آیفون

اسکرین میرورینگ آیفون کجاست و چگونه عمل می کند؟

اسکرین میرورینگ آیفون کجاست
نویسنده : ساناز محمدی۲۱ فروردین ۱۴۰۳
0 دیدگاه

تماشای عکس و فیلم های گوشی در تلویزیون و ابعاد بزرگتر به روش های مختلفی امکان پذیر است. یکی از این روش ها در گوشی آیفون، استفاده از فناوری اسکرین میرورینگ است که صفحه گوشی از طریق وای فای مشترک، به تلویزیون هوشمند متصل می شود و شما می توانید بصورت اشتراکی به تماشای فیلم و عکس بنشینید. در این مقاله از مگ تک همراه شما هستیم تا آموزش دهیم اسکرین میرورینگ آیفون کجاست و چگونه screen mirroring را فعال کنیم در ایفون.

اسکرین میرورینگ ایفون چیست

در آیفون، قابلیت اسکرین میرورینگ (Screen Mirroring) یا همان پخش تصویر دستگاه بر روی دیگر دستگاه‌ها مانند تلویزیون، پروژکتور یا دستگاه‌ های دیگر وجود دارد و ما به یک دستگاه گیرنده (تلویزیون) و یک دستگاه فرستنده (گوشی) نیاز داریم.

این قابلیت در تنظیمات دستگاه آیفون قرار دارد. برای دسترسی به این قابلیت، می‌ توانید به تنظیمات (Settings) آیفون خود بروید، سپس به بخش “Screen Mirroring” یا “AirPlay” بروید. این بخش ممکن است در قسمت “Display & Brightness” یا “General” وجود داشته باشد. بعد از ورود به این بخش، آیفون شما آماده است برای اتصال و پخش تصویر بر روی دستگاه‌ های دیگری که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، مثل تلویزیون یا پروژکتور.

در صورت آپدیت بودن گوشی آیفون، قابلیت اسکرین میرورینگ بر روی کنترل پنل دکمه هوم شما قرار دارد که با ضربه بر آن می توانید آنرا مورد استفاده قرار دهید:

اسکرین میرورینگ در گوشی آیفون کجاشه
اسکرین میرورینگ آیفون

چگونه با screen mirroring به تلویزیون وصل شویم

امکان انتقال تصویر گوشی‌های اندروید و آیفون و لپ تاپ را بر روی تلویزیون فراهم می کند.

برای نمایش فیلم یا عکس گوشی بر روی تلویزیون، باید هر دو دستگاه مجهز به قابلیت تکنولوژی airplay باشند، به وای فای متصل باشد و همچنین تلویزیون شما جزء فهرست معرفی شده در سایت اپل باشد.

بروز رسانی دستگاه ها، اتصال هر دو آنها به یک شبکه وای فای و نزدیک بودن آنها به یکدیگر از موارد مهم در اتصال اسکرین میرورینگ گوشی آیفون به تلویزیون هستند.

فعالسازی اسکرین میرورینگ

در سیستم عامل ios با ورود به آیکون Control Center و انتخاب گزینه Screen Mirroring می توانید تصویر مورد نظر را در گوشی انتخاب کنید تا در تلویزیون به تماشای آن بنشینید.

  • برای فعالسازی اسکرین میرورینگ در گوشی وارد بخش Control Screen شوید
  • بر روی گزینه Mirroring Screen کلیک کنید تا شبکه های باز موجود شناسایی شوند
  • برای apple tv یک کد انتخاب کنید.

چرا اسکرین میرورینگ ایفون وصل نمیشه

از مهم ترین دلایل وصل نشدن اسکرین میرورینگ؛ آپدیت نبودن سیستم عامل تلویزیون، عدم اتصال به وای فای، عدم اتصال دو دستگاه به یک شبکه وای فای، روشن بودن بلوتوث، تنظیمات نادرست، اختلال لحظه ای و یا وجود مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری می باشد.

توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از اسکرین میرورینگ تلویزیون باعث افزایش دمای داخلی تلویزیون و کاهش عمر مفید آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید