سیم کارت

آموزش نحوه شماره گیری سریع در تلفن ثابت تکنوتل

آموزش نحوه شماره گیری سریع در تلفن ثابت تکنوتل
نویسنده : ساناز محمدی۰۷ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

با وجود گسترش گوشی های همراه، همچنان در منازل و ادارات از تلفن های ثابت رومیزی استفاده می شود. از جمله قابلیت های تلفن های ثابت شماره گیری سریع است که برای صرفه جویی در زمان و جلوگیری از خطا در شماره گیری استفاده می شود و ممکن است فعالسازی آن در هر برند متفاوت باشد. تکنوتل از جمله برندهای شناخته شده و با سابقه در زمینه تولید تلفن به دو شکل بی سیم و ثابت است و در این مقاله از مگ تک می خواهیم آموزش نحوه شماره گیری سریع در تلفن ثابت تکنوتل را با شما در میان بگذاریم.

شماره گیری سریع تلفن تکنوتل

تکنوتل در زمینه طراحی تلفن، ساخت لامپ کم مصرف، ریموت کنترل و آیفون تصویری؛ با طراحی مدرن، قطعات مرغوب و روش های کنترل کیفی دقیق بیش از 19 سال سابقه درخشان دارد. اما خیلی ها آنرا با تلفن های ثابت و بی سیم می شناسند.

اگر معنی دکمه های تلفن ثابت تکنوتل را نمی دانید و حالا می خواهید از قابلیت شماره گیری سریع تلفن تکنوتل استفاده کنید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

نحوه شماره گیری سریع در تلفن تکنوتل

در ادامه نحوه ذخیره شماره در تلفن ثابت تکنوتل و شماره گیری سریع در آنرا آموزش می دهیم:

 1. بدون اینکه گوشی را از روی تلفن ثابت بردارید، شماره مورد نظر را وارد کنید و برای ذخیره شماره بر روی صفحه نمایش دکمه store را فشار دهید
 2. در این حالت کلمه store به شکل چشمک زن روی صفحه نمایش دیده می شود
 3. دکمه M1 را فشار دهید تا شماره در حافظه آن ذخیره شود.
 4. مثلا فرض کنیم شماره مورد نظر ما 11111111 باشد؛ برای شماره گیری سریع بدون برداشتن گوشی از روی تلفن شماره 11111111 را وارد می کنیم
 5. دکمه STORE را می زنیم
 6. بعد از مشاهده کلمه store به شکل چشمک زن روی صفحه نمایش تلفن، دکمه M1 را می زنیم تا شماره در حافظه ذخیره شود
 7. حالا دکمه up یا down را فشار دهید و از طریق فشردن دکمه M1 شماره گیری کنید
 8. در این وضعیت تلفن شروع به شماره گیری می کند و تماس برقرار می شود.
 9. کلید تغییر سرعت شماره گیری در انتهای تلفن قرار دارد و با جابجایی در جهت T یا P می توانید سرعت شماره گیری را افزایش دهید.
 • اگر با فشردن دکمه M1 عبارت CODE NO بر روی صفحه نمایش تلفن تکنوتل ظاهر شد، به این معنی است که شماره در این دکمه ذخیره نشده است.
 • برای تغییر شماره در دکمه های ذخیره تلفن تکنوتل، دکمه SET را فشار دهید، شماره را وارد کنید، دوباره دکمه SET را بزنید تا شماره جدید تایید شود و در آخر برای خروج دکمه STORE را بزنید.

شماره گیری سریع در تلفن ثابت

اگر از مدل های قدیمی تری تلفن تکنوتل استفاده می کنید و به دنبال روشی برای شماره گیری سریع در تلفن ثابت تکنوتل هستید، برای شماره گیری با تلفن های قدیمی تکنوتل به روش زیر عمل کنید:

 1. کد *51* را شماره گیری کنید
 2. کد دو رقمی مورد نظر خود را وارد کنید
 3. و در آخر شماره گیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید