آیفون

چرا نوتیفیکیشن پیام در آیفون نمیاد؟ دلایل و راهکارهای بازیابی نوتیفیکیشن ایفون

چرا نوتیفیکیشن پیام در آیفون نمیاد؟
نویسنده : ساناز محمدی۱۰ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

نوتیفکیشن یا اعلام های گوشی آیفون به شما کمک می کنند تا رویدادها و پیام های جدید را در لحظه پیگیری کنید، بدون اینکه وقت شما را هدر دهند. ممکن است به تازگی نوتیفیکیشن پیام در گوشی شما غیرفعال شده باشد و بخواهید بدانید دلیل اتفاق چیست. در این مقاله همراه مگ تک باشید تا بدانید چرا نوتیفیکیشن پیام در آیفون نمیاد و برای بازیابی آن چه باید کرد.

چرا نوتیفیکیشن پیام ایفون نمیاد

به یکباره متوجه می شوید که هیچ پیامی در نوتیفیکیشن گوشی شما ظاهر نمی شود و وقتی قفل گوشی را باز می کنید با حجمی از پیام های جدید مواجه می شوید. بله، نوتیفیکیشن پیام ایفون شما غیر فعال شده و برای خواندن پیام های جدید باید حتما صفحه قفل گوشی را باز کنید.

ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست یا اشکالات نرم افزاری، نوتیفیکیشن پیام را در آیفون دریافت نکنید. معمولا، این مشکل موقتی است و با راه حل های ساده و سریع می توانید آن را برطرف کنید.

رایج ترین دلیل نیامدن نوتیفیکیشن پیام در آیفون، خاموش بودن نوتیفیکیشن در بخش تنظیمات است اما شاید بگویید وقتی تنظیمات گوشی را تغییر نداده اید چرا نوتیفیکیشن اس ام اس ایفون نمیاد؟ در ادامه چند دلیل نیامدن نوتیفیکیشن پیام در ایفون و راه حل هرکدام را بیان می کنیم.

اگر پیام های متنی بر روی آیفون شما به نمایش درنمی آیند، دستگاه شما نوتیفیکیشن را برای دریافت یک SMS یا iMessage نشان نمی دهد یا اگر گوشی قفل شده شما با دریافت پیام هیچ صدایی نمی دهد، باید به این راه حل های مفید برای رفع چنین مشکلات نگاهی بیاندازید:

خاموش بودن نوتیفیکیشن در بخش تنظیمات

وقتی پیام های متنی به صورت نوتیفیکیشن بر روی آیفون شما ظاهر نمی شوند، باید اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشن Messages اجازه نشان دادن آن ها بر روی صفحه قفل، مرکز نوتیفیکیشن و هر جای دیگر را دارد.

برای انجام این کار، دستورالعمل های ساده زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات را باز کنید و روی Notifications > Messages ضربه بزنید
دلیل عدم نمایش نوتیفیکیشن پیام در ایفون

2. اطمینان حاصل کنید که Allow Notifications سبز است

دلیل نیامدن نوتیفیکیشن پیام های ایفون
 1. در مرحله بعد، کادرهای Lock Screen، Notification Center و Banners را علامت بزنید
 2. روی صداها ضربه بزنید و یک آهنگ پیام مناسب را انتخاب کنید
 3. اگر محتوای پیام واقعی را در صفحه قفل آیفون خود نمی بینید، روی Show Previews ضربه بزنید و Always را انتخاب کنید.

بعد از اجرای مراحل بالا، باید پیام های متنی جدید دریافتی ازطریق SMS یا iMessage بر روی آیفون شما ظاهر شوند و در صورت قفل بودن دستگاه، صدای دریافت پیام پخش شود.

اشکال در سیستم و وجود باگ

یکی از دلایل عدم نمایش متن پیام در نوتیفیکیشن آیفون می تواند وجود باگ در گوشی باشد. می توانید با خاموش و روشن کردن مجدد گوشی این مشکل را رفع کنید.

به منظور خاموش کردن آیفون، می توانید از دکمه های کنار گوشی استفاده کنید و یا از بخش تنظیمات این کار را انجام دهید:

 1. به Settings > General بروید و بر روی Shut Down ضربه بزنید
 2. بعد از یک دقیقه، آیفون خود را با استفاده از دکمه پاور یا شارژر خود روشن کنید.
نیامدن نوتیف پیام در ایفون

وصل بودن بلوتوث گوشی به دستگاه های دیگر

ممکن است فراموش کرده باشید و بلوتوث گوشی شما در حالت اتصال به دستگاه های دیگر باقی بماند. این اتفاق می تواند مانع از نمایش پیام در نوتیفیکیشن گوشی آیفون شود.

با خاموش کردن بلوتوث گوشی در بخش تنظیمات این مشکل را برطرف کنید.

بلاک بودن مخاطب

اگر از شخص خاصی پیامک دریافت نمی کنید، ممکن است به این دلیل باشد که او (به طور تصادفی یا عمدی) به لیست بلاک های شما اضافه شده است. در این حالت او نمی تواند با شما تماس بگیرد یا پیامک ارسال کند.

برای نمایش پیام های او روی صفحه گوشی آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

 1. تنظیمات را باز کنید و روی پیام ها ضربه بزنید
علت نیامدن نوتیفیکیش ایفون

2. روی مخاطبین بلاک شده ضربه بزنید

چرا نوتیفیکیشن پیامک نمیاد در ایفون

3. اگر شماره شخص اینجا وجود دارد، انگشت خود را روی نام یا شماره او به سمت چپ بکشید و روی Unblock ضربه بزنید

چرا نوتیفیکیشن اس ام اس ایفون نمیاد: بلاک بودن مخاطب

میوت شدن مخاطب

در مورد عدم نمایش نوتیفیکیشن پیام در آیفون این احتمال وجود دارد که مخاطب را میوت کرده باشید.

وقتی یک مخاطب یا گروه را میوت می کنید، آیفون شما زمانی که یک متن یا iMessage جدید برای شما ارسال می کند به شما هشدار نمی دهد. در این بخش، نحوه رفع این مشکل را خواهید یافت:

 1. اپلیکیشن Messages را باز کنید و مکالمات خود را مرور کنید
 2. روی مکالمه ‌ای که نماد زنگ خاکستری بریده ‌شده دارد، انگشت خود را به چپ بکشید
چرا نوتیفیکیشن پیامک نمیاد در ایفون: میوت شدن

3. اکنون، روی نماد زنگ ضربه بزنید تا این رشته پیام را قطع کنید و نوتیفیکیشن آن را دریافت کنید.

خاموش بودن imessage

اگر نوتیفیکیشن پیام های آیفون در آی مسیج را دریافت نمی کنید، احتمال دارد که iMessage شما خاموش باشد. بنابراین چک کنید که آیا iMessage فعال و روشن است یا خیر.

 1. برای انجام این کار، به Settings > Messages بروید و اطمینان حاصل کنید که iMessage فعال باشد
علت نیامدن نوتیفیکیشن در ایفون

2. سپس روی Send & Receive ضربه بزنید و بررسی کنید که شماره تلفن و ایمیل صحیح را در اینجا دارید. پس از انجام این کار باید دوباره شروع به دریافت نوتیفیکیشن کنید.

تنظیم زنگ هشدار بر روی (none)

آیا تا به حال «None» را به عنوان زنگ هشدار برای یک مخاطب خاص تنظیم کرده اید و آن را فراموش کرده اید؟ اگر بله، در اینجا نحوه بازگرداندن آن و داشتن آهنگ مناسب برای متون جدید از آن شخص آمده است:

 1. روی نام شخص در اپلیکیشن مخاطبین یا تلفن ضربه بزنید
علت نیامدن پیام ها در صفحه نمایش گوشی آیفون

2. روی Text Tone ضربه بزنید و به جای « None » یک زنگ هشدار دیگر را انتخاب کنید. برای ذخیره این تغییر روی Done ضربه بزنید.

چرا نوتیفیکیشن پیامک نمیاد در ایفون

اگر Text Tone را در مرحله 2 نمی ‌بینید، احتمالاً یک آهنگ متن سفارشی برای این شخص تنظیم نکرده‌ اید.

خاموش بودن Notify Me

ممکن است به دلیل حجم بالای پیام های دریافتی پیام های خود را بی صدا کرده باشید. با روشن کردن گزینه notify me در بخش تنظیمات گوشی، فقط زمانی نوتیفیکیشن ها را دریافت خواهید کرد که شخصی از شما در یک مکالمه بی ‌صدا نام برده باشد. به این ترتیب، می ‌توانید نوتیفیکیشن های متنی غیرضروری را محدود کنید و همچنان از مواردی که به ‌ویژه از شما نام برده می ‌شود آگاه باشید.

علت نیامدن نوتیفیکیشن پیام در ایفون

باز بودن پیام های آیفون بر روی مک

اگر اپلیکیشن پیام ها را بر روی مک باز گذاشته باشید، ممکن است پیام های جدید در آنجا ظاهر شوند و به همین دلیل نوتیفیکیشن دریافت پیام های متنی جدید را در آیفون خود دریافت نکنید.

برای رفع این مشکل، از اپلیکیشن پیام ها در مک خارج شوید. همچنین می توانید با طی کردن مسیر Settings > Messages > Text Message Forwarding در گوشی، آن را برای سایر دستگاه های اپل خود غیرفعال کنید.

اتصال به اپل واچ

اگر نوتیفیکیشن های متنی را بر روی اپل واچ خود فعال کرده اید، ممکن است آن ها را روی آیفون نشان ندهد یا صدا پخش نشود. برای رفع این مشکل، اطمینان حاصل کنید که آیفون و اپل واچ به ترتیب بر روی آخرین نسخه از iOS و watchOS اجرا می شوند. سپس، نوتیفیکیشن های متنی را بر روی اپل واچ از اپلیکیشن Watch در آیفون خود خاموش کنید.

روشن بودن سایلنت مود و فوکوس

اگر آیفون خود را در حالت سایلنت یا همان سایلنت مود قرار داده باشید، نوتیفیکیشن پیام های جدید بی صدا خواهد بود. برای رفع این مشکل، با فشار دادن سوئیچ میوت که در قسمت بالای دکمه های صدا آیفون واقع شده است، سایلنت مود را خاموش کنید.

ثانیا، وقتی آیفون شما در حالت فوکوس قرار دارد (یا Do Not Disturb)، هنگام دریافت پیام های جدید ویبره نمی کند و صدایی نیز پخش نمی شود. شما می توانید این کار را با باز کردن مرکز کنترل iOS و اطمینان از این که کلید فوکوس (نماد هلال ماه) بنفش نیست، انجام دهید. اگر فوکوس روشن است، روی آن ضربه بزنید تا ویژگی مورد نظر غیرفعال شود.

با این وجود، شما می توانید مودهای فوکوس را به گونه ای تنظیم کنید که برای اپلیکیشن ها و مخاطبان خاص خود نوتیفیکیشن دریافت کنید.

روشن بودن فیلتر پیام های ناشناس

آیفون به شما این امکان را می دهد که اسپم ها و پیام های افراد ناشناس را بطور خودکار فیلتر کنید. وقتی این را کار را می ‌کنید، در موارد نادر ممکن است چند نوتیفیکیشن متنی مهم را نیز از دست بدهید. به علاوه، اگر فردی که در فهرست مخاطبین شما نباشد و به شما پیام بدهد، اپلیکیشن پیام‌ ها، متن او را در فهرستی جداگانه مرتب می‌ کند و به شما اطلاع نمی ‌دهد.

برای رفع این مشکل، به Settings > Messages > Unknown & Spam رفته و Filter Unknown Senders را خاموش کنید.

باز بودن اپلیکیشن Messages

خروج کامل از بخش پیام های گوشی آیفون نیز یک راه حل ساده و سریع برای رفع مشکل غیر فعال شدن نوتیفیکیشن پیام ایفون است.

در آیفون هایی با Face ID، زمانی که در اپلیکیشن Messages هستید، انگشت خود را به آرامی از پایین به وسط صفحه به سمت بالا بکشید و نگه دارید تا App Switcher را ببینید. اکنون، برای خروج اجباری، روی کارت اپلیکیشن Messages انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

از طرف دیگر، اگر آیفونی دارید که دکمه هوم دارد، به سرعت آن را دوبار فشار دهید تا App Switcher ظاهر شود و سپس کارت اپلیکیشن Messages را به سمت بالا بکشید تا به اجبار آن را ببندید.

پس از چند ثانیه، دوباره این اپلیکیشن را باز کنید و امیدواریم که این امر مشکلات نوتیفیکیشن شما را حل کرده باشد.

در پایان اگر همه دلایل ذکر شده برای عدم نمایش نوتیفیکیشن آیفون را چک کردید ولی مشکل شما برطرف نشد، ممکن است لازم باشد گوشی خود را بروزرسانی کنید.

می توانید این کار را با رفتن به Settings > General > Software Update انجام دهید.

رفع مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن پیام در آیفون: آپدیت گوشی

امیدوارم روش هایی که برای برگرداندن نوتیفیکیشن پیام های آیفون ارائه داده ایم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید