بازی

راهنمای بازی کلش رویال (Clash Royale)

راهنمای بازی کلش رویال
نویسنده : دانیال نوروزی۰۳ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

کلش رویال یک بازی استراتژی از سازندگان کلش آف کلنز است که بازیکنان در آن با جمع‌آوری سری کارت‌های قوی، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. از کارت‌های موجود در هر دسته برای احضار شخصیت‌های مختلف استفاده می‌شود و برای برنده شدن در مسابقه، باید به کمک این کارت‌ها، برج‌های حریف خود را نابود کنید. در این مقاله راهنمای بازی کلش رویال به شما آموزش شروع بازی را ارائه می‌دهیم.

شروع بازی کلش رویال

1- بازی کلش رویال را دانلود کنید

شما می‌توانید بازی کلش رویال را به‌صورت رایگان از طریق گوگل پلی استور در اندروید یا اپ استور در گوشی‌های آیفون دانلود کنید. برای دریافت بازی کلش رویال مراحل زیر را دنبال کنید:

 • گوگل پلی استور را در گوشی اندروید یا اپ استور را در آیفون یا آیپد خود باز کنید.
 • روی تب جستجو (فقط آیفون و آیپد) ضربه بزنید.
 • نام کلش رویال را در نوار جستجو تایپ کنید.
 • در کنار نماد یا بنر کلش رویال روی گزینه GET یا Install ضربه بزنید.
 • روی open یا نماد کلش رویال در صفحه اصلی یا منوی برنامه‌ها ضربه بزنید تا بازی برایتان باز شود.
راهنمای بازی کلش رویال

2-مراحل آموزشی ابتدای بازی کلش رویال را انجام دهید

هنگامی که برای اولین بار کلش رویال را اجرا می‌کنید، بازی توضیحات اولیه مورد نیاز را طی 5 نبرد آموزشی به شما یاد می‌دهد که از طریق مبارزه، جمع‌آوری کارت‌ها و باز کردن صندوقچه‌ها شما را راهنمایی می‌کنند. برای عبور از مراحل آموزشی کافی است دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا نحوه کار بازی کلش رویال را بیاموزید.

 • بهتر است از الماس‌های خود استفاده نکنید و آنها را برای بعد نگه دارید.
 • در مراحل بعدی می‌توانید به قسمت فروشگاه و مسابقات دسترسی پیدا کنید.
 • در بازی کلش رویال ثبت‌نام کنید

پس از اتمام مبارزات آموزشی، از شما خواسته می‌شود که یک نام کاربری انتخاب کنید و با شرایط و ضوابط بازی کلش رویال موافقت کنید. نامی را که می‌خواهید در بازی نشان داده شود را وارد کنید و روی گزینه Okay ضربه بزنید. بعد از اتمام این مراحل می‌توانید به‌صورت آنلاین با بقیه بازیکنان مبارزه کند. همچنین در پایان این مرحله، ایموت انحصاری مرغ را نیز دریافت خواهید کرد.

نحوه شرکت در مسابقات بازی کلش رویال

1- یک مسابقه جدید شروع کنید

برای شروع مسابقه، بازی کلش رویال را باز کنید و روی گزینه جنگ که در پایین با علامت دو شمشیر نشان داده شده، ضربه بزنید.

2- با میدان نبرد آشنا شوید

 این میدان به دو سمت تقسیم می‌شود که هرکدام شامل سه برج است. سمت میدان شما در پایین صفحه و سمت حریف شما در بالای صفحه قرار دارد. هر دو طرف توسط رودخانه‌ای با دو پل تقسیم می‌شود. دو برج در طرفین، برج‌های دفاعی و برج‌های بزرگ در وسط، برج‌های پادشاه هستند.

3- با اکسیرها آشنا شوید

شما برای فراخواندن کارت‌ها به اکسیر نیاز دارید. هر بازیکن مسابقه را با 5 اکسیر شروع می‌کند و حداکثر می‌تواند 10 اکسیر به همراه داشته باشد. در شروع هر مرحله، بازیکنان در هر 2.8 ثانیه، یک اکسیر به دست می‌آورند. پس از 2 دقیقه، بازی وارد مرحله دو اکسیر می‌شود و شما در هر 1.4 ثانیه یک اکسیر کسب می‌‎کنید.

4- حملات مختلف انواع کارت‌ها را یاد بگیرید

واحدها و حملات شما با کارت‌هایی در پایین صفحه نمایش داده می‌شوند. این کارت‌ها می‌توانند مانند شوالیه، مینیون، کمان‌دار و غول، یک واحد باشند و همچنین می‌توانند حملات مختلف مانند گلوله آتشین یا رگبار تیرها را نشان دهند. عدد پایین کارت نمایانگر تعداد اکسیرهایی است که برای فراخواندن هر واحد لازم است. روی کارت مورد نظر ضربه بزنید و آن را در جایی که می‌خواهید مستقر شود قرار دهید. شما نمی‌توانید نیروهای خود را در مناطقی که با رنگ قرمز روی میدان نبر مشخص‌ شده‌اند قرار دهید.

 • می‌توانید به کمک کارت‌های متنوع به برج‌ها و نیروهای حریف مقابل خود حمله و آسیب وارد کنید.
 • می‌توانید از چندین کارت به‌صورت هم‌زمان استفاده کنید، فقط باید اکسیر کافی داشته باشید.
 • سعی کنید یک کارت حمله اولیه مانند شوالیه یا غول را در کنار مینیون‌ها یا کمان‌داران به‌عنوان نیروی پشتیبان به کار ببرید.

5- برج‌های حریف خود را نابود کنید

در بازی کلش رویال، برای پیروز شدن در هر مسابقه باید تمام برج‌های حریفتان را از بین ببرید. برج‌های بزرگ پشتی، برج‌های پادشاه نام دارند. اگر برج پادشاه یک بازیکن سقوط کند، مسابقه به نفع تیم مقابل پایان می‌یابد.

6- پاداش خود را دریافت کنید

شما به ازای هر برجی که در طول مسابقه تخریب می‌کنید، یک تاج برنده می‌شوید و همچنین هر بار که در یک مسابقه پیروز شوید یک صندوقچه به دست می‌آورید. برای باز کردن صندوق جوایز، روی نماد Tap to Unlock و سپس برای باز کردن قفل جعبه روی Countdown ضربه بزنید تا شمارش معکوس شروع شود. تایمر شمارش معکوس ممکن است از 1 ساعت تا 8 ساعت طول بکشد و پس از اتمام این زمان می‌توانید محتویات صندوق جایزه خود را دریافت کنید. این جوایز به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و اکثر صندوق‌ها معمولاً حاوی مقداری طلا و تعدادی کارت هستند.

چیدمان کارت‌ها در بازی کلش رویال

1- صفحه کارت‌ها را در کلش رویال باز کنید

 برای دسترسی به صفحه کارت‌ها، بازی کلش رویال را باز کنید و روی نمادی که شبیه به 3 کارت در پایین صفحه است ضربه بزنید.

 • یک دسته کارت انتخاب کنید
 • شما می‌توانید 10 دسته کارت منحصربه‌فرد داشته باشید. برای انتخاب دسته‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، روی یکی از کادرهای شماره گذاری شده در بالای منوی کارت‌ها ضربه بزنید
 • کارت‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید

کارت‌های موجود در دسته شما در بالای منوی نبرد قرار دارند و می‌توانید 8 کارت در هر دسته داشته باشید. همه کارت‌هایی که پیدا کرده‌اید در مجموعه کارت‌های شما فهرست شده‌اند. برای انتخاب هر کارت از مجموعه خود، کافی است روی گزینه موردنظر ضربه بزنید. نقطه‌ای که می‌خواهید کارت جدید را در آنجا قرار دهید انتخاب کنید. اگر از قبل کارتی در آن نقطه وجود داشته باشد، با کارت جدید تعویض می‌شود.

 • در مورد نحوه چیدمان کارت‌های خود خوب فکر کنید. دسته کارت شما باید یک حالت برد داشته باشد که کارت اصلی حمله محسوب می‌شود و مابقی کارت‌ها باید به شرایط برد اصلی کمک کنند؛ بنابراین دسته کارت‌هایی را جمع‌آوری کنید که به بهترین وجه با سبک بازی شما مطابقت داشته باشند.

2- کارت‌های خود را ارتقا دهید

وقتی نوار زیر هر کارت سبز می‌شود، می‌توانید آن را به سطح بعدی ارتقا دهید. برای ارتقای کارت‌های خود، روی گزینه Upgrade در زیر کارت ضربه بزنید و در صفحه ارتقا دوباره همین کار را انجام دهید. ارتقاها مزایای جدیدی مانند افزایش آسیب و سلامتی بیشتر به کارت‌های شما اضافه می‌کند.

3- کارت‌های جدید جمع کنید

جمع‌آوری کارت‌های جدید به شما اجازه می‌دهد که ترکیب قدرتمندی از نیروهای متنوع ایجاد کنید. هرچه بیشتر مبارزه کنید و سطحتان بالاتر برود، کارت‌های بهتری در دسترس شما قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید از یکی از مراحل زیر برای یافتن کارت‌های جدید استفاده کنید:

4- با ضربه زدن روی نمادی که شبیه صفحه اجتماعی است به یک قبیله بپیوندید

 نماد صفحه اجتماعی شبیه سپری است که افرادی روی آن هستند. در این بخش پس می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه نارنجی درخواست کارت جدید بدهید و اگر کسی از اعضای قبیله مایل باشد می‌تواند آن کارت را به شما اهدا کند.

راهنمای بازی کلش رویال

5- خرید کارت از مغازه

مغازه یک صفحه با نمادی شبیه به صندوقچه پر از گنج است. شما می‌توانید هر 12 ساعت یک بار فروشگاه 1 کارت عادی (10 طلا)، 1 کارت کمیاب (100 طلا) و 1 کارت حماسی (1000 طلا)، از فروشگاه بخرید.

6- بازکردن صندوقچه رایگان

شما هر 4 ساعت یک صندوقچه رایگان دریافت می‌کنید و می‌توانید هم‌زمان دو صندوق آزاد داشته باشید.

7- باز کردن صندوقچه تاج‌دار

اگر 10 تاج از مسابقات برنده شوید، می‌توانید یک صندوقچه تاج‌دار باز کنید. برای باز کردن این صندوق، روی نماد طلایی که می‌گوید «در صورت موجود بودن دریافت کنید» ضربه بزنید.

8- در رقابت‌های قبیله‌ای و مسابقات شرکت کنید

صندوقچه‌های قبیله‌ای هر 2 هفته یکبار عرضه می‌شوند و قبیله شما برای باز کردن آن باید به تعداد کافی تاج جمع کند. علاوه بر این، پس از رسیدن به سطح 8، می‌توانید به تورنمنت‌ها بپیوندید. اگر در 12 مسابقه برنده شوید، جایزه بزرگی دریافت خواهید کرد. اگرچه تنها برای شرکت در مسابقات نیز، یک صندوق کوچک به شما تعلق می‌گیرد.

راهنمای بازی کلش رویال

یکی از این دسته کارت‌ها را امتحان کنید

موارد زیر حاوی ترکیب خوبی از نیروها، جادوها و ساختمان‌ها هستند و می‌توانند برای شروع بازی کلش رویال به شما کمک کنند.

گابلین آرنا: کلبه گابلین، غول، بمب‌افکن، شاهزاده، جادوگر، والکری، گلوله آتشین، تیرهای پیکانی

گودال استخوان: ارتش اسکلت، جادوگر، مینیون‌ها، غول اسکلت، تیرهای پیکانی، کلبه گابلین، مینی پکا، والکری

کاسه بربرها: شاهزاده، بمب‌افکن، غول بزرگ، بربرها، تیرها، جادوگر، والکری، گلوله آتشین

دره طلسم: آینه، جادوگر (سطح 5 یا بالاتر) / جادوگر، گراز سوار، توپ، تفنگ‌دار والکری، بمب‌افکن

کارگاه سازندگان: تفنگ‌دار، بشکه گابلین، گراز سوار، آتش‌انداز، توپ آتشین، برج اینفرنو، ارتش مینیون‌ها و ارتش اسکلت‌ها

دیدگاهتان را بنویسید