اینترنت

روش های برطرف کردن مشکل کارت به کارت در اپلیکشن آپ

8 روش برطرف کردن مشکل کارت به کارت در اپلیکشن آپ
نویسنده : مهدیه۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
1 دیدگاه

اپلیکشن یا برنامه آپ یکی از پرطرفدارترین اپلیکشن هایی است که می توانید برای انجام کارهای اینترنتی بانکی مانند خرید شارژ، خرید اینترنتی با گوشی همراه، دریافت موجودی، انتقال وجه یا کارت به کارت کردن یا خدمات دیگر را بدون این که به عابر بانک مراجعه کنید انجام دهید. اما همه اپ های اینترنتی احتمال دارد با مشکلاتی مواجه شوند و اشکالاتی را برای کاربران بوجود آورند. این باگ ها برای اپلیکیشن های مختلف وجود دارد و اپلیکیشن آپ هم از این مورد مستثنی نیست. در ادامه این مطلب 8 روش برای برطرف کردن مشکل کارت به کارت در اپلیکیشن آپ را بخوانید.

8 روش برطرف کردن مشکل کارت به کارت در اپلیکشن آپ

1. آپدیت کردن یا به روز رسانی اپلیکشن آپ

یکی از کارهایی که برای برطرف کردن مشکل کارت به کارت کردن با آپ می توانید انجام دهید آپدیت کردن یا به روز رسانی برنامه آپ می باشد، در غیر این صورت نمی توانید از این برنامه استفاده کنید. برای بروز رسانی یا آپدیت کردن کافی است که در تلفن همراه خود به App Store یا Google Play یا کافه بازار بروید و این برنامه را بروز رسانی یا آپدیت کنید.

2. عدم تطبیق شماره تلفن همراه با کارت ملی

یکی از معدود ترین مشکلاتی که ممکن است برای شما زمان کارت به کارت کردن با آپ پیش بیاید این است که برای شما یک متن اخطار حاوی “تراکنش فقط با کارت متعلق به صاحب شماره موبایل مجاز است” نمایش داده شود. اگر این پیام برای شما نمایش داده شد به این معنی است که مشخصات شماره تلفن با کد ملی کارت بانکی طرف یکی نمی باشد. در مطلب زیر راه حل این مطلب ارائه شده است.
ابتدا باید مطمئن باشید که سیم کارتی که دارید و از آن برای کارهای بانکی خود استفاده می کنید به اسم خودتان است یا خیر. اگر سیم کارت به نام خودتان نیست باید کارهای تغییر مالکیت آن را انجام دهید. هنگام ورود به برنامه آپ با شماره موبایلی که به نام خودتان است وارد برنامه شوید. در این صورت می توانید کارهای بانکی خود را مانند کارت به کارت کردن، دریافت موجودی حساب و غیره را می توانید انجام دهید.

3. حذف و نصب مجدد برنامه آپ

یکی دیگر از راه حل هایی که برای بر طرف کردن این مشکل می توانید انجام دهید حذف و نصب مجدد اپلیکشن آپ است. فقط کافی است انگشت خود را روی برنامه برای چند ثانیه نگه دارید بعد علامت ضربدر را بزنید تا برنامه از روی گوشی پاک یا حذف شود. بعد از این که برنامه حذف شد مجدد از طریق Google Play یا App Store یا کافه بازار اپلیکشن آپ را دانلود و نصب کنید.

4. اطمیان از وصل بودن به اینترنت

برای که بتوانید از اپلیکشن آپ استفاده کنید باید به اینترنت دسترسی داشته باشید باید مطمئن باشید که به اینترنت گوشی یا وای فای متصل هستید در غیر این صورت نمی توانید از این برنامه استفاده کنید. اگر به اینترنت دسترسی ندارید می تواند با شمارگیری کد دستوری #733* از خدمات آپ مانند (شارژ، قبض، اینترنت، کیف پول و غیره) استفاده نمایید.

5. حذف حافظه کش اپلیکشن آپ

اگر همه این راه حل ها را انجام دادید باز هم به مشکل برخوردید می توانید این راه حل را هم امتحان کنید.
ابتدا به تنظیمات یا Settings گوشی بروید و گزینه Apps یا Applications انتخاب کنید بعد برنامه آپ را پیدا و انتخاب کنید و در بخش یا قسمت Storage  گزینه clear cache را پیدا و انتخاب کنید.
همچنین می توانید به غیر از کش Clear Data را هم انتخاب کنید. در این صورت اطلاعات حساب کاربری شما از برنامه اینستاگرام پاک می شود و برای ورود به برنامه اینستاگرام نام کاربری و رمز عبور خود را مجددا وارد کنید.

برطرف کردن مشکل کارت به کارت در اپلیکشن آپ

6. ریستارت کردن یا خاموش و روشن کردن گوشی

برای همه افرادی که گوشی هوشمند دارند پیش آمده است که گوشی یا تلفن همراهشان با مشکلات نرم افزاری یا تداخلات سطحی بوجود بیاید که به راحتی با یک ریستارت کردن یا خاموش و روشن کردن گوشی مشکلشان حل شود. بهتر است قبل از انجام راه حل هایی که ارایه شد این راه حل را یک بار امتحان کنید اگر برطرف نشد به سراغ راه حل های دیگر بروید.

7. عدم موجودی یا مسدود شدن حساب

یکی دیگر از مشکلاتی که زمان کارت به کارت کردن ممکن است اتفاق بیافتد این است که کارت بانکی شما به مشکلاتی مانند عدم موجودی حساب، مسدود شدن حساب یا این که از طرف سامانه بانک صادر کننده شما خطا صادر شود.

8. اتصال به هاپ شاپرک

آخرین خطایی که احتمال دارد با آن مواجه شوید این جمله است “کارت به کارت با خطای “با توجه به دستورالعمل بانک مرکزی، بانک شما به سامانه هاب شاپرک اضافه گردیده است. لازم است ابتدا، اطلاعات کارت خود را در این سامانه ثبت کنید. بعد از ثبت می توانید به برنامه بازگردید و تراکنش را ادامه دهید

در این صورت لازم است ابتدا اطلاعات کارت بانکی خود را هاب شاپرک ثبت نموده و پس از انجام موفقیت آمیز آن کارت به کارت را انجام دهید.

8 روش برطرف کردن مشکل کارت به کارت در اپلیکشن آپ

دیدگاهتان را بنویسید

  1. علی گفت:

    سلام
    من چند ماهی بود نمیتونستم کارت به کارت کنم هرجا گشتم تمام عملکردهایی که گفته بودن رو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم
    بفکر خودم از داخل خود برنامه آپ قسمت مدریت کارت ها رفتم اول کارتهای بانکیمو همگام سازی کردم بعد کارت بانکی مورد نظرمو در هاب شاپرک ثبت مجدد کردم و مشکل کارت به کارتم حل شد

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط