خودرو

نحوه استفاده از سامانه یکپارچه فروش خودرو

نویسنده : تحریریه۰۳ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

همان‌طور که می‌دانید مدتی است سامانه‌ای تحت عنوان سامانه یکپارچه فروش خودرو راه اندازی شده و پروسه قرعه‌کشی شرکت‌های خودروساز حذف شده است. هدف از این طرح عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به افزایش و تثبیت جریان تولید خودرو در سال جاری و همچنین برنامه ریزی انجام شده برای افزایش مستمر تولید است. در این آموزش قصد داریم تمام ویژگی‌ها و مراحل سامانه یکپارچه فروش خودرو را معرفی کنیم.

سامانه یکپارچه فروش خودرو از طریق این لینک در دسترس است.

فهرست مطالب

پس از مطالعه دقیق مندرجات اطلاعیه و درصورت پذیرش شرایط طرح، متقاضیان واجد شرایط می توانند از روز چهارشنبه مورخ1402/02/20 تا پایان روز جمعه 1402/02/29 نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه، اقدام نمایند. شایان ذکر است محصولات ارائه شده توسط شرکتهای خودروساز از تاریخ 1402/02/20 در سامانه قابل مشاهده می باشند.

صرفاً متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها ازسوی بانک ارسال شده است ، می توانند از روز چهارشنبه 1402/03/03 تا چهارشنبه 1402/03/10 نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت دهی(لیست انتظار) برای خودروی مدنظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام نمایند.

امکان ثبت نام هرمتقاضی که پیش از این در لیست نوبت دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرارگرفته اند، وجود ندارد مگر آنکه انصراف خود را تا تاریخ 1402/02/20 در سامانه های مربوطه ثبت نماید.

*حسب ماده 19 آیین نامه اجرائی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشوئی، اطلاعات معاملات خودرو به صورت یکپارچه در سامانه معاملات خودرو ذیل سامانه جامع تجارت وزارت صمت ثبت می‌گردد و شامل مالیات بر عایدی سرمایه میگردد.

لازم به ذکر است که موعد تحویل برخی از محصولات پر تقاضا شرکت‌های خودروساز در سال 1403 خواهد بود.

سازوکار طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی برمبنای فرآیند نوبت دهی:

فرایند طرح یکپارچه عرضه خودرو برمبنای فرآیند نوبت دهی شامل سه مرحله زیر است:

مرحله اول: پیش‌ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی

مرحله دوم: نوبت دهی و اعلام زمان بندی به ازای هر محصول مشخص براساس برنامه تولید

مرحله سوم: :قطعی نمودن ثبت نام متقاضیان براساس فراخوان خودروساز

مرحله اول: پیش ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی سامانه یکپارچه فروش خودرو

در این مرحله متقاضیان واجد شرایط طرف تقاضا مندرج در همین اطلاعیه، که وجه اعتبار لازم را در حساب وکالتی خود مسدود نموده اند امکان انتخاب 5 اولویت جهت ثبت نام اولیه برای قرارگرفتن در لیست نوبت دهی و یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی برمبنای لیست انتظار را خواهند داشت بنابراین پیش نیاز ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی،وکالتی نمودن حساب شخصی متقاضی به‌نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مسدود نمودن وجه اعتبار است.

زمان پیش بینی شده برای وکالتی نمودن حساب شخصی به‌نام سازمان حمایت برای این طرح و مسدود نمودن وجه اعتبار لازم در حساب مذکور از روز چهارشنبه مورخ 1402/02/20 تا پایان روز جمعه 1402/02/29 است. دراین بین تا زمان ثبت نام اولیه، لیست افراد مجاز برای پیش-ثبت نام در سامانه برمبنای اطلاعات ارسال شده از بانک‌ها تهیه می گردد.

صرفاً متقاضیان واجد شرایط که نسبت به تکمیل موجودی در حساب وکالتی خوداقدام نموده اند،می-توانند روز چهارشنبه 1402/03/03 تا چهارشنبه 1402/03/10 نسبت به ثبت نام اولیه به منظور قرارگیری در لیست نوبت دهی خودروهای داخلی اقدام نمایند.

تبصره 1: موجودی لازم برای انجام ثبت نام در لیست نوبت دهی کلیه خودروهای داخلی “صد میلیون تومان” است و این وجه اعتبار صرفاً لازم است تا زمان اعلام نتایج نوبت دهی در حساب شخصی وکالتی مشتریان مسدود گردد ، لازم به ذکر است که وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی صرفاً به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای کلیه متقاضیان طرح عادی، طرح خودروهای فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت الزامی است.

تبصره2: ضروری است وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص،مسدود گردد و قابل برداشت نیست. انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه توسط متقاضی در طی این مدت، به منزله انصراف از طرح تلقی می گردد و از لیست انتظار حذف می گردد.

تبصره3: امکان ثبت نام هرمتقاضی که پیش از این در لیست نوبت دهی طرح اول سامانه یکپارچه و خودروهای وارداتی قرار گرفته اند، وجود ندارد مگر آنکه انصراف خودرا تا تاریخ 1402/02/20 در سامانه های مربوطه ثبت نماید.

تبصره4: ثبت نام مرحله اول در لیست نوبت دهی هیچگونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی نماید و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می گیرد.

تبصره 5: تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس اولویت انتخابی مشتری و رتبه اولیه در سامانه انجام می گیرد.

تبصره 6: ضروری است علاوه بردارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت گردیده وچنانچه در هرمرحله تا قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروساز،مشخص گردد که متقاضی حایز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می گردد.

شرایط عمومی استفاده از سامانه یکپارچه فروش خودرو

شرايط عمومي تعیین شده مندرج در ماده 4 دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت:

1. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو 18 سال می‌باشد.

2. دارا بودن گواهینامه رانندگی معتبر (دارای تاریخ اعتبار ) برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

3. متقاضیانی که طی 48 ماهه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و طی 24 ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

4. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

5. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

6. امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.

7. شرکت‌های خودروسازی موظف‌اند روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یک سال، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کند.

8. امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

9. در صورتی که در هریک از مراحل و فرآیند ثبت نام مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت نام نمی‌باشد، ثبت نام وی کان لم یکن تلقی و وجه واریزی (بدون پرداخت سود مشارکت و …) عودت خواهد شد.

10. در صورت بروز هرگونه تاخير احتمالي در تحويل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تاخير در تحویل، مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو و ابلاغیه های مرتبط که متعاقبا از طریق بخشنامه های فروش اطلاع رسانی می گردد، پرداخت خواهد شد.

11. سایر موارد و شرایط بر اساس بخشنامه‌های صادره توسط شرکت‌های خودروسازی و قرارداد منعقده فی‌مابین با مشتریان خواهد بود.

12. متقاضی می بایست اقدام به ایجاد صرفاً یک حساب وکالتی نماید در غیراینصورت مسئولیت موضوع به عهده خود متقاضی است.

13. قرار نداشتن در فهرست اولویت های اعلامی اولین طرح یکپارچه خودروهای داخلی و وارداتی و یا انصراف در طرح مذکور تا تاریخ 1402/02/20

14. هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت های خودروسازی میباشد.

15. طرح ها شامل: طرح عادی، طرح خودروهای فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (صرفا” مختص مادرانی که حائز شرایط قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت که مورد تائید سازمان ثبت احوال کشور است). مسئولیت اشتباه در انتخاب طرح بعهده متقاضی است.

16. متقاضیان ثبت نام می‌بایست شماره همراه ثبت شده بنام خود را در سامانه اعلام نمایند در غیر این صورت مسئولیت عدم تطابق شماره همراه با کد ملی بعهده متقاضی است.

مرحله دوم: نوبت دهی و اعلام زمان بندی بازای هر محصول مشخص در سامانه یکپارچه فروش خودرو

پس از نوبت دهی، لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت نام اولیه، براساس برنامه تولید اعلام شده از سوی خودروسازان داخلی، زمان تحويل خودروی مدنظر به متقاضی در سامانه اعلام می گردد.

تبصره1-اعلام زمانبندی براساس لیست نوبت دهی(لیست انتظار هر محصول) در خردادماه 1402 و در سامانه https://www.esalecar.ir انجام می گردد

تبصره2-قرارگرفتن متقاضی در لیست انتظار براساس زمانبندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به منظور تحویل خودرو ایجاد نمی نماید و این تعهد صرفاً پس از انجام مرحله سوم و براساس انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و براساس مفاد قرارداد منعقده شکل می گیرد .

تبصره 3- در این مرحله و پس از اعلام نتایج زمانبندی متقاضی می تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید و در صورت تمایلِ متقاضی واجدشرایط برای تحویل خودرو مطابق با زمانبندی اعلامی در این مرحله، می تواند تا نسبت به قطعی نمودن ثبت نام براساس فراخوان خودروساز و باتکمیل وجه درحساب خودروساز و براساس قیمت روز، اقدام کند و یا آنکه با اعلام انصراف پس از اعلام نتایج زمانبندی، از لیست انتظار خودروی مدنظر خارج گردد.

مرحله سوم: قطعی نمودن ثبت نام متقاضیان براساس فراخوان خودروساز در سامانه یکپارچه فروش خودرو

در این مرحله و پس از اعلام زمانبندی به متقاضیان و شکل گیری لیست انتظار برای هرمحصول، خودروساز موظف است تا هرگونه فراخوان برای طرح‌های فروش خودرو را منطبق بر زمانبندی و نوبت دهی انجام شده،اعلام نماید. بنابراین خودروسازان به مرور زمان و صرفاً برمبنای لیست اولویت بندی مذکور برای هرمحصول، نسبت به فراخوان و قطعی نمودن ثبت نام و انعقاد قرارداد فروش بر مبنای قیمت روز خودرو، اقدام خواهند نمود.

تبصره1- قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروسازان در این طرح براساس لیست نوبت دهی شده بر مبنای قیمت روز می باشد.

تبصره 2- در صورتی که در طول فراخوان مشتری در زمان تحویل ویا انجام ثبت نام قطعی، مشخص گردد که مشتری شرایط طرف تقاضای مندرج در اطلاعیه را نقض نموده است و یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری نموده است، ثبت نام در این طرح کان لم یکن تلقی می گردد.

توجه به این نکته : ضروری است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.

لیست بانک‌های وکالتی سامانه یکپارچه فروش خودرو

مهم ترین و پرتکرارترین سوالات در خصوص سامانه و طرح یکپارچه فروش خودرو

چه افرادی شامل بخشنامه طرح جوانی جمعیت هستند ؟

طرح فوق صرفا مختص مادرانی است که حداقل دارای 2 فرزند باشند و یکی از فرزندان آنها پس از تاریخ ابلاغ قانون جوانی جمعیت، متولد شده باشد. (احراز شرایط متقاضی از سازمان ثبت احوال استعلام میگردد)

آیا دارا بودن گواهینامه جهت شرکت در طرح یکپارچه کافی است یا گواهینامه نیز می‌بایست دارای تاریخ اعتبار باشد ؟

با توجه به اخذ استعلام از ناجی، متقاضی که در طرح عادی ثبت نام نموده می‌بایست دارای گواهینامه با تاریخ معتبر باشد ولی در طرح جوانی جمعیت دارا بودن گواهینامه برای مادران الزامی نیست.

آیا وکالتی نمودن حساب بانکی شرایط خاصی دارد؟

حساب بانکی می‌بایست در زمان های مقرر که در بخشنامه مربوطه اعلام میگردد وکالتی گردد. ( اینکه وکالتی نمودن به نفع چه سازمانی باشد، در بخشنامه اعلام میگردد)

آیا شماره همراه ثبت شده در سامانه باید به‌نام متقاضی باشد؟

بله، برای جلوگیری از مشکلات بعدی واریز وجه شماره همراه وارد شده در سامانه می‌بایست بنام متقاضی باشد.

اگر فردی طرح اشتباه انتخاب نماید امکان ویرایش دارد؟ آیا امکان تغییر در خودروی سامانه یکپارچه فروش خودرو وجود دارد؟

امکان ویرایش صرفا تا آخرین روز انتخاب محصول است و پس از آن امکان ویرایش خودرو وجود ندارد.

دلیل نمایش پیغام : نام کاربری یا کلمه عبور صحیح نمی باشد چیست؟

کد ملی یا رمز عبور اشتباه وارد شده است. باید آن را تصحیح کنید.

آیا با داشتن پلاک فعال می توان در طرح یکپارچه ثبت نام انجام داد؟

برای ثبت نام در طرح عادی نباید پلاک فعال انتظامی خودرو داشت ولی در طرح جوانی دارا بودن پلاک فعال برای مادران موردی ندارد.

آیا مادران برای ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو نیاز به گواهی نامه دارند؟

برای مادران موردی ندارد.

برای طرح خودروهای فرسوده، نداشتن پلاک فعال الزامی است؟

خیر، شما با داشتن پلاک فعال هم میتوانید در این طرح شرکت کنید.

برای ثبت نام خودروهای طرح فرسوده داشتن گواهی نامه الزامی است؟

داشتن گواهی نامه معتبر الزامی می باشد. برای مادران در طرح جوانی جمعیت سامانه یکپارچه فروش خودرو نیازی به گواهی نامه نیست.

چه خودرو هایی زمان ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو موجود است؟

لیست خودروهای دور دوم طرح یکپارچه فروش خودرو در انتهای این صفحه درج شده است. فردا موتور، سایپا، آرین پارس موتور،‌ مدیران خودرو و کرمان موتور در این دوره حضور دارند.

آیا انتخاب هر 5 اولویت در سامانه یکپارچه فروش خودرو الزامی است؟

امکان انتخاب 5 اولویت در طرح فروش یکپارچه خودرو اختیاری است.

آیا در مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو امکان انتخاب محصولات ایران خودرو است؟

خیر، ایران خودرو در این مرحله محصولی عرضه نکرده است.

آیا در مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو امکان انتخاب محصولات ساپیا وجود دارد؟

بله خودروسازی سایپا بیشتر خودروهای خود را در این دوره عرضه کرده است.

آیا طرح خودروهای فرسوده، ماشین مدل 87 را شامل می‌شود؟

خیر، خودرو باید حداقل مدل 85 یا به قبل باشد، پلاک و سند خودرو باید بنام متقاضی باشد و وکالت نامه مورد قبول نیست.

آیا برای طرح جوانی جمعیت (مادران) و خودروهای فرسوده نیاز به حساب وکالتی داریم؟

بله برای تمام طرح های موجود در سامانه یکپارچه خرید خودرو نیاز به حساب وکالتی است.

آیا حساب باید برای سازمان حمایت از مصرف کنند‌گان و تولید کنند‌گان وکالتی شود؟

بله

بعد از وکالتی کردن حساب چه زمانی امکان ثبت نام در سامانه یکپارچه را داریم؟

از سوم خرداد ماه ۱۴۰۲

مبلغ مسدود شده در حساب وکالتی چه زمانی آزاد می شود؟

از 24 خرداد حساب وکالتی آزاد می شود.

امکان برداشت از حساب وکالتی سامانه یکپارچه فروش خودرو وجود دارد؟

بله برخلاف دوره اول، در دوره دوم امکان برداشت وجه پس از آزادسازی وجود دارد.

کسانی که مرحله اول حسابشان را وکالتی کردند، برای ثبت نام مرحله دوم دوباره باید وکالتی کنند؟

بله

پیام کد ملی یا شماره موبایل صحیح نمی‌باشد چیست و چگونه برطرف می‌شود؟

برای بازیابی کلمه عبور (رمز) در سامانه یکپارچه خرید خودرو از کد ملی و شماره موبایلی که در زمان ثبت اطلاعات شخصی وارد شده استفاده کنید.

آیا محدودیت 48 ماه خرید از خودرو ساز، شامل همه خودورسازها می‌شود؟

محدودیت خرید جدید از سامانه یکپارچه فروش خودرو برای خودروسازان ایران خودرو و سایپا این محدودیت 48 ماه است و برای بقیه خودروسازان محدودیت 24 ماه وجود دارد.

اگر پیغام «عدم احراز در طرح جوانی توسط ثبت احوال» مشاهده شد، چه اقدامی انجام دهیم؟

برای پیگیری به ادارات ثبت احوال استان محل سکونت خود مراجعه کنید.

آیا کاربرانی که وضعیت سفارش برایشان عدم احراز نمایش داده شده می‌توانند در دوره دوم ثبت نام انجام بدهند؟

کد ملی این نوع کاربران در بلک لیست قرار نمی‌گیرد و می‌توانند در دوره دوم ثبت نام انجام دهند (بعد از اتمام ثبت نام پایش گواهینامه، پلاک فعال، بلک لیست خودروساز و استعلام ثبت احوال در سازمان های مربوطه گرفته خواهد شد.)

در صفحه جزئیات سفارش وضعیت عدم تخصیص به چه معناست؟

اولویت هایی که در زمان مقرر توسط کاربر انتخاب شده، در سال 1402 خودرو ساز دارای ظرفیت نیست و برای کاربر سفارش اولیه (تحویل 1403) در نظر گرفته می‌شود.

تعدادی از افراد که اقدام به تغییر اولویت‌ها کردند در هیچ‌کدام از پنج اولویت‌ انتخاب شده موفق به دریافت خودرو نشدند این انتقاد وجود دارد که اگر خودرویی موجود نبوده چرا اعلام شده است؟

همه ی افراد پنج اولویت خود را انتخاب نکردند و فقط انتخاب محصول پرتقاضا را انجام داده‌اند.

امکان انتخاب ۵ خودرو در سامانه

امکان انتخاب ۵ خودرو در سامانه یکپارچه فراهم شده است.

فرآیند مشارکت در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها برای سه گروه متقاضیان عادی، مادران و دارندگان خودروهای فرسوده با مرحله تعریف حساب وکالتی و واریز وجه ۱۰۰ میلیون تومان از ۲۰ اردیبهشت ماه تا ۲۹ اردیبهشت ماه صورت پذیرفت.

بلافاصله پس از اتمام این مهلت، کار پایش اطلاعات افراد متقاضی و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک‌ها به سامانه آغاز شد؛ بر این اساس بایستی تاکنون بانک‌ها اسامی واجدان شرایط را برای سامانه ارسال کرده باشند تا از صبح فردا (چهارشنبه سوم خرداد ماه) مرحله ثبت‌نام خودرویی آغاز شود.

سایت سامانه از سوم تا ١٠ خرداد ماه برای ثبت‌نام و در حقیقت ثبت پنج درخواست اولویت خودرویی متقاضیان فعال می‌شود و مشتریان می‌توانند طی این هشت روز برای ثبت‌نام اولیه به منظور تشکیل فهرست نوبت‌دهی در سامانه به آدرس esalecar.ir اقدام کنند.

گفتنی است که در این مرحله از فروش خودروها، ۲۳ محصول از چهار خودروساز کشور عرضه شده است.

کد منطقه در سامانه یکپارچه فروش خودرو چیست؟

منطقه شهرداری، عددی تک یا دو رقمی است که شهرداری برای تمامی بخش‌های شهر مشخص کرده و به هر محل سکونت از شرق تا غرب و شمال تا جنوب یک کد اختصاص داده است. کد منطقه شهرداری برای هر شهری متفاوت است و به عنوان مثال می توان گفت شهر تهران دارای ۲۲ منطقه است که برای هر منطقه یک کد تعریف شده.

با توجه به اینکه ثبت‌نام خودرو تنها در بازه زمانی مشخص شده انجام می شود، اطلاع از کد منطقه شهرداری برای ثبت‌نام خودرو و نحوه دریافت کد منطقه محل سکونت برای متقاضیان اهمیت زیادی دارد. البته برای کاربرانی که ساکن تهران هستند.

نحوه دریافت کد منطقه شهرداری برای ثبت‌نام خودرو

کاربران برای دریافت کد منطقه شهرداری برای ثبت نام خودرو می‌توانند از راه‌های مختلفی اقدام کنند. ساده‌ترین راه آن جستجو کردن در سایت گوگل است که به راحتی می توانند از این طریق کد منطقه محل سکونت خود را مشاهده کنند. اما برای دریافت کد منطقه شهرداری راه های دیگری هم وجود دارد که یکی از آنها مراجعه به سامانه تهران من است.

در این سامانه کد منطقه شهرداری برای ساکنان هر نقطه از تهران مشخص شده است.

ساکنان شهرستان‌ها برای استفاده از سامانه یکپارچه فروش خودرو چه کنند؟

کد منطقه شهرداری برای مناطق تهران کد ۲۲ گانه مناطق است، اما برای سایر شهرستان‌ها متقاضیان باید عدد ۱ را وارد کنند. در واقع برای ساکنان شهرهایی غیر از تهران، یک کد واحد تعریف شده است.

خودروهای عرضه شده در دور دوم سامانه یکپارچه فروش خودرو

شرکت‌های سایپا،‌ مدیران خودرو، کرمان موتور و فردا موتورز در دومین دوره طرح خرید خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو حضور دارند. ایران خودرو در دور دوم طرح یکپارچه فروش خودرو ماشینی ارایه نکرده است.

خودروهای شرکت سایپا در سامانه یکپارچه فروش خودرو (دور دوم)

خودروهای اطلس، کوییک S، کوییک R دنده‌ای، کوییک R اتوماتیک، کوییک مدل GX، کوییک اتوماتیک، ساینا S اتوماتیک، ساینا S دوگانه‌سوز، کوییک R مدل GX، شاهین دنده‌ای، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX دنده‌ای بنزینی، اتوماتیک و دوگانه‌سوز و ساینا S

اتومبیل های شرکت مدیران خودرو (ام وی ام) در طرح یکپارچه فروش خودرو (دور دوم)

آریزو ۶ پرو، آریزو ۸ پرو، X۵۵ پرو، X۲۲ پرو اتوماتیک، X۲۲ پرو دنده‌ای و آریزو ۵ توربو

خودروهای شرکت فردا موتورز FMC در دور دوم طرح فروش سامانه یکپارچه فروش خودرو

خودروهای فردا SX۵، فردا T۵ و سوبا M۴ و کرمان‌موتوز جک S۳، جک J۴ و جک J۷ را عرضه می‌کند.

ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو

ایران خودرو در دومین دوره طرح یکپارچه فروش خودرو شرکت نکرده است.

ماشین‌های آرین موتور در سامانه یکپارچه فروش خودرو

خودروی شرکت آرین موتور یعنی لاماری ایما جدیدترین محصولی است که به طرح سامانه یکپارچه خودرو اضافه شده است. طبق آخرین اعلام، این محصول در سامانه یکپارچه با قیمت قطعی کارخانه‌ای یک میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان و با موعد تحویل ۹۰ روزه به دست مشتریان می‌رسد. لاماری ایمای صفر، امروز، ۱ خرداد ۱۴۰۲، در بازار در محدوده دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

خودروهای شرکت بهمن موتور در دومین دوره طرح یکپارچه فروش خودرو

در حال حاضر خودرویی از این سازنده در سامان یکپارچه فروش خودرو وجود ندارد.

شرایط خاص خرید خودروهای مونتاژی از سامانه یکپارچه

گفتنی است سایت سامانه یکپارچه برای ثبت‌نام اولیه خودروهای مونتاژی از ۳ خرداد تا ۱۰ خرداد در دسترس است. همچنین فرآیند پایش اطلاعات افراد متقاضی برای واریز ۱۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی، مسدود کردن آن و ارسال اطلاعات این افراد از بانک‌ها به سامانه از ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

همچنین نقل و انتقال امتیاز خرید خودرو (حتی وکالتی) و فروش حواله خودرو ممنوع است و امکان صلح خودرو خریداری‌شده به غیر وجود ندارد.

افرادی که در فهرست نوبت‌دهی اولین عرضه خودرو در سامانه یکپارجه و خودروهای وارداتی هستند، نمی‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند. مگر اینکه تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، در سامانه‌های مربوطه انصراف داده باشند.

قیمت‌های اعلامی قطعی نیستند و خودروهای عرضه‌شده در این مرحله، شامل مالیات بر عایدی خودرو می‌شوند.با توجه به اینکه موعد تحویل برخی خودروهای پر تقاضا، سال ۱۴۰۳ خواهد بود، احتمال دارد که قیمت تحویل روز برخی از محصولات تغییر کند.

آیا امکان برداشت وجه از حساب وکالتی سامانه یکپارچه خودرو امکان پذیر است؟

برخلاف مرحله قبلی، در این مرحله امکان برداشت وجه از حساب وکالتی فراهم است و خودروسازان به مرور زمان و بر اساس فهرست اولویت‌بندی برای هر محصول، فراخوان فروش می‌دهند تا مشتریان برای ثبت‌نام و انعقاد قرارداد بر مبنای قیمت روز خودرو اقدام کنند.

آیا قیمت خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو قطعی است؟

قیمت‌های اعلامی در سامانه یکپارچه فروش خودرو قطعی نیستند و خودروهای عرضه‌شده در این مرحله، شامل مالیات بر عایدی خودرو می‌شوند.با توجه به اینکه موعد تحویل برخی خودروهای پر تقاضا، سال ۱۴۰۳ خواهد بود، احتمال دارد که قیمت تحویل روز برخی از محصولات تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید