آموزش

چگونه کیبورد گوشی سامسونگ را فارسی کنیم به زبان ساده

چگونه کیبورد گوشی سامسونگ را فارسی کنیم
نویسنده : ساناز محمدی۰۴ بهمن ۱۴۰۲
0 دیدگاه

هر چقدر هم که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشیم و درک این زبان برای ما ساده باشد، کار کردن با گوشی ای که کیبورد فارسی داشته باشد برای ما ساده تراست، بویژه برای گفتگوهای طولانی. اگر از گوشی سامسونگ استفاده می کنید و کیبورد آن به طور پیش فرض بر روی زبان انگلیسی قرار دارد، می توانید آنرا به فارسی تغییر دهید. حتما می پرسید چگونه؟ همراه مگ تک باشید تا به زبان ساده آموزش دهیم چگونه کیبورد گوشی سامسونگ را فارسی کنیم.

فارسی کردن کیبورد گوشی سامسونگ

گوشی های سامسونگ از سیستم عامل اندروید 4 به بعد، منو کیبورد فارسی هم دارند، اما ممکن است گوشی شما چنین قابلیتی نداشته باشد و تنها از زبان های خارجی پشتیبانی کند. برای اینکه بدانید چگونه کیبورد گوشی سامسونگ را به فارسی تبدیل کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

فارسی کردن کیبورد در گوشی سامسونگ ساده است و تنها کافیست به روش زیر عمل کنید:

  1. دسترسی به تنظیمات

ابتدا به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود بروید. معمولاً این گزینه را می‌ توانید در صفحه اصلی یا در کشوی برنامه‌ ها پیدا کنید

2. ورود به بخش مدیریت زبان

در تنظیمات، به دنبال گزینه‌ ای مانند
(General management)، (Language and input)، یا “زبان و ورودی” بگردید و آن را انتخاب کنید

3. انتخاب کیبورد

در بخش (Language and input)، گزینه (On-screen keyboard) یا “کیبورد روی صفحه” را پیدا و انتخاب کنید. سپس “Samsung Keyboard” یا “کیبورد سامسونگ” را انتخاب نمایید

4. افزودن زبان فارسی

درون تنظیمات کیبورد سامسونگ، به دنبال گزینه‌ ای مانند “Languages and types” یا “زبان‌ ها و نوع‌ ها” بگردید و آن را انتخاب کنید.
اکنون باید گزینه “Add input languages” یا “افزودن زبان‌ های ورودی” را ببینید. این گزینه را انتخاب کنید.
در فهرست زبان‌ های موجود، (فارسی9 را پیدا کرده و فعال کنید.


تغییر زبان کیبورد به فارسی

پس از افزودن زبان فارسی، وقتی کیبورد روی صفحه نمایش ظاهر می‌ شود، می‌ توانید با لمس کلید تغییر زبان (معمولاً یک کره زمین یا کلیدی با نشان زبان‌ ها)، بین زبان‌ های مختلف تغییر دهید.
با این مراحل، کیبورد گوشی سامسونگ شما باید قادر به تایپ به زبان فارسی باشد. توجه داشته باشید که برخی از گوشی‌ ها ممکن است در بخش‌ هایی از این روند کمی تفاوت داشته باشند، بنابراین اگر گزینه‌ های دقیقاً مشابهی که ذکر شده را پیدا نکردید، به دنبال گزینه‌ های مشابه در بخش‌ های مربوطه باشید.

  • در صورتی که بین زبان های ورودی زبان فارسی را پیدا نمی کنید، می توانید کیبورد فارسی را از اینترنت دانلود کرده و روی گوشی خود فعال نمایید.
  • همچنین با دانلود برنامه کیبورد SwiftKey ،Multiling Keyboard یا CM Keyboard می توانید بصورت رایگان، زبان فارسی را روی گوشی خود فعال نمایید. سپس در بخش تنظیمات کیبورد تازه نصب شده، بان کیبورد را جستجو کرده و فارسی را انتخاب نمایید.
  • اگر فونت متن در کیبورد خیلی بزرگ یا کوچک است برای تغییر اندازه آن می توانید از بخش تنظیمات وارد Setting Display و سپس Font and screen zoom شوید. سپس با انتخاب اندازه فونت، سایز فونت مورد نظر را انتخاب کرده و با ضربه بر روی Apply آنرا نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید