اینترنت

آموزش خوشنویسی آنلاین گوگل فارسی و انگلیسی در چند مرحله ساده

آموزش خوشنویسی آنلاین گوگل فارسی و انگلیسی در چند مرحله ساده
نویسنده : ساناز محمدی۱۵ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

خوشنویسی یا زیبانوشتن کلمات یک مهارت و استعداد است که به عقیده خیلی ها ژنتیکی می باشد اما می توان با تمرین و رعایت قواعد خوشنویسی تا حدود زیادی در جهت تقویت آن عمل نمود. در این مقاله از مگ تک با آموزش خوشنویسی آنلاین گوگل فارسی و انگلیسی در چند مرحله ساده همراه شما هستیم.

خوشنویسی آنلاین گوگل

دست خط هر کس منحصر به فرد و متفاوت است اما می توان با کمی تمرین، خلاقیت و البته ایده گرفتن، بهترین نسخه از دست خط خودتان را بسازید.

برای آموزش خوشنویسی آنلاین گوگل فارسی و انگلیسی می توانید از ویدئوهای آموزشی کمک بگیرید. ویدئوهای آموزشی حاوی نکات مهم و ضروری در خوشنویسی هستند و با دقت و وضوح مناسبی تهیه شده اند.

آموزش خوشنویسی آنلاین با گوگل به این صورت است که بعد از نام نویسی در یکی از سایت های خوشنویسی گوگل، دوره مورد نظر خود را انتخاب می کنید، نمونه ای از دست خط خود را ارسال می کنید تا مورد بررسی استاد مجموعه قرار بگیرد و سپس تعیین سطح انجام شود.

بعد از تعیین سطح، دوره مناسب برای شما را اعلام می کنند و می توانید با ورود به حساب کاربری بصورت آنلاین ثبت نام نهایی را انجام دهید.

بعد از ثبت نام، روز و ساعت کلاس خوشنویسی را به شما اطلاع می دهند و در ساعت مقرر ویدئوهای آموزشی در سایت پیشتیبان قرار داده می شود.

همچنین می توانید همه سوالات خود را در سایت مطرح نموده و مشکلات مربوط به خوشنویسی را برطرف کنید.

برنامه های آنلاین متعددی برای آموزش خوشنویسی در گوگل وجود دارند که مهم ترین نکات هنگام انتخاب آنها؛ توجه به اعتبار و کیفیت منابع، شرایط و هزینه ها می باشد.

در ادامه، تعدادی از سایت های آموزش خوشنویسی آنلاین گوگل فارسی و انگلیسی را به شما معرفی می‌ کنیم که مثل یک دوره خوشنویسی رایگان در یادگیری خوشنویسی آنلاین به شما کمک می کنند:

ایران نستعلیق: nastaliqonline.ir

از جمله سایت های خوشنویسی آنلاین گوگل فارسی ایران نستعیلق است که بصورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. در این سایت متن مورد نظر را وارد کرده، اندازه و رنگ متن را انتخاب می کنید و بنابر سلیقه خود آنرا به انواع مختلف

فونت خوشنویسی فارسی آنلاین قابل کپی است و امکان تبدیل متن به نستعلیق در آن وجود دارد و در این سایت با وارد کردن متن دلخواه می توانید آنرا به خط های مختلف نستعلیق، اردو،شکسته نستعلیق، ثلث، نیریزی و یا دستخط نوشته تبدیل کنید و بصورت عکس در کیفیت بالا تحویل بگیرید.

برای تمرین خط مورد نظر می توانید متن خطاطی شده را ذخیره و چاپ کنید.

تاو بیو: taw-bio.ir

پیشنهاد بعدی ما برای آموزش خوشنویسی فارسی و انگلیسی آنلاین در گوگل، سایت تاو بیو به آدرس اینترنتی taw-bio.ir می باشد که می توانید متن مورد نظر خود را در فونت های مختلف مشاهده کنید، همچنین این فونت خوشنویسی فارسی آنلاین قابل کپی می باشد.

قابلیت دیگری که در این سایت آموزش خوشنویسی آنلاین وجود دارد، وجود متن های آماده عاشقانه، مذهبی، غمگین، فلسفی و … است.

Skillshare

سایت Skillshare به آدرس اینترنتی www.skillshare.com یک یک پلتفرم آموزش آنلاین است که دوره‌ های مختلفی از جمله خوشنویسی را ارائه می‌ دهد. شما می‌ توانید از طریق دسته‌بندی‌ های مربوطه، به دنبال دوره‌ های خوشنویسی بگردید و با مشاهده ویدیوها و تمرین‌ ها مهارت‌ های خود را بهبود ببخشید.

Calligraphy

Calligraphy.org از جمله سایت های آنلاین خوشنویسی انگلیسی است که دوره های مختلفی از انواع خطوط و تکنیک های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد.

The Postman’s Knock

سایت آنلاین The Postman’s Knock به آدرس اینترنتی thepostmansknock.com پیشنهاد بعدی ما برای آموزش خوشنویسی آنلاین گوگل انگلیسی است که از طریق آن می توانید دوره‌ های آموزشی را در مورد نوشتن خط‌ های خاص و زیبا دنبال کنید.

حتی در یوتیوب و اینستاگرام نیز خوشنویسان حرفه ای زیادی فعالیت دارند و آثار خود را در قالب آموزشی به اشتراک گذاشته اند.

  • یکی از نکات مهم برای داشتن خط خوب این است که هنگام نوشتن عجله نداشته باشید و برای تمرین حوصله زیادی به خرج دهید.
  • می توانید با مشاهده سایت های تایپوگرافی از دست خط مورد علاقه خود الهام بگیرید
  • از کمرنگ یا بیش از حد پر رنگ نوشتن کلمات خودداری کنید
  • از ایجاد فاصله زیاد یا کم بین حروف خودداری نمایید
  • نوشتن حروف را در هوا تمرین کنید
  • نوشتن صحیح شکل اولیه حروف را یاد بگیرید
  • از کج کردن بیش از حد حروف خودداری نمایید
  • در نوشتن کلمات انگلیسی بالای حروف را بطور کامل ببندید تا ابهام ایجاد نشود
  • یکنواخت و ثابت بنویسید و از برهم ریختگی حروف خودداری نمایید
  • تمرین مداوم داشته باشید

از جمله مزیت های برنامه های خوشنویسی آنلاین این است که می توانید در هر سنی، بدون حضور در کلاس از ترفندهای خوشنویسی مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید