آیفون

چرا آی مسیج با ایمیل میاد چگونه به شماره تغییرش بدیم؟

چرا آی مسیج با ایمیل میاد چگونه به شماره تغییرش بدیم؟
نویسنده : ساناز محمدی۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
1 دیدگاه

آی مسیج در آیفون از جمله قابلیت های پرطرفدار است که وجود اختلال در آن می تواند آزاردهنده باشد. چنانچه هنگام ارسال یا دریافت آی مسیج در آیفون به جای شماره، ایمیل شما فرستاده می شود و می خواهید بدانید دلیل اتفاق چیست، دراین مقاله همراه مگ تک باشید تا مورد بررسی قرار دهیم که چرا در آی مسیج به جای شماره ایمیل میاد و چگونه می توانیم آنرا به شماره تغییر دهیم.

چرا ای مسیج با ایمیل میاد

با آی مسیج به مخاطب خود پیامی ارسال می کنید اما به جای شماره آدرس ایمیل شما نشان داده می شود. برای این اتفاق چند دلیل وجود دارد.

 • یکی از علت های ارسال آی مسیج با ایمیل این است که شما در بخش آی مسیج به جای شماره تلفن، ایمیل خود را ثبت نموده اید.
 • دلیل دیگر ارسال آی مسیج با ایمیل می تواند این باشد که شماره تلفن شخص را در گوشی خود ندارید و تنها به ایمیل او دسترسی دارید.
 • اما یک علت دیگر برای ارسال آی مسیج با ایمیل این است که اینکه اگر گوشی شما فاقد سیم کارت باشد، گوشی آیفون بطور خودکار پروفایل شما را به ایمیل آیدی تغییر می دهد و پیام های شما با ایمیل ارسال می شود.

تغییر ای مسیج از ایمیل به شماره

حالا راه حل فعال نشدن ای مسیج با شماره چیست و برای تغییر آی مسیج از ایمیل به شماره باید چه کرد؟ درادامه مطلب روش های فعال سازی ای مسیج با شماره تلفن را در اختیار شما قرار داده ایم:

برای اینکه آی مسیج را از ایمیل به شماره تغییر دهید، یک راه حل ساده به شما پیشنهاد می کنم. تنها کافیست مراحل زیر را بر روی گوشی خود اجرا کنید:

 1. قبل از هر چیز از اتصال گوشی خود به اینترنت اطمینان پیدا کنید.
 2. وارد تنظیمات گوشی Settings شوید.
 3. Messages را انتخاب کنید.
 4. در این بخش از تنظیمات دو گزینه iMessage و send & receive را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که تیک iMessage روشن باشد.
 5. بر روی گزینه send & receive کلیک کنید.
 6. این قسمت محل وارد کردن شماره یا ایمیلی است که می توانید از طریق آن پیام دریافت یا ارسال کنید.
 7. احتمالا از قبل ایمیل شما در این بخش ثبت و تیک آن فعال شده است. با برداشتن تیک ایمیل و اضافه کردن شماره تلفن خود در قسمت start new conversations from یا (شروع مکالمات جدید از) می توانید آی مسیج را از ایمیل به شماره تغییر دهید.
چگونه ایمیل ای مسیج رو به شماره فعال کنیم

این ساده ترین روش تبدیل پیام به آی مسیج می باشد.

همانطور که در بالا اشاره شد، یکی از دلایل ارسال آی مسیج با ایمیل به جای شماره، این است که شما تنها به ایمیل فرد دسترسی داشته اید و از طریق ایمیل با آی مسیج در ارتباط بوده اید. برای تغییر این روند و ارسال آی مسیج با شماره، می توانید از شخص بخواهید تا شماره خود را با شما به اشتراک بگذارد و در لیست مخاطبان خود سیو کنید.

اگر همچنان پیام شخص با ایمیل برای شما نمایش داده می شود، مکالمات قبلی را حذف کنید و یک مکالمه در iMessage را با او شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 1. مژگان گفت:

  عالی مرررررسی