آموزش

چگونه از یک برنامه دوتا داشته باشیم؟

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۰ مهر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

امروزه بسیاری از ما دارای چند حساب کاربری مجزا در یک برنامه هستیم. اما معمولاً گوشی‌های اندرویدی و آیفون اجازه استفاده همزمان از این حساب‌ها را نمی‌دهند و تنها یکی از آن‌ها را پشتیبانی می‌کنند.

خوشبختانه راه حل‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد. شما می‌توانید به راحتی یک نسخه دوم از برنامه موردنظرتان را روی گوشی اندرویدی نصب و از طریق آن به حساب دوم خود دسترسی پیدا کنید.

نصب دو نسخه از یک برنامه کار چندان سختی نیست و نیازی به اپلیکیشن شخص ثالث ندارد. شما می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های داخلی گوشی خود، یک کپی از برنامه موردنظر را روی گوشی خود ایجاد و از آن به عنوان برنامه دوم استفاده نمایید.

اگر قصد دارید دو نسخه از یک اپلیکیشن را روی گوشی هوشمند خود داشته باشید، ادامه‌ این مطلب را از دست ندهید.

نصب دو نسخه از یک برنامه روی گوشی‌های سامسونگ

امکان نصب دو نسخه از یک برنامه روی گوشی‌های سامسونگ، به صورت پیش‌فرض وجود دارد. این امکان با استفاده از قابلیت Dual Messenger فراهم می‌شود.

در گوشی‌های سامسونگ با سیستم‌عامل اندروید ۸.۰ و جدیدتر، می‌توان از این ویژگی برای داشتن دو حساب مجزا برای برنامه‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

بنابراین امکان نصب هم‌زمان دو حساب واتس‌اپ روی یک گوشی سامسونگ وجود دارد.

برای فعال کردن این قابلیت، کافی است وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Dual Messenger در قسمت «Advanced features» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید برنامه‌های سازگار مانند واتس‌اپ را برای نصب دوگانه انتخاب کنید.

نصب دو نسخه از یک برنامه روی گوشی‌های شیائومی

در گوشی‌های شیائومی، امکان نصب دوگانه برنامه‌ها (Dual Apps) وجود دارد و رابط کاربری MIUI به کاربر اجازه می‌دهد دو نسخه از یک برنامه را روی گوشی  شیائومی خود نصب کند.

برای دسترسی به این قابلیت در گوشی‌های شیائومی، کافی است وارد بخش تنظیمات شده و گزینه Apps را انتخاب کرد. سپس گزینه Dual Apps را پیدا کرده و باز کنید.

در این بخش لیستی از برنامه‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند، نمایش داده می‌شود. کاربر می‌تواند برنامه موردنظر خود مانند واتس‌اپ را فعال کرده و پس از مدتی شاهد دو آیکون از آن برنامه باشد و از دو حساب مجزا استفاده کند.

بنابراین به راحتی می‌توان دو نسخه از یک برنامه را در گوشی‌های شیائومی نصب کرد.

نصب دو نسخه از یک برنامه روی گوشی‌های هواوی

در گوشی‌های هواوی با استفاده از قابلیت App Twin می‌توانید دو نسخه از یک برنامه را نصب کنید. برای فعال کردن این قابلیت، کافی است وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه App Twin را پیدا کنید.

سپس لیست برنامه‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند، نمایش داده می‌شود. شما باید برنامه موردنظر خود مانند واتس‌اپ را انتخاب و فعال کنید.

پس از تایید شماره تلفن همراه، دو نسخه از برنامه موردنظر روی گوشی نصب خواهد شد و می‌توانید از دو حساب مجزا به صورت هم‌زمان استفاده کنید.

پس به راحتی می‌توانید در گوشی‌های هواوی، دو نسخه از یک برنامه هم‌زمان فعال داشته باشید.

نصب دو نسخه از یک برنامه روی گوشی‌های آیفون

همه از فضای کاملا بسته و محدود سیستم‌عامل iOS آگاهی دارید و عملا اپل قابلیت استفاده از دو برنامه به صورت هم‌زمان روی آیفون را از کاربران خود دریغ کرده است.

اما جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که اپلیکیشن‌هایی مانند واتس‌اپ دارای دو نسخه استاندارد و بیزینس در اپ استور آماده دانلود هستند.

پیام‌رسان‌های دیگر مانند تلگرام نیز به طور پیش‌فرض از چند حساب کاربری پشتیبانی می‌کنند.

پس عملا جای نگرانی وجود ندارد و در گوشی‌های آیفون نیز امکان استفاده از یک برنامه به صورت Dual وجود دارد؛ اما نه به راحتی و سادگی گوشی‌های اندرویدی!

نصب دو نسخه از یک برنامه روی سایر برندها

امکان نصب دو نسخه از یک برنامه اندرویدی به طور پیش‌فرض تنها در برخی از گوشی‌های خاص وجود دارد. این قابلیت بیشتر در گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و وان‌پلاس دیده می‌شود.

البته اگر صاحب این مدل‌ها نیستید، می‌توانید با نصب برنامه‌هایی مانند Parallel Space به این امکان دسترسی پیدا کنید.

هرچند هر برند نام متفاوتی برای این ویژگی در نظر گرفته است، اما روند فعال‌سازی آن در همه گوشی‌ها تقریباً یکسان است. به طور خلاصه، برای داشتن دو نسخه از یک برنامه، باید ابتدا قابلیت مربوط به آن را در تنظیمات گوشی پیدا کرده و فعال کنید.

نصب دو نسخه از یک برنامه روی گوشی‌های وان پلاس

ابتدا به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کرده و به سمت پایین اسکرول کنید.

گزینه‌های Utilities و سپس Parallel Apps را پیدا و انتخاب کنید.

در این بخش لیستی از برنامه‌هایی که قابلیت نصب دوگانه دارند، نشان داده می‌شود.

برنامه مورد نظر خود را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا فعال شود.

با این کار یک نسخه دوم از آن برنامه به صورت خودکار ایجاد و نصب می‌شود.

نسخه دوم ایجاد شده مستقل از نسخه اولیه بوده و می‌توانید آن را به صورت جداگانه شخصی‌سازی کنید.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا نحوه نصب دو نسخه از یک اپلیکیشن را روی گوشی اندرویدی و آیفون را به شما آموزش دهیم. با دسته بندی برندها سعی کردیم کار را برای شما راحت کنیم.

منبع: https://mytosheh.com/installing-two-similar-programs

دیدگاهتان را بنویسید