آیفون

برای سلامت باتری گوشی آیفون چه کنیم؟ (چند راهکار فوق العاده)

برای سلامت باتری گوشی آیفون چه کنیم؟
نویسنده : ساناز محمدی۱۵ فروردین ۱۴۰۲
0 دیدگاه

اگر صاحب گوشی آیفون هستید، عمر باتری گوشی از نگرانی های همیشگی شما محسوب می شود و حتما به این فکر افتاده اید که چگونه سلامت باتری آیفون را بهبود دهیم. در حالی که روش های بسیار زیادی برای بهبود سلامت باتری وجود دارند، در این مقاله 7 نکته موثر را معرفی خواهیم کرد. با رعایت این نکات می توانید عمر باتری آیفون خود را تا 100 درصد افزایش دهید! پس چرا منتظر هستید؟ افزایش درصد سلامت باتری ایفون خود را از همین امروز شروع کنید!

مهم نیست آیفون باشد یا آیپد، مک و اپل واچ، محصولات اپل معمولاً دارای باتری خوبی هستند. با این وجود، اپل در گذشته به این موضوع متهم شد که سرعت مدل های مختلف آیفون با قدیمی شدن باتری به طور عمد کاهش می یافت. اگرچه شرکت اپل ادعا می کند که این کار برای حفظ پشتیبان باتری در استفاده طولانی مدت بوده اما از آن زمان تاکنون علاوه بر ارائه نکات و توصیه های مهم در رابطه با حفظ عمر باتری آیفون، نحوه مدیریت عملکرد و عمر باتری را به کاربران خود معرفی کرده است. اگر این سوال شماست که چیکار کنیم سلامت باتری ایفون پایین نیاد، تا انتهای مطلب همراه مگ تک باشید.

افزایش درصد سلامت باتری ایفون با چند روش

شکی نیست که عمر باتری اولویت اصلی کاربران گوشی های هوشمند است. با رعایت این نکات می توانید عمر باتری آیفون خود را تا دو روز افزایش دهید. در ادامه، چهار راهکار کلیدی برای بهبود سلامت باتری آیفون آورده شده اند: 

1. برنامه ها را در پس زمینه نگه دارید یا ببندید: این کار ازطریق کاهش مدت زمانی که تلفن به طور فعال از باتری استفاده می کند، عمر آن را افزایش می دهد.

2. قابلیت هایی که استفاده نمی کنید را خاموش کنید: با غیرفعال کردن سرویس های همگام سازی می توانید میزان انتقال داده از و به گوشی موبایل را کاهش دهید. این کار باعث صرفه‌جویی در عمر باتری می شود. 

3. حالت هواپیما را غیرفعال کنید: با این کار مانع از استفاده گوشی از داده های سلولی می شوید و گوشی در عوض فقط از وای فای استفاده می کند. 

همه آیفون خود را دوست دارند و می خواهند بدون مشکل از آن استفاده کنند. اما آیا این موضوع در مورد باتری نیز صادق است؟ خب، خبر خوب این است که می توانید با رعایت چند نکته ساده، سلامت باتری آیفون را بهبود دهید. برای آن که گوشی موبایلتان همیشه شارژ کامل باشد، کابل شارژ را با خود به همراه داشته باشید. برای استفاده حداکثری از باتری خود، این نکات ساده را دنبال کنید:

آیفون خود را به روز کنید

 • در آیفون خود، به قسمت تنظیمات بروید.
 • روی General کلیک کنید.
 • بر روی Software Update کلیک کنید.
 • در این قسمت باید بتوانید بروزرسانی را ببینید. اگر بروزرسانی را مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید تا گوشی آیفون شروع به بروزرسانی کند. مطمئن شوید که گوشی موبایلتان به اندازه کافی شارژ داشته باشد. 
 • گزینه دیگر این است که گوشی آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید و آن را با آخرین نسخه iTunes ارتقا دهید.

همچنین باید شارژ باتری گوشی خود را با تنظیم روشنایی صفحه نمایش حفظ کنید و تا جایی که می توانید از اتصال وای فای استفاده نمایید. یا باید نور صفحه نمایش آیفون خود را کم کنید یا روشنایی خودکار را روشن نمایید.

روشنایی صفحه نمایش را کم کنید، روشنایی خودکار را روشن کنید

 • Control Centre را باز کنید
 • روشنایی را کم کنید.
 • برای فعال کردن روشنایی خودکار، به قسمت تنظیمات بروید.
 • روی General کلیک کنید.
 • روی Accessibility کلیک کنید.
 • روی Screen Accommodations کلیک کنید.
 • Auto-Brightness را روی On قرار دهید.

حالت کم مصرف باتری را فعال کنید

زمانی که باتری شروع به کم شدن کرد، کاربران آیفون می توانند حالت کم مصرف باتری را فعال کنند. اگر باتری به 20 درصد کاهش یابد، یک اعلان دریافت خواهید کرد و حالت کم مصرف باتری را می توانید با یک کلیک روشن کنید. برای روشن کردن دستی حالت کم مصرف باتری به صورت زیر عمل کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • به پایین اسکرول کنید و روی Battery کلیک نمایید.
 • حالت کم مصرف باتری را روی روشن قرار دهید.

کاربران باید با رفتن به قسمت تنظیمات باتری (Settings > Battery) اطلاعات مصرف باتری آیفون خود را مشاهده کنند. برای حفظ سلامت باتری، کاربر آیفون باید تنظیماتی مانند رفرش اپلیکیشن پس زمینه و سرویس مکان یابی را نیز خاموش کنند. 

از رفرش اپلیکیشن ها در پس زمینه جلوگیری کنید

 • به تنظیمات بروید.
 • روی General کلیک کنید.
 • روی Background App Refresh کلیک کنید.
 • برای خاموش کردن کامل Background App Refresh، روی off کلیک کنید. 

سرویس مکان یابی برای اپلیکیشن ها را خاموش کنید

 • به تنظیمات بروید.
 • روی Privacy کلیک کنید.
 • روی Location Services کلیک کنید.
 • در این قسمت، فهرستی از برنامه هایی که از سرویس مکان یابی استفاده می‌ کنند را با کلید خاموش مشاهده خواهید کرد.

چند راهکار برای بهینه سازی سلامت باتری آیفون وجود دارد.

1. از تنظیمات سلامت باتری استفاده کنید و قابلیت های غیرضروری مانند وای فای، بلوتوث، حالت هواپیما و غیره را خاموش کنید. این کار به گوشی موبایل شما کمک می کند تا با یک بار شارژ انرژی کمتری مصرف کند و عمر باتری طولانی تر می شود.

2. سعی کنید در هر بار شارژ گوشی آیفون، آن را به طور کامل شارژ کنید. انجام این کار باعث می شود تا مطمئن شوید که گوشی موبایلتان در مواقعی که بیش از همه به آن نیاز است، حداکثر شارژ ممکن را دارد.

3. از برنامه هایی مانند Battery Doctor یا iBatty استفاده کنید که با ردیابی میزان مصرف، تجزیه و تحلیل روند سلامت باتری و توصیه راهکارهای ساده اما موثر برای بهبود عملکرد باتری، به سالم نگه داشتن باتری آیفون شما کمک می کنند.

نکاتی برای افزایش مدت زمان حفظ شارژ گوشی آیفون

آیفون ها دستگاه های شگفت انگیزی هستند اما عیوبی هم دارند. یکی از این عیوب، عمر باتری است. در حالی که روش های مختلفی برای بهبود سلامت باتری گوشی آیفون وجود دارد، با رعایت نکات زیر می توانید مدت زمان حفظ شارژ گوشی آیفون بعد از هر بار شارژ را افزایش دهید. به بروزرسانی های آینده توجه کنید چراکه می توانند عمر باتری را بیشتر بهبود دهند. علاوه بر این، با پیروی از این نکات ساده می توانید سلامت باتری سایر دستگاه های iOS مانند آیپد یا ساعت هوشمند اپل را بهبود دهید. بنابراین، منتظر چه هستید؟! همین امروز شروع به بهبود سلامت باتری آیفون خود کنید!

شکی نیست که داشتن آیفون با سلامت باتری خوب ضروری است. خوشبختانه، چند نکته ساده در رابطه با بهبود 100 درصدی سلامت باتری آیفون وجود دارند.

 • برای شروع، از برنامه هایی که باتری را خالی می کنند از جمله رسانه های اجتماعی یا برنامه های مسیریابی اجتناب کنید.
 • در مرحله بعد، قبل از استفاده مجدد از آیفون مطمئن شوید که به طور کامل شارژ شده باشد.
 • در نهایت، دستگاه خود را به منظور پاک کردن حافظه نهان و بهبود عملکرد به طور منظم ریبوت کنید.
 • خاموش کردن سرویس های مکان یابی در زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید، نیز روش دیگری برای صرفه جویی در مصرف باتری به شمار می رود.
 • در پایان، حالت هواپیما زمانی که به وای فای متصل نیستید، می تواند یک روش عالی برای حفظ شارژ باتری گوشی آیفون باشد. 

چرا حفظ سلامت باتری آیفون مهم است؟

در حالی که تمام آیفون ها به مرور زمان تحلیل می روند، کارهای خاصی برای افزایش طول عمر باتری آن ها وجود دارند. یکی از رایج ترین قطعات آیفون که قبل از قطعات دیگر خراب می شود، باتری است. اگر مراقب باتری گوشی آیفون خود نباشید، حتی زمانی که به برق وصل است، خاموش می شود. 

هیچ راهی برای تضمین عمر باتری آیفون وجود ندارد زیرا عوامل زیادی بر سلامت آن تاثیر می گذارند. با این وجود، آگاهی از مشکلات رایج باتری و یادگیری نحوه نگهداری از آیفون در بلندمدت کمک می کند. اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی از گوشی آیفون خود استفاده کنید، در ادامه چند روش برای بهبود سلامت باتری آورده شده است.

بطور کلی برای بالا بردن درصد سلامت باتری ایفون چه کنیم؟

برخی از نکات کلی که اپل توصیه می کند، عبارتند از:

 • بروزرسانی نرم افزارها
 • اجتناب از دمای بالای محیط
 • برداشتن قاب در حین شارژ و ذخیره دستگاه در حالت نیمه شارژ زمانی که برای مدت زمان طولانی ذخیره می شوند

هیچ کسی نمی خواهد شارژ گوشی موبایلش در وسط یک جلسه مهم یا در هنگام عکس گرفتن از غروب آفتاب تمام شود. به همین دلیل است که آشنایی با روش های بهبود سلامت باتری آیفون اهمیت دارد. با رعایت چند نکته ساده می توانید مطمئن شوید که تلفن شما همیشه در بهترین حالت خود کار می کند.

 • خاموش کردن برنامه های پس زمینه
 • محدود کردن استفاده از رسانه های اجتماعی
 • تمیز نگه داشتن دستگاه

همگی در روند بهبود سلامت باتری موثر هستند. با این وجود، بهترین راه برای بهبود عمر باتری، اجتناب از شارژ و دشارژ کردن بیش از حد گوشی است.

با انجام این کار، نه تنها عمر باتری گوشی خود را افزایش می دهید بلکه از آسیب رسیدن به آن در این فرآیند نیز جلوگیری می کنید. بنابراین، با در نظر گرفتن این نکات، سلامت باتری گوشی آیفون 100 درصد خواهد بود. 

نتیجه گیری

در دنیای امروز، داشتن گوشی موبایل با باتری خوب بسیار اهمیت دارد. با این وجود، بسیاری از ما نحوه بهبود 100 درصدی سلامت باتری آیفون را نمی دانیم. اگر می خواهید گوشی موبایلتان همیشه خوب کار کند، وبلاگ ما را برای چند نکته مفید دیگر بررسی کنید. با رعایت این نکات، می توانید مطمئن شوید که باتری آیفون شما سالم می ماند و بهترین عملکرد را خواهد داشت. 

سوالات متداول در مورد سلامت باتری گوشی آیفون

رایج ترین دلایل عمر باتری کم آیفون چیست؟

در این بخش، برخی از رایج ترین دلایل کاهش عمر باتری آیفون آورده شده اند:
شارژ نکردن گوشی در اسرع وقت: اگر باتری گوشی شما کم است، شارژ شدن آن زمان بیشتری می برد. مطمئن شوید که آیفون خود را در اسرع وقت شارژ کنید. 
نصب برنامه ها و بروزرسانی های جدید: این کار فقط باتری شما را بیشتر تخلیه می کند. اگر واقعاً مجبور به نصب برنامه جدیدی هستید، مطمئن شوید که آن را در حد اعتدال و فقط در صورت لزوم انجام دهید. 
داشتن بیش از یک برنامه در حال اجرا در پس زمینه: اگر از آیفون خود برای انجام یک کار مهم استفاده می کنید، سعی کنید تمام برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را ببندید یا زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید، به حالت پیش زمینه بروید. به این ترتیب باتری بیش از اندازه تخلیه نمی شود. 
استفاده از باتری لیتیوم یونی قدیمی: باتری لیتیوم یونی قدیمی شارژ نگه نمی دارد و همچنین باعث می شود عمر باتری آیفون به سرعت کاهش یابد.

بهترین روش ها برای سالم نگه داشتن باتری آیفون چیست؟

چند روش کاربردی وجود دارد که می توانند به شما در سالم نگه داشتن باتری آیفون کمک کنند. یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، شارژ منظم گوشی آیفون است. این بدان معناست که شما هر روز آیفون خود را شارژ می کنید و در حد متوسط از آن استفاده می نمایید. علاوه بر این، اعلان ها را در صورت عدم نیاز خاموش کنید، روشنایی صفحه را کاهش دهید، برنامه های استفاده نشده را از گوشی خود حذف کنید و از پخش مداوم ویدیو یا استفاده از GPS برای مدت طولانی خودداری کنید. این کارهای ساده به افزایش عمر باتری آیفون شما کمک می کنند.

چگونه می توان عمر باتری آیفون خود را بهبود داد؟


چند روش ساده وجود دارد که می توانید از آن ها برای بهبود عمر باتری آیفون خود استفاده کنید.
برنامه تنظیمات گوشی موبایل خود را باز کنید و به قسمت باتری بروید. سپس روی Use Custom Level ضربه بزنید و حالت Low Performance را انتخاب کنید.
چندین ترفند و تنظیمات ساده وجود دارند که می توانند به بهبود 100 درصدی عمر باتری گوشی آیفون کمک کنند. این موارد شامل خاموش کردن AirDrop، تترینگ وای فای، سرویس های مکان یابی و اعلان های Push در صورت عدم نیاز هستند. 
فراموش نکنید که مراقب مصرف باتری خود باشید و در صورت لزوم تغییراتی را در تنظیمات گوشی موبایل خود اعمال کنید تا بتوانید از عمر باتری خود حداکثر استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید