اینترنت

9 روش برای پیدا کردن فیلمی که اسمش را به یاد نمی آورید

چگونه فیلمی که نامش را نمیدانیم پیدا کنیم
نویسنده : سارا محمدی۰۵ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

برای همه ما پیش آمده که می خواهیم فیلمی را به دیگران معرفی کنیم اما اسم فیلم یادمان نیست اگر در شرایط مشابهی هستید نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم هر فیلمی را بدون دانستن اسم آن پیدا کنید. روش های متعددی برای محدود کردن دامنه جستجو و یافتن فیلمی که به دنبالش هستید وجود دارد، به خصوص اگر حداقل یک یا دو نکته از جزئیات فیلم را به یاد داشته باشید. در این مقاله از مگ تک، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از جزئیات فیلم مانند اسامی بازیگران، عکس فیلم و دیگر موارد فیلمی که اسمش را نمی دانید پیدا کنید.

ساده ترین روش: از گوگل کمک بگیرید

اولین راه حل که به ذهن همه می رسد جستجو در گوگل است برای اینکه زودتر به نتیجه برسید جزئیات فیلم را تا جایی که به یاد می آورید در جستجوی خود بگنجانید. جزئیاتی مثل نام بازیگران، شخصیت ها و حتی دیالوگ ها را هم تایپ کنید. اگر سال اکران را نمی دانید، دهه یا دوره آن را بنویسید. ژانر فیلم را همراه با فیلمنامه کلی آن بنویسید و سپس نتایج جستجو را بررسی کنید. فیلمی که به دنبال آن هستید ممکن است در فهرست نتایج ظاهر شود.

شما می توانید جستجوی خود را با استفاده از «-» محدود کنید تا کلمات کلیدی خاصی را از جستجوی خود حذف کنید. برای مثال، «فیلم دایناسورها – ژوراسیک – پارک» فیلم هایی را در مورد دایناسورها معرفی می کند که لزوما پارک ژوراسیک نیستند.

از سایت های جستجوی فیلم استفاده کنید

از آنجایی که به یاد نیاوردن اسم فیلم یک مشکل همه گیر است وبسایت هایی طراحی شده اند که به موتور جستجوی فیلم مجهز هستند و به طور خاص برای کمک به یادآوری اسم فیلم طراحی شده اند. قوی ترین گزینه موجود، وبسایت MovieSearch (www.moviesearch.online) است. در این سایت، شما می توانید با ارائه توضیحات، اسم فیلم مد نظر خود را بیابید. هرگونه جزئیات، نام بازیگران یا کلمات کلیدی را وارد کنید تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

از پایگاه داده قدرتمند IMDb استفاده کنید

نحوه یافتن اسم فیلمی که به یاد نمی آوریم

IMDb نام پایگاه داده بین المللی فیلم است که فهرست ها و نتایج بی شماری دارد. IMDb در مورد هر فیلمی (ایرانی و خارجی) که ساخته می شود اطلاعات دارد، بنابراین فیلمی که اسمش را به یاد نمی آورید حتما در فهرست های آن ها وجود دارد. کاربران بر اساس ژانر، نقد منتقدان، علاقه شخصی یا بازیگران فهرست های ساده ای را منتشر می کنند. اگر حتی اطلاعات بسیار کمی در اختیار دارید اما اسم فیلم را به یاد نمی آورید، IMDb را برای یافتن فهرست های مرتبط جستجو کنید. imdb همچنین گزینه ای برای جستجو بر اساس فیلمنامه دارد.

به عنوان مثال، اگر نام فیلمی را به خاطر نمی آورید اما می دانید که کلمه «King» در عنوان فیلم وجود دارد، کافی است «king» را در نوار جستجوی IMDb جستجو کرده و شروع به پیمایش کنید.

فیلموگرافی یکی از بازیگران فیلم را چک کنید

اگر فقط نام یکی از بازیگران فیلمی که اسمش یادتان نیست را به یاد بیاورید، می توانید به کارنامه او نگاهی بیاندازید. اگر می دانید که جردن پیل در فیلم نقش کوتاهی ایفا کرده است، فیلموگرافی او را جستجو کنید. نتایج را اسکرول کنید و ممکن است فیلمی که به دنبالش می گردید را پیدا کنید.

با بررسی صفحه شخصی آنها در IMDb می توانید فهرست کاملی از کارهای یک بازیگر را پیدا کنید.

در Filmfind پست بگذارید

Filmfind انجمنی است که به مردم کمک می کند فیلم ها را به خاطر بسپارند! برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید و سپس روی دکمه «پست» در بالای صفحه کلیک کنید. سپس، هر آنچه را که در مورد فیلم به یاد دارید، شرح دهید. انجمن اختصاصی علاقه مندان به فیلم در Film Find تا زمانی که نتوانید فیلم را شناسایی کنید، از ارائه پیشنهادات دست برنمی ‌دارند.

وبسایت What Is My Movie

چگونه فیلمی که اسمش را نمیدانیم پیدا کنیم

What is my movie وبسایتی است که با استفاده از همه چیزهایی که در مورد فیلمی که به دنبال نام آن هستید می دانید مانند جزئیات، طرح داستان، توضیحات، بازیگر یا اسم کارگردان به شما کمک می کند اسم فیلم را بیابید. این وبسایت از هر اطلاعاتی که به آن بدهید استفاده می کند و فیلم ‌هایی را پیشنهاد کند که هیچ موتور جستجوی دیگری نمی ‌تواند. شما حتی می توانید جستجوی صوتی انجام دهید.

نحوه جستجوی فیلمی که نامش را نمی دانیم در این سایت بسیار ساده است کافی است تایپ کنید یا آنچه را که از فیلم به یاد دارید بگویید. اطلاعات شما می تواند یک دیالوگ خوب از فیلم باشد.

وبسایت Wild About Movies

ما می دانیم که ذهن شیوه های مرموزی دارد. اگر زمان اکران فیلم مد نظر خود را بدانید، وبسایت Wild About Movies می تواند جستجوی بسیار مفیدی برای شما انجام دهد.

این وبسایت فیلم ها را بر اساس سال و هفته اکران فهرست می کند. این وبسایت مدعی است که نسبت به IMDb زمان اکران دقیق تری را ارائه می دهد.

سابقه مشاهده خود را بررسی کنید

اگر اخیراً فیلم را آنلاین دیده اید، تاریخچه خود را مرور کنید. اگر آن را در سینما دیده‌ اید، سابقه مرور خود را جستجو کنید، احتمال زیادی وجود دارد که مرورها یا زمان ‌های نمایش آن را جستجو کرده باشید.

پیدا کردن فیلم از روی عکس

در این بخش، یک ابزار کمتر بررسی شده گوگل را به شما معرفی می کنم که می تواند در یافتن اسم فیلمی که به یاد نمی آورید به شما کمک کند. با این وجود، این ابزار فقط در صورتی که به عکس های فیلم دسترسی داشته باشید کار می کند. مثلا ممکن است صحنه ‌ای از یک فیلم را در جایی ببینید و با خود فکر کنید: «می‌ خواهم نام آن فیلم را بدانم!». در این صورت است که ابزار جستجوی عکس گوگل به کار می آید.

جستجوی تصویر گوگل یک افزونه جستجوی گوگل است که به شما کمک می کند نتایجی مشابه تصویر مورد نظر خود جستجو کنید. به عبارت دیگر می توانید از فیلم در حال پخش در مقابل خود عکس بگیرید و از آن برای یافتن اسم فیلم استفاده کنید.

نحوه جستجوی فیلم با عکس:

با استفاده از لنز گوگل عکس را بگیرید یا آپلود کنید و روی جستجو ضربه بزنید.

چگونه فیلمی که نامش را نمی دانیم پیدا کنیم

نتایج جستجوی تصویر آپلود شده به احتمال زیاد اسم فیلم را فاش می کند.

از فیلم لذت ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید