آیفون

رنگ های آیفون 13؛ کدام رنگ بهتر است

رنگ های آیفون 13؛ کدام رنگ بهتر است
نویسنده : ساناز محمدی۳۰ فروردین ۱۴۰۲
0 دیدگاه

با اینکه آیفون سری 14 جدیدترین مدل گوشی آیفون است اما به دلیل حاشیه های که در مورد رجیستری به همراه داشت، شاید بتوان بهترین مدل آیفون را سری 13 آن دانست. از این رو اگر تصمیم به خرید گوشی آیفون دارید که هم جدید باشد و هم میزان رضایت از آن زیاد باشد، آیفون 13 انتخاب خوبی است. با توجه به رنگبندی زیبا و منحصر به فرد که آیفون در محصولات جدید خود ارائه است، در این مقاله می خواهیم رنگ های آیفون 13 را مورد بررسی قرار دهیم تا هنگام خرید و انتخاب رنگ آیفون 13 راهنمای خوبی برای شما باشد.

اپل در چند سال اخیر، پیشرفت های قابل توجهی در زمینه رنگ های گوشی های آیفون خود داشته است به طوری که این گوشی ها دیگر تنها به رنگ های سفید و سیاه مینیمالیستی ساخته نمی شوند. در حال حاضر، می توان گوشی های آیفون را به رنگ های بنفش، زرد، سبز و آبی خریداری کرد. در حالی که رقبا بر رنگ های متداول تر از قبیل سیاه، خاکستری و سفید پایبند هستند، اپل از طیف رنگین کمانی استفاده می کند و برای آیفون 13 نیز همین روند ادامه داشته است. 

رنگ های آیفون 13 معمولی و آیفون 13 مینی

سری آیفون 13 از نظر گزینه های رنگ کمی محافظه کار است. با این وجود، برخی از این رنگ ها زیبا و سرزنده به نظر می رسند. مهم تر از همه، کمی بعد از عرضه، اپل رنگ جدیدی به مدل های آیفون 13 و 13 پرو خود اضافه کرد. برای دیدن رنگ های گوشی های آیفون 13 و آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و 13 پرومکس تا انتهای این مقاله همراه مگ تک باشید.

آیفون 13 صورتی

رنگ های iphone 13: آیفون 13 صورتی

رنگ صورتی آیفون 13 مینی به نظر سرزنده و جوان پسند می رسد. رنگ این گوشی، صورتی کمرنگ مات است و از رنگ های اشباع شده به شمار نمی رود. با این وجود، خیره کننده است و باعث می شود تا گوشی آیفون زیباتر به نظر رسد. اگر بیشتر به دنبال رنگ های خاص هستید، این گزینه برایتان مناسب خواهد بود. لوگو پشت قاب گوشی نیز به رنگ نقره ای حک شده است. 

آیفون 13 آبی

رنگ بندی آیفون 13: آیفون 13 پرو آبی

رنگ آبی آن بیشتر یادآور رنگ آبی آیفون 12 است، اگر در برخی از عکس ها کمی تیره تر به نظر می رسد – آبی آن با رنگ آبی اقیانوسی و آبی سیرالئونی (در گوشی آیفون مدل های 13 پرو) تفاوت دارد. به خاطر داشته باشید که این رنگ ها در دنیای واقعی ممکن است با آنچه در عکس ها یا ویدیوهای گوشی های موبایل می بینیم، تفاوت داشته باشند. 

رنگ مات و لوگو اپل به رنگ نقره ای تیره، زیبایی رنگ آبی را تکمیل می کند. این رنگ بیشتر برای افراد محافظه کارتر طراحی شده است و هم برای زندگی روزمره و هم حرفه ای مناسب خواهد بود. 

ایفون 13 سرمه ای

رنگ بندی گوشی اپل 13: آبی تیره

رنگ آبی تیره یا سرمه ای، نزدیک ترین رنگ به سیاه مات به شمار می رود. این رنگ بسیار تیره ای است که جذاب و پیچیده به نظر می رسد؛ برخلاف آنچه از گوشی های هوشمند سیاه رنگ تصور می شود. آبی تیره، رنگ غنی است و با برآمدگی دوربین آیفون 13 و آیفون 13 مینی و لوگو اپل ترکیب می شود. 

آیفون 13 رنگ سفید

رنگ های گوشی ایفون 13: آیفون 13 سفید

استارلایت اپل در واقع رنگ سفید برای گوشی های آیفون 13 مینی است. آن یک رنگ سنتی برای اپل محسوب می شود و اگر از من بپرسید «چه رنگ آیفونی باید بخرم؟»، احتمالاً پاسخ می دهم «آیفون سفید رنگ». رنگ سفید آیفون، کلاسیک است و همواره زیبا به نظر می رسد. 

البته، رنگ سفید آن رنگ سفید برفی معمولی نیست بلکه تن گرم تری دارد که باعث می شود تا گوشی آیفون، شیک، زیبا و در عین حال ساده به نظر رسد. آن ممکن است شبیه به رنگ نقره ای آیفون پرو باشد اما در مقایسه با آن، تن گرم تری دارد. 

لوگو اپل در این رنگ از گوشی های اپل به رنگ نقره ای حک می شود و رنگ سفید در قسمت جلویی گوشی آیفون چندان مشخص نیست. 

ایفون 13 قرمز

رنگ های iphone 13: قرمز

رنگ قرمز این گوشی چند وقتی است که روانه بازار شده است و در حال حاضر در سری آیفون 13 نیز استفاده می شود. اگر طرفدار گوشی های موبایل قرمز رنگ هستید یا تنها می خواهید از این ابتکار عمل حمایت کنید، شانس آورده اید. به هر حال، گوشی های موبایل قرمز رنگ زیبا و جذاب به نظر می رسند و گوشی آیفون 13 قرمز نیز استثنا نخواهد بود. 

بیایید امیدوار باشیم که رنگ قرمز گوشی آیفون 13 واقعاً قرمز باشد چراکه آخرین رنگ قرمز محصولات اپل بیشتر به صورتی تیره شبیه بود. رنگ قرمز آیفون 13 در عکس های رسمی به رنگ قرمز است.

آیفون 13 سبز

رنگ های آیفون 13: آیفون 13 سبز

رویداد سالانه فصل بهار، دو نوع رنگ سبز برای گوشی های آیفون 13 معرفی کرد. اپل تصمیم گرفت که با رنگ سبز می توان طراحی آیفون را تازه کرد و به نظر می رسد که آیفون سبز یک گزینه نامتعارف باشد. 

تفاوت های اندکی بین رنگ های آیفون 13 و آیفون 13 پرو وجود دارد – آیفون 13 شامل سبز روشن می شود در حالی که مدل پرو به رنگ سبز آلپین ساخته می شود. این یک بروزرسانی عالی است! متاسفانه، آیفون 13 مینی به رنگ سبز ساخته نمی شود. 

 رنگ های آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس

آیفون 13 پرو مکس نقره ای

رنگ های اپل 13 پرومکس: آیفون 13 نقره ای

رنگ نقره ای تنها برای مدل های پرو سری آیفون 13 در دسترس است. رنگ نقره ای به گوشی ظاهری مینیمالیستی می دهد و در مقایسه با رنگ استارلایت (که تنها برای آیفون 13 و مینی موجود است) کمی سردتر به نظر می رسد.

رنگ نقره ای، یک رنگ استاندارد برای اپل است و ما با این رنگ از طریق گوشی آیفون 12 پرو آشنا هستیم. این رنگ بدون قاب یا با قاب های مختلف زیبا به نظر می رسد. رنگ روشن آن، اثر انگشت را جذب خود نمی کند و همیشه تمیز به نظر می رسد. 

ایفون ۱۳ پرو آبی

رنگ های گوشی های آیفون 13 پرو مکس: ایفون 13 ایفون ۱۳ پرو آبی

آبی سیرالئونی (قبلاً به عنوان رنگ آبی اقیانوسی شناخته می شد) تنها برای مدل های پرو سری آیفون 13 موجود است و رنگ آن به عنوان امضایی زیبا و جذاب برای این گوشی ها محسوب می شود.

این رنگ مات است؛ بنابراین، اثر انگشت را جذب نمی کند و لوگو اپل در پشت گوشی با رنگ مشابه ولی روشن تر حک شده است تا کنتراست زیبایی ایجادش شود. این رنگ، ظاهر گوشی های آیفون 13 پرو و 13 پرومکس را بروزتر می کند در حالی که ظاهر شیک و کلاسیک آن ها حفظ می شود. 

آیفون 13 پرو خاکستری

رنگ های ایفون 13 pro: 
آیفون 13 پرو مکس خاکستری

رنگ گرافیتی برای گوشی های اپل بسیار معمول است، این رنگ را می توان در نسل قبلی این گوشی ها یعنی آیفون 12 پرو نیز دید. گرافیتی شبیه به رنگ خاکستری تیره است که کمپانی آن را رنگ «خاکستری فضایی» می نامد و حتی برای آیپدها نیز بکار می رود. این رنگ جدی است و توجه ناخواسته یا آزاردهنده ای را جذب خود نمی کند (البته، شما می توانید اوضاع را با قاب های رنگارنگ تغییر دهید). 

در شرایط نوری خاص، کمی روشن تر به نظر می رسد و نوعی جذابیت به آن اضافه می شود. اگرچه، این رنگ برای گوشی های آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس رزرو شده است.  

ایفون 13 پرو طلایی

رنگ های اپل 13 پرو مکس: طلایی

طلایی، رنگ دیگری است که روی گوشی های آیفون زیبا به نظر می رسد و چند وقتی است که روی مدل های قدیمی تر بکار می رود. رنگ طلایی برای مدل های آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرومکس در دسترس است و باعث می شود تا گوشی آیفون شبیه به جواهر به نظر رسد. همانند تمام رنگ های گوشی آیفون 13، طلایی مات است و ظاهر زیبایی دارد. 

آیفون 13 پرو مکس سبز رنگ

رنگ های گوشی آیفون 13 پرو و پرومکس: آیفون ۱۳ پرو مکس سبز

رنگ سبز آلپین برای این گوشی ها جدید است که بعد از آیفون 13 معمولی رونمایی شد. رنگ جدید آیفون 13 پرو در مقایسه با آیفون 13 معمولی کاملاً متفاوت است. رنگ سبز آلپین زیبا به نظر می رسد و رنگ خاصی به مدل های پرو گوشی های آیفون اضافه کرده است.

کدام رنگ آیفون 13 محبوب تر است؟

ما یک نظرسنجی در مورد رنگ محبوب گوشی های آیفون 13 و پرفروش ترین رنگ آیفون ۱۳ انجام دادیم. نتایج آن به شرح زیر هستند:

 • سیاه مات: 11.8 درصد
 • پرتقالی: 9.79 درصد
 • برنزی: 4.42 درصد
 • صورتی: 23.6 درصد
 • بنفش: 14.21 درصد
 • زرد: 3.95 درصد
 • سبز: 6.73 درصد
 • آبی: 8.62 درصد
 • قرمز: 3.83 درصد
 • سفید: 2.41 درصد
 • گرافیت: 2.9 درصد
 • طلایی/نقره ای: 7.72 درصد

همچنین بخوانید:

ترفندهای مخفی آیفون 13

دیدگاهتان را بنویسید