اینترنت

بارکد خوان آنلاین گوگل با دوربین در اندروید و آیفون

بارکد خوان آنلاین گوگل با دوربین در اندروید و آیفون
نویسنده : ساناز محمدی۱۴ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

امروزه کدهای QR استفاده گسترده ای دارند و قابلیت اصلی آنها ارسال و دریافت اطلاعات می باشد. این اطلاعات می تواند مربوط به یک کالا، یک برنامه، یک وبسایت، یک شخص یا … باشد. همه کارت های هوشمند و همه محصولات تولیدی دارای کد QR هستند و یکی از بیشترین استفاده مردم از کدهای QR، برای تشخیص اصالت کالا می باشد. اگر به دنبال بارکد خوان آنلاین گوگل با دوربین در اندروید و آیفون هستید، در این مقاله از مگ تک همراه ما باشید.

بارکد خوان گوگل آنلاین

بارکدها به دو شکل تک بعدی یا سنتی (شامل خط ها و اعداد) و دو بعدی (QR یا کدهای ماتریس) وجود دارند و اطلاعاتی مثل اطلاعات لینک ها، رویدادها، مختصات جغرافیایی، اطلاعات تماس و ایمیل را در اختیار ما قرار می دهند.

کدهای QR اطلاعات را به شکل مجموعه ای از پیکسل ها در یک مربع ذخیره می کنند و با دستگاه های دیجیتالی شناسایی می شوند.

در گذشته از دستگاه های کوچکی تحت عنوان بارکد اسکنر برای تشخیص اصل بودن یک محصول استفاده می شد که امروزه بارکد خوان های آنلاین با دوربین گوشی جای آنها را گرفته اند.

ممکن است کالایی را خریده باشید و بخواهید از اصل بودن آن مطمئن شوید. ساده ترین راه استفاده از یک بارکد خوان آنلاین در گوگل است که هنگام خرید بتوانید با دوربین گوشی خود در زمان کوتاهی اطلاعات محصول یا کالا را بصورت رایگان بدست آورید.

عملکرد بارکد خوان آنلاین گوگل با دوربین گوشی به این صورت است که با استفاده از فناوری ocr (تشخیص کاراکتر نوری) تصویر بارکد را به داده های قابل استفاده تفسیر و تبدیل می کند و اطلاعاتی مثل اسم، قیمت و مشخصات محصول مورد نظر را در اختیار ما قرار می دهد.

برای استفاده از بارکدخوان آنلاین با دوربین در گوشی های آیفون و اندروید تنها کافیست دوربین گوشی را باز کرده و به سمت بارکد مورد نظر بگیرید، آنگاه در دوربین گوشی شما یک کادر مربعی شکل نمایش داده می شود و باید گوشی را به نحوی نگه دارید که تصویر بارکد بطور کامل داخل مستطیل قرار بگیرد.

به همین سادگی اسکن بارکد انجام می شود و اطلاعات لازم در اختیار شما قرار می گیرد.

از بارکدخوان آنلاین گوگل بر روی هر دستگاهی می توان استفاده کرد.

این اسنکرهای آنلاین گوگل بسیار دقیق و قابل اطمینان هستند و بصورت رایگان و بدون صرف کمترین هزینه در اختیار کاربران قرار می گیرند.

بارکد خوان آنلاین در گوشی اندروید

در گوشی های اندروید با سیستم عامل 8 به بالا امکان اسکن بارکد با گوشی آنلاین وجود دارد. برای استفاده از این قابلیت در شناسایی بارکد محصول موردنظر به روش زیر عمل کنید:

  1. دوربین گوشی را مقابل بارکد بگیرید
  2. در گزینه های دکمه هوم گزینه What’s on my screen را انتخاب کنید
  3. حالا اسکن بارکد انجام می شود و احتمالا اطلاعات بصورت مجموعه ای از اعداد در اختیار شما قرار می گیرد
  4. با ضربه زدن بر روی آن به صفحه ای از گوگل وارد شده و اطلاعات کاملتر را دریافت می کنید.

بارکد خوان انلاین گوگل ایفون

در گوشی های آیفون به راحتی می توانید از بارکدخوان آنلاین گوشی استفاده کنید. برای این کار به ترتیب زیر عمل کنید:

  1. ابتدا وارد تنظیمات Setting گوشی شوید و در این بخش گزینه Control Center را انتخاب کنید
بارکد خوان اصالت کالا در ایفون

2. اسکرول را به پایین بکشید و در بخش More Controls ازبین گزینه های موجود، بر روی علامت + سبز رنگ که در کنار code scanner وجود دارد ضربه بزنید

بارکد خوان ایفون کجاست

3. به این ترتیب این گزینه (بارکد خوان آنلاین) به دکمه هوم گوشی شما منتقل می شود

4. حالا از طریق دکمه هوم یا با پایین کشیدن صفحه گوشی Code Scanner را پیدا کنید

بارکد خوان آنلاین با دوربین ios

5. بر روی آن ضربه بزنید و آنرا روبروی بارکد مورد نظر بگیرید

در تصویر زیر نمونه ای از یک کد دوخطی یا QR (ماتریس) را مشاهده می کنید:

بارکدخوان آنلاین گوشی برای آیفون

6. به سرعت بارکد شناسایی می شود و به صفحه ای در گوگل هدایت می شوید که عکس و اطلاعات محصول مورد نظر در اختیار شما قرار می گیرد.

  • با استفاده از بارکدخوان آنلاین گوگل، اسکن محصولات در زمان کوتاهتر و با تعداد بیشتری انجام می شود و خطاهای احتمالی در ورود اطلاعات از بین می رود
  • بارکدخوان آنلاین گوگل با دوربین گرچه به دوربین گوشی دسترسی دارد اما دارای امنیت بالا و حفظ حریم شخصی کاربران می باشد.
  • بارکدخوان های آنلاین گوگل قابلیت اشتراک گذاری هم دارند و می توانید بارکد موردنظر را با تبدیل به کیو آر کد در بخش های مختلفی ارسال کنید.

بارکد خوان آنلاین گوگل لنز

گوگل لنز (Google Lens) یک ابزار قدرتمند تشخیص برای اسکن بارکد با گوشی انلاین است که بر روی سیستم‌ عامل اندروید و iOS (آیفون) قابل استفاده است. این ابزار توسط گوگل توسعه داده شده و امکان تشخیص اشیاء، متون، بارکدها و محتوای دیگر را از طریق دوربین گوشی همراه شما فراهم کرده و به عنوان بارکد خوان آنلاین کالا می تواند بارکدهای یک بعدی قدیم و یا جدیدتر را اسکن و شناسایی کند.

برای استفاده از گوگل لنز بارکدخوان در دستگاه اندروید یا آیفون خود برای ردیابی اطلاعات مربوط به محصولات مراحل، بعد از دانلود و نصب برنامه گوگل لنز، وارد برنامه شوید، دوربین گوشی را باز کنید و برای چند ثانیه به سمت بارکد مورد نظر بگیرید تا گوگل لنز آنرا تشخیص دهد و اطلاعات کامل را دریافت کنید.

علاوه بر گوگل لنز برنامه هایی با عنوان بهترین بارکد خوان ایفون یا اندروید وجود دارند که با استفاده از آنها می توان اسکن کد QR را انجام داد و اطلاعات لازم در مورد محصول مورد نظر را بدست آورد.

همچنین سایت ZXing Decoder Online برای بارکدخوانی آنلاین از گوگل بسیار کاربردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید