormveil Castle است. حتی Varre کاراکتر سفیدپوشی که در ابتدای بازی ملاقات می‌کنید هم راجع به اینکه قلعه اولین مقصد شماست، صحبت می‌کند.

در هر صورت فعلا دست نگه‌دارید و مستقیما به سمت قلعه حرکت نکنید. برای اینکه به راحتی از پس چالش‌های درون قلعه بربیایید، بهتر است کمی کاراکتر خود را ارتقا دهید و آیتم‌های موردنیازتان را پیدا کنید. در ادامه، اولین کارهایی که باید در بازی Elden Ring انجام دهید را به ترتیب مرور می‌کنیم. توصیه ما به شما این است که قبل از رفتن به سمت قلعه، حتما این مراحل را پشت سر بگذارید:

  • بعد از فعالسازی نخستین Site of Grace و حرف زدن با Varre به سمت شمال حرکت کنید و با نادیده گرفتن Tree Sentinel (شوالیه بزرگی که سوار بر اسب در محیط پرسه می‌زند) خودتان را به یک کلیسای تخریب‌شده به نام Church of Elleh برسانید تا یک مرچنت به نام Kale را پیدا کنید. این مرچنت آیتم‌های مهمی را در آغاز بازی به شما می‌فروشد. Crafting Kit که برای craft کردن آیتم‌های مختلف استفاده می‌شود، Cookbookهای مختلف که دستور craft کردن آیتم‌ها را به همراه دارد و همچنین یک مشعل (Torch) که برای جست‌وجو در غارهای اطراف احتیاج دارید.
  • بعد از Church of Elleh بهترین لوکیشن برای کاوش، خرابه‌های Gatefront Ruins هستند که در مقابل دروازه‌های قلعه واقع شده‌اند. در این خرابه‌ها علاوه بر گروهی از سربازهای دشمن که شکست دادنشان کار سختی نیست، دو آیتم مهم وجود دارد. یکی Map Fragment که برای دست‌یابی به نقشه این منطقه استفاده می‌شود و یک Wheststone Knife برای نصب قابلیت‌های Ash of War برروی سلاح‌ها.
  • به نزدیکترین Site of Grace در سمت غربی یا شرقی Gatefront Ruins مراجعه و با آن تعامل برقرار کنید تا کاراکتر Melina ظاهر شود و با شما صحبت کند. حال نه‌تنها می‌توانید ruinهای جمع‌آوری شده‌ی خود را برای ارتقای کاراکتر اصلی استفاده کنید، بلکه اسب Torrent را نیز از ملینا دریافت می‌کنید و می‌توانید مسافت‌های طولانی را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارید.
  • اگر می‌خواهید به چند دانجن نسبتا آسان در همین نزدیکی‌ها مراجعه کنید، بهتر است غارهای نزدیک به خود را جست‌وجو کنید تا به این دانجن‌ها برسید. قبلا از اینکه با هدف پیدا کردن غارها در محیط چرخ بزنید، مجددا یادآوری می‌کنیم که برای عبور از غارها، یک مشعل تهیه کنید. Demi Human Chef، Beastman of Azula و Erdtree Burial Watchdog باس‌های موجود در غارهای اطراف هستند و یک چالش نسبتا معادل را پیش روی شما قرار می‌دهند که پاداش بسیار خوبی نیز به همراه دارند.
  • با وجود اینکه بسیاری از کاراکترهای موجود در منطقه راجع به رویارویی با اژدهایی به نام Agheel در همین نزدیکی‌ها هشدار داده‌اند، آنچنان دور از ذهن نیست که بخواهید در همین مقطع از بازی با او مواجه شوید. در جهت شرقی Limgrave وارد یک محیط آبی بزرگ می‌شوید و در اینجا اژدهایی به نام Agheel به شما حمله می‌کند.

اگر می‌توانید او را شکست دهید و اگر احساس می‌کنید هنوز قدرت کمی دارید، در جهت شمالی دریاچه در امتداد رودخانه حرکت کنید تا کاراکتری به نام Patches را ببینید. کاراکتری که آیتم بسیار مهمی را در اختیار دارد و در ادامه داستان به آن نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین می‌توانید یک Stonesword Key را از پچز خریداری کنید که کلید ورود به برخی از مناطق قفل شده است.

  • این دریاچه همچنین در بردارنده‌ی سلاح پیشنهادی ما برای ساعات ابتدایی بازی Elden Ring است که Twinblade نام دارد. احتمالا برای به دست گرفتن این سلاح در این مقطع از بازی، باید statهای خود را ارتقا دهید که در ادامه بهتر است از متود پیشنهادی ما برای جمع‌آوری ruinها استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید حرفه‌ی جادوگری را در پیش بگیرید اما کلاسی که انتخاب کرده‌اید، هیچ اِستفی (staff) برایتان در نظر نگرفته، هرچه زودتر یک staff مناسب پیدا کنید.
  • هر سلاحی که انتخاب کنید، برای ارتقا دادنش باید کمی Smithing Stone پیدا کنید که در دو لوکیشن در Limgrave پیدا می‌شود: یک دانجن شبیه معدن که در شمال غربی دریاچه قرار دارد و یک منطقه‌ی پر از ترول در نزدیکی Stormhill که زیاد از Stormveil Castle دور نیست.

تا اینجای کار حداقل به یک سلاح خوب مجهز شده‌اید، کاراکتر خود را مقدار قابل توجهی level up کرده‌اید و همچنین با ساز و کار جهان بازی Elden Ring نیز آشنا شده‌اید.

راهنمای مقدماتی بازی Elden Ring: چگونه به Stormveil Castle برسیم؟

برای رسیدن به Stormveil Castle در بازی Elden Ring مسیر نسبتا مستقیمی در پیش دارید. فقط کافی است از دروازه‌های نزدیک Gatefront Ruins وارد شوید و مسیر سربالایی را پشت سر بگذارید تا به دروازه بعدی برسید. البته که این مسیر بسیار مستقیم است، اما پر شده از دشمنان کوچک و بزرگی که باید به کمک تورنت با سرعت از میان‌شان عبور کنید یا به ترتیب همه‌شان را شکست دهید.

بعد از پشت سر گذاشتن موانع موجود در مسیر و رسیدن به دروازه‌ی دوم، حالا فقط یک سد دیگر مانع ورودتان به قلعه است. نخستین باس اصلی بازی، Margit the Fell Omen. مارگیت چالش قابل توجهی برای شما ایجاد می‌کند و بهتر است تا جای ممکن خودتان را level up و به انواع آیتم‌های دفاعی و سامن‌های (summons) موجود در این مقطع از بازی، مجهز کنید.

اگر شما نیز مثل ما و خیلی دیگر از پلیرهایی که برای اولین بار بازی Elden Ring را تجربه کرده‌اند، در باس‌فایت مارگیت متوقف شده‌اید و پس از چندین بار تلاش پیاپی احساس می‌کنید قدرت کافی برای شکست دادنش را ندارید. بهتر است کمی بیشتر در سرزمین Limgrave جست‌وجو کنید و قدرت خود را افزایش دهید.

یکی از مهم‌ترین نقاط قوت بازی Elden Ring همین است که هیچوقت با گیر کردن در یک باس‌فایت، روند بازی کردن‌تان متوقف نخواهد شد. چرا که همیشه یک جهان بزرگ و پر از لوکیشن‌های جدید و چالش‌های ساده‌تر در اطرافتان وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید و سپس با قدرت بیشتری برگردید و انتقام خود را از باس‌فایتی که شما را به چالش کشیده بود، بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید