بازی

آموزش بازی فیفا 23: نکات و ترفندهای کامل آلتیمیت تیم – قسمت اول

آموزش بازی فیفا 23
نویسنده : دانیال نوروزی۱۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

آموزش بازی فیفا 23 قطعا می‌تواند از شما یک بازیکن حرفه‌ای‌تر بسازد تا بتوانید لذت بیشتری را از بازی ببرید. در قسمت اول آموزش بازی فیفا 23، به بخش محبوب آلتیمیت تیم و نکات و ترفند‌های این حالت در بازی فیفا 23 پرداخته‌ایم.

سال گذشته بازی فیفا 23، آخرین نسخه سری فوتبال معروف شرکت EA منتشر شد و با حالت FIFA Ultimate Team (FUT) به آغوش طرفداران این عنوان بازگشت. این حالت همیشه محبوب تعویض کارت به شما امکان می‌دهد بازیکنان را با باز کردن بسته‌ها یا خرید آنها در بازار FUT جمع‌آوری کنید. هدف FUT این است که تیم ایده‌آل خود را بسازید و به‌صورت آنلاین یا در حالت‌های تک نفره نتیجه نهایی را با بقیه بازیکنان به اشتراک بگذارید.

آموزش بازی فیفا 23
در حالت Moments بازی کنید

یکی از موارد جدید اضافه شده به فیفا 23، بخش Moments است که در آن می‌توانید سناریوهای خاصی را برای کسب ستاره کامل کنید. با ستاره‌هایی که به دست می‌آورید، می‌توانید بسته‌های بازیکنان را خریداری کرده و تیم خود را ارتقا دهید. یکی از نکات مهم در مورد Moments این است که در تمام سناریوهای اولیه، همه چیز بستگی به نحوه بازی تیم دارد. اگرچه انجام این مراحل برای بازیکنان حرفه‌ای کارهای ساده‌ای است، اما به‌راحتی می‌توان از آن‌ها برای به دست آوردن هرچه سریع‌تر امتیاز ستاره استفاده کرد. Moments یک راه عالی برای ورود به بازی ارائه می‌دهد و در عین حال قادر به شما جوایزی پس از تکمیل هر مرحله می‌دهد. این یک حالت جالب است که EA به FIFA Ultimate Team اضافه کرده است و به شما واحد خریدی علاوه بر سکه ارائه می‌دهد.

آموزش بازی فیفا 23
تا جایی که می‌توانید اهداف را کامل کنید

در Ultimate Team فیفا 23، شما می‌توانید اهداف مختلفی را تکمیل کنید که در طول بازی به شما کمک می‌کنند و همچنین پس از اتمام هر هدف، بسته‌ها و سکه‌هایی به شما پاداش داده می‌شود. در منوی اهداف، چند گزینه مختلف وجود دارد که می‌توانید برای رسیدن به آنها تلاش کنید. هنگامی که اهداف را باز می‌کنید، ابتدا وظایف روزانه خود را خواهید دید که معمولاً شامل ترکیبی از کارهای مختلف در بازی، مانند برنده شدن در یک مسابقه در هر حالت، به ثمر رساندن دو گل، زدن 50 پاس یا دادن 5 پاس گل می‌شود.

اهداف خاص دیگری مانند گل‌زنی فقط با بازیکنان نقره‌ای یا در یک درجه سختی خاص وجود دارد که انجام آنها دشوارتر است اما تکمیل آن‌ها پاداش بیشتری به همراه دارد. برگه اهداف دیگر Milestones است و در آن‌ جا کارهایی را پیدا خواهید کرد که انجام آن‌ها به شما یک بسته فوتبالیست‌ها را می‌دهد. اگر می‌خواهید سکه‌ها یا بسته‌های بازیکن بیشتری دریافت کنید، حتماً چالش‌های بخش اهداف را انجام دهید.

بخش پایانی، صفحه Foundations است، جایی که تمام اهداف ابتدایی بازی قرار دارد و شما را در زمینه اصول FUT راهنمایی می‌کند. از این قسمت می‌توانید همه چیز را در مورد حالت بازی و بهترین روش انجام آن در فیفا 23 یاد بگیرید و تمرین کنید.

آموزش بازی فیفا 23
چالش‌های ساخت تیم را کامل کنید

چالش‌های ساخت تیم (SBC) برای کمک به باز کردن بسته‌ها و در عین حال ساختن یک تیم مناسب به شما کمک می‌کنند. در این بخش شما درک بهتری از نحوه ترکیب اعضای تیم و انتخاب بهترین بازیکنان پیدا خواهید کرد. SBCها اهداف خاصی را برای عبور از هر چالش مشخص می‌کنند که شامل قرار دادن تعداد مشخصی از بازیکنان از همان کشور در تیم می‌شود.

هنگامی که شرایط مورد نظر هر چالش را برآورده کردید، بازیکنان تیم را برای تعویض با یک بسته بازیکن جدید، از بازی کنار می‌گذارید؛ بنابراین از بازیکنانی که می‌خواهید نگه دارید استفاده نکنید زیرا پس از معامله دیگر به آن‌ها دسترسی نخواهید داشت.

پس از تکمیل چالش‌های بخش Foundations و آشنا شدن با اصول اولیه FUT، چالش‌های ارتقا برای شما باز می‌شود. این قسمت به شما اجازه می‌دهد در تیم‌هایی از بازیکنان برنز، نقره یا طلا معامله کنید تا آنها را به بازیکنان با کیفیت بهتر ارتقا دهید. چالش‌های ارتقا یک راه عالی برای افزایش قدرت تیم شما و همچنین کسب رتبه بالای در هنگام شروع است.

آموزش بازی فیفا 23
لازم نیست از همان ابتدا آنلاین بازی کنید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های Ultimate Team فیفا 23، بازی آنلاین با دیگران است تا به بقیه ثابت کنید بهترین تیم را دارید. وقتی تازه شروع به بازی می‌کنید، بهتر است از شرکت در حالت‌های آنلاین اجتناب کنید، زیرا نمی‌توانید به‌راحتی علت برد یا باختتان را تعیین کنید. بهترین کار برای افراد تازه‌کار این است که حالت‌های تک نفره را بازی کنند. در این حالت‌ها همچنان پس از برنده شدن به شما سکه و جوایز دیگری داده می‌شود و می‌توانید در فضای آرام‌تری به تمرین و یادگیری تکنیک‌های مختلف بپردازید. این کار عادت کردن به FUT را برای شما آسان‌تر می‌کند و پس از مدتی، زمانی که احساس کردید آماده هستید، تیم خود را به مسابقات آنلاین ببرید.

آموزش بازی فیفا 23
برای ساخت تیم در حالت Squad Battles بازی کنید

پرثمرترین حالت تک نفره در Ultimate Team فیفا 23، Squad Battles است، زیرا بازه زمانی انعطاف پذیر و پاداش‌های سطح بالایی به تازه واردان عرضه می‌کند. Squad Battle به شما این امکان را می‌دهد که با تیم‌هایی که توسط افراد واقعی ساخته شده‌اند، اما توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند، روبرو شوید و یک سیستم مقیاس‌بندی داشته باشید که برای بازی با درجه سختی بالاتر پاداش می‌دهد. هدف شما این است که در یک دوره هفت روزه در حداکثر 40 مسابقه تا جایی که می‌توانید امتیاز جمع کنید تا در یکی از پنج ردیف قرار بگیرید:

  • 200 تیم برتر
  • بهترین‌ها
  • طلا
  • نقره
  • برنز
  •  
آموزش بازی فیفا 23

هر دسته به زیرشاخه‌هایی تقسیم می‌شود و در پایان دوره، پاداش‌ها طبق سطح شما طبقه‌بندی می‌شوند. هدف‌گذاری برای Elite 1 بسیار منطقی است و سه جایزه اصلی را به شما ارائه می‌دهد:

  • بسته تبلیغاتی ویژه
  • دو بسته بازیکنان کمیاب
  • 10000 سکه FUT

این منابع ابزارهای بسیار مهمی هستند که به شما در ایجاد تیم ایدئالتان کمک می‌کنند. بسته تبلیغاتی کمیاب احتمالاً شامل یک بازیکن با رتبه بالا خواهد بود که در 11 بازیکن اصلی یا نیمکت شما جای می‌گیرد. دو بسته بازیکنان کمیاب اغلب حاوی فوتبالیست‌های جانبی برای چالش‌های Squad Builder یا شانس گرفتن کارت‌های کمیاب هستند و در نهایت، سکه‌های FUT توانایی شما را برای خرید بازیکنان یا اقلام مصرفی باشگاهتان افزایش می‌دهد.

به پایان قسمت اول آموزش بازی فیفا 23 رسیدیم. در قسمت دوم آموزش بازی فیفا 23 به سایر نکات و ترفند‌های حالت آلتیمیت تیم خواهیم پرداخت.

مطالعه قسمت بعد: آموزش بازی فیفا 23: نکات و ترفندهای کامل آلتیمیت تیم – قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید