آموزش

آموزش ساخت اکانت Chat GPT

نویسنده : امیرعطا خوش باطن۲۰ اسفند ۱۴۰۱
0 دیدگاه

به زبان ساده چت جی پی تی ( Chat GPT) یک ربات هوش مصنوعی یا چت بات است که از طریق گفتگوی متنی با یوزر ارتباط برقرار می‌کند. این ربات چت که حدود یک ماه است ترند تمام رسانه‌ها شده است، با استفاده از فناوری‌های پیشرفته می‌تواند کلمات مناسب را حدس زده و جمله‌هایی منطقی و درست خلق کند که شما را به پاسخ مورد نظرتان می‌رسانند. موارد استفاده از این ربات بسیار زیاد بوده و قابلیت‌هایی مثل نوشتن و خطایابی کد، نگارش نامه و مقاله، خلاصه‌سازی کتاب، فراهم کردن اطلاعات در زمینه‌های مختلف، نوشتن ترانه برای یک قطعه و کلی موارد دیگر از کاربردهای دیگر را شامل می‌شود.

ساختن حساب کاربری در Chat GPT  کار چندان دشواری نیست؛ اما در ایران مقداری فرآیند ساخت حساب کاربری Chat GPT پیچیده است و باید چند مرحله را به ترتیب مواردی که در ادامه توضیح می‌دهیم طی کنید.

قبل از این که وارد مراحل آموزش شویم، فراموش نکنید که برای استفاده از ربات چت Chat GPT باید از ابزار تغییر IP استفاده کنید.

وارد وب سایت https://chat.openai.com شوید و روی گزینه‌ی Try Chat GPT کلیک کنید.

بلافاصله پس از کلیک، با این گزینه مواجه می‌شوید که از شما می‌پرسد می‌خواهید عضو شوید یا وارد چت بات شوید که طبعا باید روی گزینه Sign Up باید کلیک کنید.

این مرحله ممکن است کمی طول بکشد؛ چرا که Chat GPT به بررسی مرورگر شما مشغول می‌شود و از شما می‌خواهد که بگویید ربات نیستید؛ سپس به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که حاوی دو فیلد خالی برای ایمیل و رمز عبور است. آدرس ایمیل را به همراه یک پسوورد قدرتمند و طولانی انتخاب کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید.

پس از ورود اطلاعات مربوطه، Chat GPT از شما می‌خواهد که ایمیل خود را Verify کنید. پس با یک ابزار تغییر آی‌پی فعال وارد صفحه ایمیل خود شوید، ایمیل Chat GPT را باز کرده و روی دکمه Verify Email Address بزنید.

حالا دیگر وارد مرحله‌ای شده‌اید که کمی برای دارندگان شماره تلفن ایرانی کمی دشوار است؛ Chat GPT برای تایید حساب کاربری شما یک شماره موبایل می‌خواهد و متاسفانه شماره موبایل ایرانی مورد پذیرش ربات چت Open AI نیست.

برای گذر از این مرحله باید از یک وب سایت معتبر برای خودتان شماره مجازی مخصوص وب سایت Open AI تهیه کنید که کار چندان سختی هم نیست.

پس از دریافت شماره‌ی مجازی و وارد کردن آن داخل فیلدی که در تصویر زیر می‌بینید روی گزینه‌ی Send code کلیک کنید.

حالا Chat GPT یک کد تایید برای شما ارسال می‌کند و با وارد کردن شماره در کادری که در تصویر می‌بینید، وارد چت بات شوید.

حالا دیگر وارد Chat GPT شده‌اید و می‌توانید هزاران کار متنوع در این چت بات جذاب مبتنی بر هوش مصنوعی انجام دهید.

نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید