آموزش

تفاوت پک هند با پک ویتنام سامسونگ در چیست؟

پک ویتنام سامسونگ
نویسنده : دانیال نوروزی۲۸ خرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

تفاوت پک هند با پک ویتنام گوشی‌های گلکسی سامسونگ در چیست؟ ما در این مطلب به بررسی این دو پک و تفاوت‌های آنها پرداخته‌ایم.

سامسونگ یک شرکت کره‌ای است که شعبه‌های زیادی در سراسر جهان از جمله کشورهای هند، ویتنام، اندونزی، برزیل و چین دارد. در بازار موبایل ایران اکثر اوقات پک هند و پک ویتنام سامسونگ عرضه می‌شود اما برخی افراد سودجو از کمبود اطلاعات خریداران سوءاستفاده می‌کنند و پک ارزان‌تر را با قیمت بیشتر می‌فروشند. در این مقاله قصد داریم تفاوت پک هند با پک ویتنام سامسونگ را به شما آموزش دهیم تا قربانی کلاهبرداری فروشندگان نشوید.

سامسونگ پک هند بهتر است یا پک ویتنام؟

ممکن است از دید عوام گوشی‌های سامسونگ ساخت هند کیفیت کمتری نسبت به نسخه ویتنام داشته باشد و حتی فروشندگان برای گران‌تر فروختن گوشی‌ها به شما بگویند که دستگاه‌های پک هند مرغوب نیستند؛ اما در حقیقت هر دو پک یکسان هستند. شرکت سامسونگ برای خط تولید خود در همه نقاط جهان از یک استاندارد ثابت تبعیت می‌کند و کیفیت محصول نهایی در تمام کشورها یکسان خواهد بود؛ بنابراین تفاوتی بین کیفیت محصولات پک هند و پک ویتنام سامسونگ وجود ندارد.

پک ویتنام سامسونگ

علت ارزان‌تر بودن پک هند سامسونگ چیست؟

نسخه هند گوشی‌های سامسونگ به دو دلیل از گوشی‌های پک ویتنام ارزان‌تر هستند. دلیل اول اختلاف ارزش پول و کم بودن نرخ دستمزد کارگران کشور هند است که منجر به کاهش هزینه‌های صرف شده توسط سامسونگ و در نتیجه کاهش قیمت محصول نهایی می‌شود. جالب است بدانید که دلیل دوم هیچ ربطی به روند تولید گوشی‌های سامسونگ ندارد و صرفاً با شایعه پراکنی فروشندگان دامن زده شده است. در واقع برخی فروشندگان برای گران‌تر فروختن پک ویتنام این ذهنیت را برای خریدار ایجاد می‌کنند که کیفیت نسخه هند پایین‌تر است و استدلال خود را با ارزان‌تر بودن آن توجیه می‌کنند.

بسته‌بندی پک هند و پک ویتنام سامسونگ چه تفاوتی دارد؟

تنها تفاوت بارز بین گوشی سامسونگ پک هند و ویتنام آداپتور یا همان سری شارژر آن است که مطابق با استاندارد همان کشور ساخته شده است. بقیه وسایل جانبی مانند هندزفری یکسان هستند و محتویات داخل این دو نسخه تفاوت چندانی ندارند.

تشخیص گوشی‌های پک هند و پک ویتنام سامسونگ

برای اینکه بدانید گوشی سامسونگ مورد نظر شما ساخت کدام کشور است، کافی است به نام درج شده در پشت آن دقت کنید. علاوه بر این، برای اطمینان بیشتر می‌توانید کد IMEI محصول را بررسی کنید. این کد روی بسته‌بندی گوشی درج شده است و همچنین در بخش تنظیمات از منوی About و یا با شماره گیری کد *#۶# می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. با دقت به رقم هفتم و هشتم کد IMEI می‌توانید کشور سازنده گوشی سامسونگ خود را پیدا کنید.

  • ۰۵ یا ۵۰: مونتاژ آمریکا، فنلاند یا برزیل
  • ۰۲ یا ۲۰: مونتاژ امارات متحده عربی یا هند
  • ۱۰ یا ۰۱: مونتاژ فنلاند
  • ۰۶ یا ۶۰: مونتاژ هنگ کنگ، چین یا مکزیک
  • ۰۳ یا ۳۰ و ۰۴ یا ۴۰: مونتاژ چین
  • ۰۷ یا ۷۰: مونتاژ ویتنام
  • ۰۰: تولید کارخانه اصلی سامسونگ

نتیجه نهایی

کیفیت هر دو پک هند و پک ویتنام سامسونگ از نظر باتری، نمایشگر، تراشه و استاندارد مونتاژ یکسان هستند و هنگام خرید نسخه ارزان‌تر ساخت هند لازم نیست نگران کاهش عملکرد گوشی مورد نظر خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید